Zamyslali ste sa nad tym?

Príspevok v téme: Zamyslali ste sa nad tym?
Uhlie

Tato otazka je skor pre tych skor narodenych a tych, ktory mali radi basne. Nemyslim tie vselijake sra.ky od basnikov moderny, kubizmu a neviem coho. Ide skor o taku klasiku: Hviezdoslav, Botto, Samo Chalupka...

A teraz trocha necakana otazka:
Myslite si, ze rap navazuje, alebo je pokracovanim tychto basni? Myslim tym hlavne to, ze je to v podstate recitovanie s nejakym hudobnym podtonom, ale je to v podstate basen.
Budem konkretny. Tu je jedna piesen:
www.youtube.com

Niektore rymovacky a slovne zvraty, aj ked je to v anglictime, my pripadaju kurevs.y dobre a velmi my pripominaju tieto stare basne. Takze to zhrniem:

Myslite, ze rap je len novodobym pokracovanim basni?

rena23

Jajka, mne sa od neho strasne paci jeden obraz - neviem, ako sa vola, ale je na nom pohlad na ukrizovaneho Krista z takeho zvlastneho uhla zvrchu. To je asi aj o tom, co som pisala v predchadzajucom prispevku - nemam vyhraneny vkus - bud sa mi nieco paci alebo nie a dalej neriesim a tak to asi ma byt. Nic nie je ani uplne dobre ani uplne zle a snad ani ten gyc. :-D

rena23

Nechcem rypat, len moderna je moja srdcovka, prave preto, ze je o intelektualnej hre so slovami a to ma strasne bavi. Tak som citila potrebu sa jej zastat. ;-) Kazdemu sa moze pacit nieco ine a dobry rap tiez nemusi byt zly, aj ked na mna je prilis vulgarny...

rena23

Mne tiez nie, ale ani surrealizmus (vratane Daliho) - na mna posobi strasne depresivne, ale to sme uz odbocili od temy. ;-)(Aj ked takuto prijemne intelektualnu diskusiu som tu a este o tomto case rozhodne necakala). :-)

uhlie

rena,

mal som na mysly v podstate asi cele minule storocie az do dneska. Presne si to nepamatam, lebo do skoly som chodil uz trochu davno.