Robím si vodičák

Príspevok v téme: Robím si vodičák
purple girl

Potrebujem sa vyrozprávať, lebo je to na mňa moc :-(

Robím si vodičák.....mám už len 4 jazdy do skúšok a mám pocit, že mi to ide, nie čoraz lepšie, ale čoraz horšie!!!!!

Zo začiatku pohoda, vraj sa učím rýchlo, ide mi to. Postupne, ako som začala chodiť do hustej premávky - katastrofa!! Som úplne neschopná, mám pocit, že musím robiť a sledovať príliš veľa vecí naraz a že to jednoducho nezvládam!
Včera som robila jednu chybu za druhou, keď už druhý raz som urobila niečo zle, už som bola nervózna a začala som sa báť a potom to bolo už len horšie....skoro som zrazila cyklistu, nedala som prednosť v jazde.....no des.....bola som z toho úplne roztrasená, vynervovaná.....

Vedela som, že to nebude pre mňa malina, ale že som až taká neschopná??!!!
Mám strach ísť na ďalšiu jazdu...mám strach ísť na skúšky, lebo isto prepadnem.....mám chuť niekam zaliezť a už nikdy nevyliezť...ááááááááá

ajjasombuchl

Aj ja si robim a tiez mam z toho obcas stres. Som nervozna ked mi nieco nejde a neviem to a toto je tiez ten pripad, ale myslim, ze sa to zlepsuje. Pri cuvani som auto este nebuchla, no ja som svoju prvu jazdu vpalila rovno do stromu. Vsetci prezili, akurat si to odskakala trochu predna naprava- co uz. A to bolo sukromne auto :-)

opalka

puprple girl:

mojka, ja som sa na vodicak ani necitila, dotlacil ma do toho otec.Bala som sa strasne,jazdy mi nesli,dokupovala som sii dalsie, vodicak osm urobila na 2hy krat,ako 90% mojich kamaratok.

Potom som nejazdila 3 roky. Teraz ma okolnosti donutili, zacal sa mi venovat priatel a ide mi to.Sice este robim obcas chyby, ale skor necham trosku potrapit auto,ako ohrozit niekoho na ceste. Teraz jazdim uz aj sama,ale stale s respektom, pomalsie, po trasach,ktore poznam...tak naberies aj ty odvahu.....

a inak, som taktiez vchadzala do garaze a osuchala som klucku na aute:) je to len plech

Nie si v tom sama, ako bolo spominane, autoskola ta nauci nejake zaklady, ale vsetko je na tebe a netreba sa nikam v tom hnat. Ked sa budes citit, jazdi, vtedy ti to pojde.

POMOCKA: ako pre debilov si poviete, ale mne v zaciatkoch dost pomohala, ked som si nahls hovorila, co idem urobit.... aj priatel vedla mna tak vedel, ako vnimam premavku a auto a aj ja som si bola istejsia.... skus to

velmi ti drzim palce

bibi123

ojka-uz je vymyslene a mam to na aute:O))) vola sa to aktivny akusticky parkovaci system s funkciou automatickeho zaparkovania, ale ma dost velke muchy a auto zaparkuje samo len pozdlzne, ale niekedy aj do takej strbinky, do ktorej by som si netrufla... ale verim, ze pre nas zeny vymyslia vedci vsetko:O)))

ojka

neboj, začiatky byvaju pre viacerých ťažké, a ani ja som nebola vynimkou.... ale časom sa ti tá "prax" dostane aj do rúk, aj do nôh a aj do hlavy..... a bude to fajn... resp. lepšie...
a čo sa tyka parkovania,... tiež by mohli niečo inteligentnejšie vymyslieť, cuvanie nie je pre mna....

dobra vila

Dokup si este jazdy, ked sa na to necitis. Alebo sa spytaj sa nazor tvojho instruktera, ci na to mas a ci nie... Keby si bola taka katastrofalna, asi by to to povedal aj sam :P :).
Ale ked sa na to necitis, nesil to...tych par stoviek (korun mam na mysli), ta nezabije, ked si dokupis par jazd. Vies, veda ani nie je dostat vodicak, ale jazdit dobre... Nestoji ti to za to, ked to este nevies dobre. Ved kolko ludi dostalo vodicaky tak, ze nevedelo jazdit... a potom nehoda na nehodu, neskuseny vodic atd... jazdu stale treba prisposobit schopnostiam.
Predpokladam, ze zo zaciatku s tebou bude niekto jazdit.
Inac, toho casu, ked som si robila vodicak, som ho spravila na 1x, ale nejazdila som hned...rok som sa auta vobec nedotkla, potom som si dokupila inde hodiny, pretoze ta moja autoskola bola o nicom, este mi aj hovoril, ze dobre riadim, len mam otrasne naucene sposoby, a ze radsej sa ani nepyta, kto ma ucil :D. Za tym som pekne postupne zacala pravidelne jazdit, a za par tyzdnov som bola uplne v pohode. Teraz jazdim asi 3 roky, ale uz po roku sa ma kazdy pytal, ako je to mozne, ze tak certovsky dobre riadim.... vraj mam dobry cit pre auto a riadim ako chlap, krajsie komplimenty neexistuju :D.
Ale parkovat cuvanim by ma niekto mohol lepsie naucit :DDD

zuzuska

presne takyto pocit som mala aj ja, ale skusky som zvladla uplne skvele ale na autoskole ta nenaucia skoro nic, sama sa naucis ked uz budes jazdit na svojom, ja som buchla auto (samozrejme pri cuvani) - typicka zena :) a chodim si opatrnejsie :)