Koľko peňazí mam dať chirurgovi za operáciu?

janab

Mám také skúsenosti s lekármi, že tí, čo nemajú toho veľa v hlavičkách robia všeobecných na poliklinikách a všelijakých závodných,..tí, čo niečo by mali vedieť, sú odborní..avšak..veľa z nich sú hlúpi a sú väšinou na poliklinikách..kde za niečo lekári stoja, tak sú to nemocnice..A jasné, všetko je o ľuďoch. Za prepážku nosa, máš vybaveného doktora?..daj to až po operácii, uvidíš ako sa ti budú venovať a ako to dopadne..myslím si, že 200 ečka je veľa!..viem, že za pôrody brali 5000 sk.,takže za prepážku je to asi veľa..Ja som bola vyberať tonzily, mala som 39 r. a doporučenú doktorku a dala som jej "pozornosť" po zákroku a hned boli lepšie lieky, starostlivosť, ..proste všetko..je to o tom..a nech mi nikto nehovorí, že lekár odmietne..v svojom živote som sa stretla s nemálo hlúpymi lekármi, viac som toho vedela ako laik ako oni..čerešnička na torte :..pán doktor je nemôžem mať problém so štítnou žľazou, lebo nemám symptomy"..doktor:..a kde ste počula to slovo symptomy?..hahahaha..no už fakt si myslia, že všetci čo nie sme doktori žerieme seno , či ?!

usiko

Adam,

mas pravdu, v tom, ze uplatok nie je vsetko.....ja mam to stastie, ze mam muza a svokru, ktori nabehnu do nemocky a narobia cirkus, ked bude treba...budu tam casto, lebo oni maju nazor, ze lekari sa musia citit sledovani, aby si robili svoju pracu dobre....aby boli pod tlakom a tak vedia, ze nemozu veci odflaknut....no a to dievca,o ktorom som pisala, nemala nielenze stastie na lekara, ale ani na pribuznych, ktori by sa jej v tej nemocke zastali, ked ona nevladala.....

letna burka

na jednom pracovisku plastickej chirurgie v bratislave mam znamu lekarku. velakrat mi povedala, ze tam robia zenam silikonove prsia na beziacom pase, ze sa zena dohodne s lekarom, ze ju on odoperuje, ale ked uz je v narkoze, operuje iny lekar - mladsi, menej skuseny, lebo aj ten sa musi na niekom naucit. a ten jej "znamy" si od nej pokojne vezme uplatok akoze to urobil on. tie zeny o tom ani netusia. lekari su tvorovia, s ktorych sa chce normalnemu cloveku zvracat. nie kazdy, ale vacsina urcite. nieco ako hrdost vobec nepoznaju, nevazia si sami seba, iba prachy. preto neodvadzaju kvalitnu pracu, preto svoju profesiu nerobia s laskou, preto sa trasu iba za peniazmi. vynimky sice su, ale je ich malo. tie vynimky reputaciu lekarov nezachrania. pre tych, ktori su skutocni lekari, musi byt velmi smutne, ked na ich profesiu ich "kolegovia" hadzu taku spinu.

AdamKrt

usiko:

lenze to vies teraz, co sa stalo. Vtedy sa mohlo stat kludne to, ze daju uplatok a on urobi presne to iste a vysledok by bol ten isty. Tam neplati to, aky das uplatok, ale coho sa dozadujes a aky vietor im tam urobis Ty, ci niekto iny.

Znamej dceru zrazilo auto. Vysetrenia uplne odflakli. Dcera sa stazovala, ze ju boli hlava. Jej mama sa obliekla do paradneho kostymu, prisla tam, zavolala si lekara a teraz zacala robit vietor. Kto ju osetroval, ake vysetrenia, preco ju pustili tak skoro, kde je CT hlavy. Asi si mysleli, ze je nejaka lelarka, alebo pravnicka, ale hned zacali kmitat nozickami...

Zas na druhu stranu ludia, co len prisli a dali uplatok a o nic sa nestarali dopadli tak, ze lekar neurobil vobec nic, zobral uplatok, ci dovrzal to, alebo to nechal robit ineho doktora. No a ked sa nieco stalo, povedal, ze robili co sa dalo, vratil peniaze a bolo.

Takze uplatok, neuplatok - zalezi to vzdy od doktora a tiez od pacienta, ci jeho rodiny, ako sa angazuju.

usiko

janab,

plne suhlasim.....mala som volakedy taky zazor ako vacsina tu, co radi neplatit.....ale zmenil sa po tom, co som nadobudla skusenosti s nemocnicami......nevravim, ze nie su aj poctivi lekari,ale je ich fakt velmi malo...a aby som sa cely zivot pozerala na moje postihnute dieta len preto,ze mi nikto nevybavil lekara a bola som hrda na to, aby som dala peniaze, tak to teda nie....

mame totiz v rodine pripad, ked dievca malo ist na cisarsky, ale nemala vybaveneho lekara, a ked to na nu prislo, tak samozrejme ze jej cisarak neurobili a nechali jutrapit sa. Dieta nemalo dostatok kyslika, teraz ma tak 3, 3,5 roka a nechodi a nerozprava...asi ani nikdy nebude......takze tak a stacilo sa poznazit, vybavit lekara amali by zdrave dieta, lebo cele tehu prebehlo v poriadku a dietatko bolo zdrave.....az do porodu....samozrejme ze nemocnica nepochybila, tento pripad bolaj v tyzdenniku Zivot, ale nikomu sa nic nestalo....manzel ju opustil, ostala sama s postihnutym dietatom..myslite si, ze teraz nelutuje ze nezaplatili si lekara?

hmmmmm

200 eur je vela, ved to si si pomaly pohla dat urobit na plast.chirurgii sukromne!co mas pocit,ze si bola nejako uprednostnena,ci ako??ja by som tiez nic nedala.mozno len bonbonieru.

zuzkas

dnes som sa vrátila z nemocnice.môjmu 2r.synovi vyberali krčné aj nosné mandle.nedala som žiaden úplatok,nikto mi to ani nenaznačil a ani ma to nenapadlo.starostlivosť bola super,aj anesteziologička,sestričky,všetci.mám za sebou 2 pôrody,tiež bez úplatku a bola som nad mieru spokojná,mám za sebou kopec pobytov v nemocnici,nikdy okrem bomboniery,alebo kávy som nikomu nič nedala a všade boli milí a ochotní.ono to je o ľuďoch,o tom ako ich tá práca baví.jasné že každého by potešila obálka,ale aby som platila za tú prácu duplicitne??veď si platíme do poisťovne,lekári majú plat a mne tiež nedá nikto výplatu 2x.,ale bombonieru mi môže dať a poteší ma.za prepážku dať 200 eur úplatok sa mi zdá až smiešne!to je môj názor.

ivana45

Tvoj lekar ma svoj plat. Nedavaj mu ziadne peniaze.
Ludia si zvykli davat peniaze chirurgom (v najsirsom zmysle slova) a gynekologom-porodnikom.
Ak chces byt spravodliva, mala by si dat peniaze ORL lekarovi, ktory ta na operciu poslal, rentgenologovi, ktory ti vyhodnotil a popisal snimky, internistovi, ktory ti urobil predoperane vysetrenie, anesteziologovi, ktory bol pracoval pri tvojej operacii, biochemikovi a hematologovi v laboratoriach... no a este su aj sestricky, vsakze.. Lekar, ktory ta operoval, je len jedno koliesko v hodinovom stroji.

janab

Ja som nikdy nešla na nejaký operačný výkon, aby som si nezašla za doktorom, ktorý mi to bude robiť a jasné, že čakal, že za to niečo dostane..taký je nepísaný zákon..ked som písala o pôrodoch, tak som nemala na mysli, že porodím choré dieťa, či postihnuté..pôrody sú ľahké, ťažké a veľmi ťažké a potom tie cisárske...a nie je jedno akou formou rodíte a či je celú dobu pri vás doktor a venuje sa vám a sestričky skáču okolo...ak nemáte doktora, tak ležíte na posteli a skuvínate od bolestí, nikto vám nič nedá a ešte na vás kričia, že ticho..nekričať, sú tu rodičky..a dalej na stole sa dá pôrod prežiť aj pri miernej anestéze, nie sú také silné tlaky a bolesti..takže tak moje milé dámy..ja by som nikdy nešla rodiť len tak na blint..a už vôbec nie dnes, ked je zdravotníctvo v takom srabe v akom je..a zaplatila som si..nadštandard..aj mna to serie, že berú, ale čo mám robiť?..je to všade takto..čím menšie mesto, tým viac sa platí..ak nemáte vybaveného doktora a je po úspešnej operácii, tak mu nedajte nič..je to na slobodnej vôli každého pacienta...

jajka001_

a co tu pisete ze je normalne davat pri porode - ja som nedala nic. a mala som moznost pozorovat tam lekarov. ta co ma prijimala, neprijemna, prepracovana, praca ako rutina, ostatni profíci, tá čo ma odrodila, bola fantastická. a mala som šťastie na ľudí. môže byť že máte známeho lekára, ak ho chcete len preto ze je známy, a neviete presne, ci je v tom naozaj dobrý, tak hodne riskujete. vezme uplatok - za prve, toto čestny človek nerobí, za druhé, ako flákač to aj tak odflákne, za tretie, bude očakávať pri každom niečo navyše a ak nedostane, bude este arogantnejsi. takychto lekarov si tu vychovavame. a kto toto nevidi, je slepý alebo ľahostajný. a doplatí na to. bohužiaľ aj my ostatní.