Chcem sa osamostatnit

Príspevok v téme: Chcem sa osamostatnit
matka.m

mám 25 rokov, študujem externe 4.ročník na výške, som bez práce a bývam s rodičmi a tuto je moj problém. Nastal u mna čas, že cítim, že sa chcem osamostatnit, neznesiem byt doma, aj ked naši nie sú zlí, ale chcem už rozhodovat za seba, veci si robit podla seba a hlavne aby ma nikto nedirigoval, proste byt odkázaná len sama na seba a doma sa to nedá. Mama mi do všetkého kecá,mám nového priatela, ktorý býva cca 10 km od nás a predvčerom odišiel od nás o 1 ráno a už sa vypytovala, prečo nešiel skor, proste nechápem sme dospelí ludia a čo je na tom, ked by aj u mna ostal spat. Už je to bežné, a aj u 17 ročných, nie to, aby som sa musela cítit blbo, že ostal u mna priatel s ktorým sa vidím 2x do týždna trošku dlhšie, nič mi nevyčítala, ale pre nich je to čudné, nie sú spoločenskí, málo chodia do spoločnosti a tak im to bude zvláštne ked u nás bude viackrát a tým pádom budem iba ja nervoznejšia, predtým taký problém nebol, lebo moji bývalí mali byt, proste ide tu o to, že už cítim, že každý potrebuje vlastné súkromie, bývame 4 dospelí v jednom byte, z toho teraz robí len mama a každý každému už lezie na nervy a ja neviem ako to vyriešit. Posielam si životopisy, chodím na pohovory,už všelijaké, od predavačky, do banky, asistentku, sekretárku ale prácu si neviem nájst. Velmi by som chcela íst pracovat do Viedne, kvoli zdokonaleniu sa v jazyku, aj peniazom, ale neviem ako sa tam dostat, mám známu, ktorá mi slúbila, že ak bude o niečom vediet, povie mi, ale nič. Cez agentúru sa bojím že ma oklamú, poslala som životopisy do jednej, ktorá pýta peniaze až z prvej výplaty, ale tiež sa neozýva, ja už fakt neviem čo robit... Dalej velmi nemožem íst, lebo ešte študujem na výške, preto by tá Vieden bola ideálna... Ak mi vie niekto poradit, budem vdačná. Dakujem

matka.m

jasné, potom to už ide lahšie, ked tam človek je, spozná nových ludí, tí mu vedia odporučit zase niekoho iného. neviem mám sa vybrat na slepo a tak si niečo pohladat? Aj ubytovanie je doležité...

Lybia

dobry den,chcela by som vediet co mi moze sposobit cysta corpus pineale 4mm zistili mi ju pred 2rokmi mavala som caste zachvaty,ktore sa vdaka bohu zmiernilli len bolest hlavy a krvacanie z nosa neprestavaju a som neustale vycerpana mam problem vydrzat v praci a ked sa viac namaham,alebo dvihnem nieco tazsie dostavam triasku do ruk trpne mi lava ruka mavam zavraty.neda sa s tym nieco urobit,ked sa to neda operovat,lieky ktore som brala mi sposobovali nevolnost,ospalost a dezorientaciu.aj ked teraz sa to este nejak da vydrzat bojim sa aby to nejak neskor nezhorsilo co mozem ocakavat,nejake zhorsenie stavu.dakujem.Lybia

ivana45

Ides na to dobre. Praca, podnajom. Skus aj ine agentury, ktore dosatnu proviziu az z prvej vyplaty. Ako pise smii, oslov aj zamestnavatelov. Ak uz buse tam, mozes sa poobzerat po dalsich miestach. Dolezite je zacat robit. Clovek, ktory pracuje si lahsie najde dalsiu pracu.
Ake mas a budes mat vzdelanie ? Co robi tvoj priatel? On ma tiez zaujem situaciu riesit?
Nehnevaj sa, tvojich rodicov chapem. Moja sestra raz poprosila mamu, ci moze jej frajer u nas prespat. Mama suhlasila a on u nas spal aj dalsiu noc a dalsiu,..potom tie noci nasledovali po sebe. Potom u nas takmer rok byval. Des, ver mi. Fakt, zle sa na to aj spomina.

sisa123

najprv si najdi pracu, aby si mala nejaky prijem, a potom sa odstahuj, v tvojom veku som uz bola 4 roky mimo domu

smii

no tak na osamostatnenie máš najvyšší čas a celkom dobre rozmýšľaš, že cesta vedie len cez vlastnú prácu a príjem. Keď chceš robiť vo Viedni a je ti jedno čo, skús fastfoody ako McDonalds alebo BurgerKing. Robota to nie je ktoviečo, ale pracovná doba sa dá prispôsobiť so školou. Na agentúry by som sa nespoliehala, sama oslov zamestnávateľov u ktorých chceš robiť a pošli im životopisy...