Smrt, co potom?

nathália09

v-lad-súhlasím s tebou.
V svatej Biblii,ktorá je napísaná pre ľudí je o tom všetkom zapísané,že budeme súdení na základe toho ako sme žili.

napr:Duše — živý tvor. Jak již bylo uvedeno, člověk „se stal živou duší“; člověk tedy byl duší, neměl duši jako něco nehmotného, neviditelného a nehmatatelného, co by v něm sídlilo. Apoštol Pavel ukazuje, že křesťanské učení se nelišilo od dřívějšího učení hebrejského; cituje totiž 1. Mojžíšovu 2:7 a říká: „Tak je to i napsáno: ‚První člověk Adam se stal živou duší [psy‧chen′ zo′san].‘ . . . První člověk je ze země a udělaný z prachu.“ (1Ko 15:45–47)

v-lad

Ja verím v Boha - Inteligentného Stvoritela...verím že po smrti nás čaká Súd, akoby nastavenie zrkadla...ako si žil, fungoval taká bude aj odmena...

jajka001_

ak aj inkarnacia ako taka existuje v tom zmysle, ze sa opat narodis, nebudes to ty, bude to len ta cast teba, "duch" bez pamate, charakter bez minulosti, ciste platno, poznacene karmou, so zlozvykmi, v lepsom pripade s vlohami, nadaním , ktore mozno objavis a mozno nie.
cize ked umries, tvoje vedomie umrie s tebou. to co ostane, ta energie, sa zluci so ostatnou energiou ktora tu volne je a obklopuje nas. ale nebudes to ty. ego zaniká smrťou. čo ostane, je pozitivny alebo negativny naboj.

mate59

myslím, že keď naposledy vydýchnem, tak to všetko,ale úplne všetko nadobro skončí a život iných ide ďalej.

Deida111

Ja verim v reinkarnaciu. Znova budem žiť iný život len si nebudem pamätať ten predchadzajuci. Preto sa niekomu zda že už bol na určitom mieste a pripada mu to akoby tam už bol, pozna to tam... a pritom tam bol v minulom živote, preto je mu to take zname to miesto. dajte si do vyhladavača Karma, tam je niečo o tom popísane a nemam dôvod neveriť.

takto..

mne je tiez jedno ci ma pochovaju, mozu ma spalit a rosypat po luke, premna zamna nech ma daju aj do krbu, je mi to jedno, kto si ma chce pamatat tak si ma bude pamatat aj ked nebudem mat obrovsky hrob aj s titulom a fotkou..

lioness_01

a inak, sorry, ale áno, som dôležitá... a dosť, aspon si teda myslím... človek nemusí byť dôležitý pre celý svet aby bol dôležitý... som dôležitá pre moju rodinu a priateľov... a fotku na náhrobnom kameni nechcem keď sme už pri tom :D