Smrt, co potom?

sob rudolf

Časová os, skvelé vedieť. Trochu krátkozraké, nie? Ako človek vie, či saspomínanej staroby dožije. Ak sa človek obáva smrti, z akýchkoľvek dôvodov, mal by sa báť stále, nie iba na konci života.

fifoki

na reinkarnáciu neverím , ale v boha hey. Jediná veta z čoho vznikol vesmír ked najprv nebolo nič a prečo sú pošítače a hocičo.. Treba len dúfať. Zatiaľ sa netráp keď ešte žiješ a užívaj si svoj život naplno a keď budeš stará tak sa modli

fifoki

na reinkarnáciu neverím , ale v boha hey. Jediná veta z čoho vznikol vesmír ked najprv nebolo nič a prečo sú pošítače a hocičo.. Treba len dúfať. Zatiaľ sa netráp keď ešte žiješ a užívaj si svoj život naplno a keď budeš stará tak sa modli

Evangella

v reinkarnáciu neverím...ja verím v to, že keď človek zomrie tak až vtedy sa dočká všetkých odpovedí...ktoré si naše ľudské myslenie nevie vysvetliť...duša existuje, lebo keby neexistovala tak potom naše bytie tu na zemi by nemalo žiadny zmysel ..... všetko na zemi má svoj význam...inak by sme tu neboli...A Boss hore vie prečo nás necháva pochybovať :)

arana

mne je simpaticka uvaha na minule zivoty a na to ze mame urcite "poslanie" ktore ked nespnime vraciame sa na svet a ide to dokolecka len za inych okolnosti,s inymi ludmi a problemami :-) v boha neverim, ani na nebo ci peklo...ale neviem po smrti uz nieje nic...ludia si len vymyslaju rozne fantazie o tom ako na oblaciku budu lezkat a nahat sa s anjelikmi ale to len preto aby si zlahcili cestu na "onen" svet... treba sa len naucit zit uzivat si zivota a robit to co vas bavi aby ste neboli prekvapeny ked raz "vypnete" a ziadne anjeliky ci casnik s rozkami co vam podava gulas s pivom v pekle vas nepockaju :) pocuvajte svoj vnutorny hlas co vam nasepkava comu sa venovat kde vas to tiahne najviac to robte...hlavne je aby ste boli spokojni sami v sebe...niektori ludia nemaju vdaku k zivotu nahanaju sa hrabaju si peniaze, robia intrigy a zle veci aby boli co najlepsi ale aky je to zivot? mna nikdy nelakali materialne veci a zijem si tak ako mi zivot da...pre niekoho je to nezodpovedny sposob zivota, no pre mna je to plnohodnotny zivot...

ta3

Ewelinka,
mam dojem, ze reagujes na moje prispevky. Pises: A to že si vyberá naša duša rodinu do ktorej sa narodíme... ako môže byť niekto obohatení keď sa narodí do rodiny kde bude týraný a znásilňovaný????? Toto už je prehnané, naozaj.... Verim, ze nielen Tebe , ale aj vela ostatnym sa to zda nelogicke, az absurdne, ale uz sa mi nechce znova sa ku tomu vracat, skus si precitat moje prispevky este raz, nechcem nikomu vnucovat svoje presvedcenia, to naozaj nie a ani to nejde, spociatku ma dost mrzelo a cudovala som sa, ze ako to ludia nemozu chapat, snazila som sa aspon mojim priatelom vsetko stokrat vysvetlovat, teraz to uz nerobim, lebo to nema vyznam, kto chce a je uz dostatocne pripraveny na tieto veci, ten to pochopi, ostatni urcite nie a su aj taki, ktorych to pohorsi, rozculi, je to v poriadku, vsetci sme na inej urovni myslenia a predsa kazdy ma pravo na vlastny nazor a nemali by sme nikoho za to odsudzovat, pripadne si mysliet, ze im sibe. Ewelinka, ako dievca som zdielala nazory podobne Tvojim, ale ja uz davno nie som dievca, uz taham k sestdesiatke a svoje nazory som formovala cele roky, preto neocakavam, ze niekto tieto zlozite veci pochopi zo dna na den alebo po precitani par prispevkov.

ewelinka

A to že si vyberá naša duša rodinu do ktorej sa narodíme... ako môže byť niekto obohatení keď sa narodí do rodiny kde bude týraný a znásilňovaný????? Toto už je prehnané, naozaj

ewelinka

A o názore že ak mi niečo chýba tak to tak má byť lebo som si to nezaslúžila, tiež pomlčím. Dievča, povedz to matke ktorej sa narodí postihnuté dieťa alebo mužovi, ktorému zabije rodinu ožratá idiotka na aute, čo by ti na taký názor povedali...

ewelinka

To čo má byť za primitívny názor, že ten kto neprejde tento život ako skúšku ten to bude robiť pokiaľ ju nedá, čo vám šibe?? Toto napíšte samovrahom... možno ich toľko neskočí z mosta alebo si nepodreže žily. Ale ako názor dovidenia... a reinkarnácia je možná a oveľa viac pravdepodobnejšia ako kresťanstvo, súhlasím. A boh?? Ešte stále v neho veríte?? Po tom všetkom čo sa deje okolo nás? Pravda je taká, že jediné čo existuje je energia, z tej je tvorená aj naša duša. Už len to čo si sám môže človek spôsobiť, ak nedokáže ovládať svoju psychiku hovorí za všetko, viď ľudí s PP. A o tom že niekomu nevadí že by ho po smrti žrali levy, to je nechutné... sa radšej dám spáliť a rozsypať do mora ako toto, sa uvedomte...