Ako co najlepsie udržať zdravé zuby?

zubaarko

zubny kamen neni nic ine, iba ztvrdnuty zmineralizovany zubny povlak. ak teda nechces aby sa ti vytvaral, treba mat spravny hygienu - teda okrem kefky aj medzizubnu kefku. vznik podporuju este aj huste sliny ci nedostatok slin, vtedy netreba zabudat vela pit, a kludne si dat aj niaku tu zuvku ;)

ak uz ale nanosy kamena v ustach mas, sama si ho doma v kuchyni neskusaj radsej odstranovat, bez k zubarovi, a po odstraneni sa sustred nato aby sa ti znova (aspon v takej miere) nevytvaral.
ten pes sa ma ale dobre co, jake to ma jednoduche oproti nam :D

bibi123

luckaliu111-nasmu psovi pomaha obhryzanie kosticiek z byvolej koze a celkom to zabera:O))) len neviem, ci by mal nejaky clovek zaludok to vyskusat..

luckaliu111

ja by som mala jednu konkretnu otazku :-) da sa nejakym sposobom zbavit zubneho kamena? ano viem u zubarky, ale funguje na to aj cosi co si mozem spravit sama? nejaka technika, pomocka, atd...dakujem :-)

bibi123

podla mna su skvele zuvacky, aj ked sa vsade pise o tom, ako vytahuju plomby, zabezpecuju tvorbu slin, ktore vymyvaju necistoty a zbavuju zuby zbytkov potravy.

zubaarko

prvorada je zubna, medzizubna kefka a metoda cistenia.
vsetko ostatne je uz len doplnujuce. ak si vies spravne a pravidelne cistit zuby viacmenej nic ine nepotrebujes, a naopak ak to robis zle, mozes si nakupit desiatky roznych pomocok a pripravkov, bude to bez efektu.
otom sa da ale naozaj pisat hrozne vela, skus si zaklady najst na webe, pripadne poloz niaku konkretnu otazku, rad pomozem ;)