Odlomil sa mi kusok zuba

Príspevok v téme: Odlomil sa mi kusok zuba
petrines

Stala sa mi taka neprijemna vec, ze sa mi pri vcerajsom obede odlomil kusok zo zuba (stolicka). Normalne som zul, nic tvrde som nejedol a odrazu som zacitil silnu bolest take pichnutie v tom zube a ked som si tam zasiel jazykom tak som zistil, ze mi asi jedna stvrtina z tej stolicky chyba. Chcel by som sa opytat, ako najlepsie by sa to dalo vyriesit? Volal som aj mojej zubarke, ale ta mi povedala, ze nema teraz ziadne volne terminy, ze az tak o dva tyzdne. Bol som z toho zhrozeny. Neviete, ako sa zvyknu taketo zlomene zuby opravovat a najma, ci mam normalne cakat na termin? Nemala by to zubarka vybavit, ako urgentny pripad? Ide mi o to, aby sa mi nestalo, ze budem cakat na termin a potom mi povie, ze som prisiel neskoro a ze zub uz sa da jedine vytrhnut :-( , lebo take veci sa zial v nasom zdravotnictve bezne stavaju. Najlepsia by bola rada od nejakeho zubara, ale ak napisu ludia, ktori maju podobnu skusenost budem velmi vdacny. Vopred dakujem.

bibi123

petrines, kamarat ked bol maly, tak sa na dovolenke blaznil a potkol sa a o zabradlie si zlomil dva predne zuby, mamu ma zubarku, takze mu to zalepila, ked prisli domov, ale teraz sa mi zda, ze uz chodi s novymi zubami, lebo vtedy to bolo dost vidiet. ale urcite si ten kus zubu zober zo sebou.. ved uvidis:O)
oblec sa a chod na tu kliniku, dr. povedz, ze ked na Teba nema cas, tak nech Ti da kartu a Ty sa prelozis k inemu zubarovi, lebo...si napr. vymysli, ze pozajtra ides na pohovor k riaditelovi ohladom povysenia a nechces, aby zly zub, spravil zly dojem... Ver tomu, ze ta dr. si Ta ako pacienta nenecha odist, len sa nenechaj takto lahko zahnat do kuta...

petrines

Este raz dakujem za odpovede. Pre istotu upozornim na to ludi v nemocnici pred operacnym zakrokom. Ovecka vies to mas tak, ze ich to zasa nejako netrapi, ved to nie je ich zdravie. Oni ti povedia, ze maju plno a hotovo :-(

0vecka

to nechapem s tych zubarov .... ono ak je to urgentne tak pride o hodku skor alebo tak dost sa divim ze to nexce nikto riesit....

zubaarko

takze klasika, rozsiahla vypln a oslabena zvysna cast korunky zuba sa odlomila. ten zub ti lekar preplombuje resp. dobuduje tu odlomenu cast, ziadne kusocky si uchovavat nemusis ;)
ak mas zub citlivy, tak spravne zuj na druhej strane dokial nebudes moct ist na to osetrenie.
co sa tyka tej hospitalizacie, samozrejme, je tam riziko, ze ta to zacne boliet rovnako aj pripadne vdychnutie pokial tam ta vypln uz nedrzi, nebudeme si klamat no :( pories si to

petrines

zubaarko dakujem za odpoved. Plomba mi zatial v tom zube drzi, ale mam obavy, aby mi nevypadla, ked budem zut tou stranou, preto sa snazim radsej zut druhou stranou :-) Vlastne odlomila sa mi jedna stvrtina tej stolicky a teraz ta jedna cast plomby je vlastne poodhalena. Mam v tom zube amalgamovu vypln. Na buduci tyzden idem do nemocnice na jednu operaciu v celkovej anesteze. Mam ich upozornit, aby mi v ustach opatrne manipulovali, alebo aby boli opatrny, ked ma budu intubovat, aby mi ten zub este viac nezlomili, alebo aby mi nevypadla z neho plomba? Moja zubarka trva na tom, ze osetrit ma teraz vraj nemoze. Volal som aj na jednu kliniku, kde si clovek vsetko hradi sam (nemaju vobec zmluvy so zdr. poistovnami), ale aj tam mi povedali, ze maju teraz plne vsetky volne terminy :-( Zatial ma ten zub neboli, ale mam ho taky citlivy. Mam ale strach, aby ma nezacal boliet, ked budem v nemocnici :-( Ozaj ten kusok zuba, co sa mi odlomil sa neda nejako pouzit, alebo aspon aby videli, ked mi ho budu dostavovat, ze co tam vlastne maju dostavat?

zubaarko

ahoj, ako by sa to dalo najlepsie vyriesit? no zajst este dnes na osetrenie. pokial ma tvoja lekarka, take podmienky ake ma, stym nic nespravis, takze ostava pockat, alebo zajst za inym zubarom :)

co sa tyka samotneho zubu, je ti jasne, ze zdrave zuby sa nelamu, cize musel tam byt uz niaky problem predtym, a prave od neho sa bude odvyjat aj sposob "opravy", tych moznosti je vela, tazko ti takto povedat.

niekto chodi bez vypadnutej vyplne a zlomenym zubom rok, a nema tazkosti a zub sa bezproblemovo zaplni ci dorobi, naopak u niekoho v okamihu ako sa zub zlomil uz ostava len extrakcia. cize opat uplne individualne ...

takze sup sup co najskor na osetrenie ak sa da, drzim palce ;)