Testovanie na zvieratach-zaujima vas to vobec?!

Príspevok v téme: Testovanie na zvieratach-zaujima vas to vobec?!
jojkaaaa

Ahojte!Mam na vas otazky ohladom testovania na zvieratach.
pytam sa preto,lebo tak sme sa o tom rozpravali v skole a im je to uplne jedno!.Je to jedno aj vam?Aky mate postoj vy k tomuto?

ked si kupujete napriklad kozmetiku(alebo ine produkty),napadlo vas niekedy,ci to nieje testovana na zvieratach?

Kebyze ste zistili,ze make-up(sprchovy gel,sampon,krem,to je jedno),kt. uplne zboznujete je testovany na zvieratach,zriekli by ste sa ho alebo by ste si ho i napriek tomu kupili?

lost

Co ak by som bol vyrobca, a za kazde jedno testovacie zviera by som "zadotoval" dalsie dve zvierata, tj. pomohol im.. alebo hocico ine..

Ono na niekom to testovat musia :/

Ale mozno ide aj o to ze ako to testuju, ci nejak drasticky, alebo uplne "jemne"..

Ale ked si vezmes, vedela by si zit bez mydla, samponu a inych kozmetik ktore su urene na "cistenie tela" ? (cize vsetko okrem tych ktore maju zakrych telesne vady ako je makeup a podobne)

Ale inac suhlasim s tym ze je to smutne, avsak..
Vynara sa mi otazka, jest, ci nejest zvierata?
Su maso.. aj v samotnej Biblii sa hovori a povoluje jest maso..
Zvierata by bez ludi prezili, ale preizl by clovek bez zvierat? Bolo by mozne jest cisto vegetarianske produkty? (este som sa o to velmi nezaujimal..)

No kazdopadne, ak ti toto vadi extremne, tak je tu jedna moznost, i ked tamer nedosiahnutelna... a to vyrobit kozmetiku tak dokonalu, aby ju ludia kupovali a aby mala taky proces vyroby, ze nebude potreba to testovat na zvieratach.

Mimochodom, uz viem ako sa da toto vyriesit, co takto testovat na ludoch, ktori maju dozivotny trest ? (podla mna je to vyhodnejsie a zaroven efektivnejsie a vysledky su daleko pesnejsie a mame ich skor, ako keby sme testovali na zvieratach a ruku na srdce, komu by vadilo testovat nieco na Zvieratach (vsimnite si to velke Z.).
Uprimne povedane, mne nie :-)

xyxyz

tak tym padom nema tato tema zmysel...nikto sa tomu nevyhne, kazdy jeden clovek pouziva vyrobky testovane na zvieratach, ci ide o lieky alebo kozmetiku

tiez sa mi to nepaci, ale treba si uvedomit, ze aj tym , ze taketo vyrobky kupovat nebudete, sa nic ale vobec nic nezmeni...vyrobky sa budu stale na zvieratach testovat, bohuzial..

jojkaaaa

rozumiem ti

ale uz ked mam odpovedat na tvoju otazku,tak by som v tej situacii,kebyze som na tej smrtelnej posteli a chcem dalej zit a jedine,co by ma zachranilo,by bol liek,ktory je testovany na zvieratach,tak ano,zobrala by som ho.Neverim tomu,zeby niekto urobil opak

a k druhej otazke:ked sa da,tabletam sa vyhybam.ked je to nutne,nemam inu moznost.

jojkaaaa

rozumiem ti

ale to uz je o niecom inom,pretoze kozmetikou sa skraslujes a nieje zivotu nevyhnutna ...myslim si,ze tvoja protiotazka na moju otazku je,prepac,ale dost ,,od veci"

rozumiem ti

ahoj, mas slachetny zamer a dobre srdce. a myslim to naozaj uprimne, s co najlepsim umyslom. ale dovol mi polozit ti tvoju vlastnu otazku inak:

ak by si bola smrtelne chora a tvoj zivot by zavisel od liekov, zrieknes sa ho, alebo budes chciet zit? preco sa pytam.. pretoze hadaj na kom/na com primarne lieciva, lieky, vyzivove doplnky a podobny material testuju, vyvijaju..?

beries acylpyrin, paralen, ked si chora? pomahas si nejakymi vyzivovymi doplnkami? ak ano, tak si na tom neni o nic lepsie ako ti, ktori kozmetiku testovanu na zvieratach pouzivaju a vacsinou o tom ani nevedia.

Sny a idealy su krasna a uzitocna vec. Obrat ich na nieco prospesne. Toto je masineria, biznis, proti ktoremu nema vyznam bojovat, uz vopred si prehrala. Uvedom si, ze to skusali mnohi pred tebou, a budu to skusat aj mnohi po tebe... a nezmenilo sa vobec nic.