Zlomené rebro

Príspevok v téme: Zlomené rebro
Ceky

Zdravím, zaujímal by ma názor odborníka alebo človeka čo má skúsenosti. Asi mám zlomené rebro. Už asi 3 týždne ma bolí a včera som myslím cítil že sa mi tam pohybuje. Trochu som premýšľal čo by sa stalo keby rebro nebolo spojené v mieste zlomenia. Či by kosť nezačala odumierať alebo čo. Existuje taká možnosť? Čiste si domýšľam a k doktorovi sa mi kôli tomu nechce ísť... trochu krivo zrastené mi nebude vadiť. Teraz mi to proste nestojí za to ísť k doktorovi...chodím tam prehnane často a nechcem moc zo školy vymeškávať... Je to jedno zo spodných rebier myslím že voľných, ktoré nie je napojené na hrudnú kosť. Za odpovede vopred ďakujem

hjcjg

ta krv bude pravdepodobne z pomliazdenin a z narazu. ak by mal poskodene vmutorne organy bolo by to vidiet na ultrazvuku. prre istotu sa este zajtra poradte s lekarom. skore uzdravenie

luba

DOBRY DEN,MOJ SYN SI VCERA ZLOMIL 5 REBIER VLAVO PRI PADE NA SCHODOCH,JE HOSPITALIZOVANY,ULTRAZVUK NEPREUKAZAL ZIADNE VNUTORNE PORANENIE,DAVAJU MU INFUZIE A LIEKY PROTI BOLESTI,ALE TIE VELMI NEZABERAJU.DNES KED SOM HO BOLA NAVSTIVIT,VYPLUVAL KRV,KEDZE JE NEDELA NIKTO MI NEDAL ZIADNU INFOMACIU,AJ KED SESTRICKA VRAVELA,ZE TO SA ZVYKNE STAVAT PRI ODKASLIAVANI,ZE JE TO LEN KRV Z NARAZU .MAM OBAVY A PRETO VAS PROSIM O VYSVETLENIE.DAKUJEM PEKNE

Janyna

Neviete niekto ,či sa zlomenina rebra má nejako bandážovať?Lekár mi vyslovene povedal,že s tým nemám vôbec nič robiť,iba brať lieky od bolesti.Chvíľkami si to s elastickým obväzom trochu stiahnem.Ale zaujímalo by ma,či sa na to nepredpisuje bandáž.Teraz som si objednala rebrový pás,ale lekár bol dôrazný v tom,že nič sa na to nemá dávať.

Janyna

Do akej doby asi zrastie zlomené rebro?Mám zlomene 9.rebro a v lekárni sa čudovali ,že mi chirurg nepredpísal rebrový pás.A spadla som odpredu a aj bolesť mám vpredu a na rentg.mi povedali ,že to je zlomené v vpredu a chirurg ,že vzadu.Ešte že to netreba operovať.A na snímku som videla to rebro asi do pol cm od seba .Čo môžem urobiť aby sa to čo najskôr zrástlo?

mate59

kosť určite neodumrie,ale ak je nalomené,resp. zlomené/to by si asi bolesť nevydržal/môže prepichnuť pľúca,zrastie samo.