Ako bojovať v práci s intrigami?

Príspevok v téme: Ako bojovať v práci s intrigami?
Vera2484

Ahojte, mám otázku ktorá nesúvisí so zdravím ale časom možno začne s mojou psychikou...
Minulého roku som skončila vysokú školu a nastúpila som do mojej prvej práce ako vedúci.. Mám pod sebou asi cca 50 ľudí.. na začiatku to vyzeralo celkom v pohode, no postupom času zisťujem, že je to veľmi ťažký kolektív... samé intrigy, ohováranie, pokrytectvo.. Najväčšie intrigy tam však robí jedna 50 ročná pani s ktorou som mala nedávno konflikt už aj ja a tak som sa stala terčom jej ohovárania...
chcem sa preto spýtať ako reagovať v práci na takéto niečo? mám sa obrátiť na môjho nadriadeného alebo ako postupovať v tomto alebo podobnom prípade?... ďakujem Veronika...

kickaTT

je to naozaj neprijemna situacia a je mi ta fakt luto...ale pozri sa na to ocami tej 50 rocnej...pre nu si standa co vysla zo skoly a hned si jej nadriadena ludia su zavistlivi podla mna je toto hlavny dovod s tym nic moc neurobis snaz sa k nim byt co najmilsia ked ju stretnes vzdy si s nou pokecaj dones jej cokoladku k meninam a postupne sa ona zacne citit jak trapka :))

Slobodna

ľuďom nikdy nevyhovieš. To je ten horší prípad, keby bol dokonalý, alebo sa javil ako dokonalý, budú ho ohovárať pre jeho dokonalosť. 98% ohovárajúcich sú ženy ale poznám žiaľ aj mužov, ktorí ohovárajú a to je potom hotová katastrofa.

bibi123

Vera2484-tiez si myslim, ze si nemala zobrat tuto ponuku, ked nemas na nu povahu, dostatocne manazerske vzdelania a neovladas zakladne praktiky vedenia ludi-ked nevies zvladnut 50 ludi. Uvedom si, ze Ty nie si ich kamaratka, Ty si ich nariadene a zodpovedas za ich vysledky. A ako maju dosahovat vysledky, ked v pracovnej dobe miesto pracovania len ohovaraju??? Pekne si zavolaj danu pani na kobercek a povedz jej, ze jej produktivita prace je nizka, plus jej nevhodne spravanie ma negativny efekt na spolupracovnikov a ze bud sa zmeni, alebo danu vec budete riesit inym sposobom (preradenie na najpodradnejsiu poziciu, zrusenim pracovneho miesta,...). Este je kriza, vela nezamestnanych, takze velka moznost ju nahradit. Pokial si nevybudujes postavenie, nikdy Ta nebudu respektovat a budu brat Tvoje meno do ust...

:))))

Presne ako pisala slobodna-KED NIEKTO CHCE OHOVARAT BUDE I KEBY TEN DOTYCNY/ktoreho ohovara/BOL DOKONALY.
Su typi ludi,ktorym ked neide praca a nie su k svetu a vidia u druheho ze je uspesnejsi NIEKEDY ZACHADZAJU PRILIS DALEKO A OHOVARAJU-VYMYSLAJU SI-LEN ABY BOLI ZAUJIMAVI A CO JE NA TOM ESTE ZAUJIMAVEJSIE-ZE NIEKTORY LUDIA TOMU VERIA/to ale zasa je ich hlupost-lebo veria vsetkemu co pocuju/
ZELAM TI VERA VELA TRPEZLIVOSTI V PRACI.

jajka001_

myslim ze samo osebe zvladat pracu v kolektive je dost tazke co sa tyka medziludskych vztahov, najma ak su tam nejake tie hadave a intrigove typy, a rovno ist sefovat ak nemas v tom prax by som si ja tiez netrufla. sefovat starsim a skusenejsim. tam treba ovladat vela diplomacie. a vediet zvladat problemovych ludi.

lienocka2808

je to mozno pre teba nepochopitelne, ale urcite ano.
Pre mna je pokoj a kazdodenne bezproblemove vstavanie do prace viac ako ten pocit ze mas niekolko ludi pod sebou, pripadne nejake vyssie ohodnotenie.

lienocka2808

V poriadku, lenze je rozdiel ked to robi nejaky jednotlivec dvaja, alebo to robi vela ludi z kolektivu a obtazuje to do takej miery, ze dotycna hlada pomoc napriklad aj takymto sposobom. Je dolezite ako sa k ludom spravas a ked sa spravas dobre a aj tak tam nieco nie je v poriadku treba sa pozriet na ine dovody. Ja mam tiez pod sebou ludi, samozrejme vynimky sa najdu, ale principialne nemam ziadny problem. Ale uz z principu a mozno aj zo strachu z ohovarania by som nesla hned po skole robit veducu 50tim ludom, lebo z toho sa nic ine ako ohovarania zo strany tych ludi neda ocakavat

Slobodna

lienocka2808 no a? Malá poznámočka- ľudia si vždy nájdu nejaký dôvod pre ktorý ťa budú ohovárať a závidieť.

lienocka2808

Skoncila si vysoku skolu cize si absolvent nastupila si do prvej prace a uz robis na veducej pozicii a mas pod sebou 50ludi??
Sa ani nedivim, ze ta ohovaraju- uprimne, myslim si,ze na taku poziciu treba trosku viac praxe a mat nieco odmakane ako iba mat vysoku skolu skoncenu absolutne bez predoslych skusenosti.
No asi si to mala pekne dotlacene. Tak sa treba zamysliet aj nad tymto aspektom, co tym ludom mozno na tebe vadi