Antikoncepcia

Príspevok v téme: Antikoncepcia
poradte mi

prosim poradte mi, chcela by som zacat uzivat antikoncepciu ale neviem si vybrat druh.. bola by to moja prva antikoncepcia, akurat ze pri tabletkach mam trosku obavy z tych neziaducich ucinkov.. chcem sa teda opytat, su tak isto antikoncepcne naplasti skodlive ako tabletky? teda, maju tiez take nepriaznive ucinky??? ... je pri pouzivani napasti tiez riziko vzniku krvnych zrazenin ako pri tabletkach?? dakujem za odpoved

xyxyz

vyber nechaj zasadne na doktorovi..povedz mu naco antiku potrebujes a on ti povie ktora sa ti hodi..na rozne problemy su dobre rozne antiky...napr na plet je diane35 alebo chloe..proti priberaniu yaz, yadine a yasminelle atd

Inner

vsetko su to umele hormony, cize ucinky maju rovnake. nezalezi na tom, ako sa dostanu do tela - ci cez naplast alebo vo forme tabletiek.

Ak chces setrnejsiu antikoncepciu, tak skus Yadine, Yaz, Yasminelle. Su dobre na plet, vlasy a nepriberies z nich. Maju nizky tromboembolicky potencial.

Uplne najnizsi ho ma Qlaira - spicka na trhu. V tele sa meni na prirodzeny estrogen, ma velmi nizku sancu vyskytu neziaducich ucinkov. Avsak vsetky spominane tabletky su dost drahe - okolo 12 na mesiac, Qlaira stoji este viac. Tvoj gynekolog ti vsak urcite ochotne poradi :-)