Opuchnute dasna

Príspevok v téme: Opuchnute dasna
Nika25

Prosím Vás o pomoc strašne mi v dolnom
podnebí opuchli ďasná a jedno ďasno mám
opuchnuté najviac je to strašná bolesť
mám pocit,že sa s tej bolesti asi
zbláznim. Cítim,ako mi to pulzuje skúsila
som snáď všetko ale nič mi nepomohlo,
dokonca ani lieky od bolesti nezabrali
keby som to mala tú bolesť definovať
je to strašne rezavá bolesť mohli by ste
mi prosím pomôcť?Ďakujem :-(

Nika25

Ahoj RNG
Dík za radu pýtala som sa na tie probiotiká je ich viacero druhov i viacero fyriem čo by si mi poradil na oslabenú imunitu a baktérie? A aký máš názor na 3 omega,a Vita.jód.aduld? Dík moc za tak vzácne informácie maj sa krásne:-)

mjanik

ďasná opuchajú preto,že je prehriatý žalúdok, teplo zo žalúdka prúdi do ďásien a tiež ich prehrieva,stačí schladiť žalúdok a schladia sa aj ďasna a bude po bolesti.Najlepšie to ide akupunktúrou

RNG

Zapaly mozu byt sposobene nahromadenim roznych materialov pre telo neziaducich, toxinami a mikrobialnou cinnostou rozneho druhu
Samozrejme treba adresovat pricinu zapalu nie samotny zapal, lebo ten sa da adresovat roznymi protizapalovymi, co ho stlmia ale pricinu nevyriesia.
Zvysovanie imunity, pouzivanie antimikrobialnych vyplachov,
pouzivanie doplnkov na zlepsenie regeneracneho procesu a hygiena(cistenie) ustnej dutiny , to vsetko pomaha.
Samozrejme ked si clovek nevie pomoct musi ist za profesionalom, za lekarom. To robim aj ja, ale vyberam si inych lekarov, takych co liecia neklasickymi sposobmi, a to z vacsim uspechom, nez klasicka medicina, napriek tomu, ze su ich metody z roznych dovodov zatial este neprijate medickou komunitou.
Spomenuta iontoforeza pracuje vyborne aj na rozne hnisave vyrazky, podkozne vredy a podobne. A da sa urobit po domacky ked ma niekto k dispozicii striebornu lyzicku a bateriu(1.5 az 4.5 voltu) a kus drotu. Par minut staci na to, aby sa cez kozu prepravili strieborne iony, ktore su mimoriadne baktericidne, antiviralne a vseobecne antimikrobialne. Ked sa mikroby zabiju, telo postupne vstreba ich toxiny a rozne rozkladne materialy. Drenaz to urychli ale nie je vzdy potrebna

zubaarko

ahoj, co sa tyka toho Ciprinolu, to si zrejme brala kvoli problemom s mocovymi cestami vsak? spojitost tam moze byt vzdy, pravdepodobnejsie je ale to, ze niaka infekcia v mieste nasledneho loziska uz bola, a zmenou imunity (aj prave vdaka tomu problemu kvoli ktoremu si dane atb brala) sa prejavila. Ale reakcia nan to nebude.
Tvoj lekar zaujal spravny postoj, opakovana inspekcia miesta a dren by mali pomoct. Ono ak uz to lozisko je otvorene, mali by sa aj bolesti zmiernovat, tie analgetika by ti uz mali zaberat...

Co sa tyka zapalov dasien, to je debata na tri diplomove prace, staci ak si do vyhladavaca zadas gingivitida, urcite sa dozvies kopu zaujimaveho ;)
Nechcel som ani nechcem kritizovat niekoho alternativne metody, respektujem ich nazor, kazdopadne stale najbezpecnejsia cesta s akymkolvek problemom je navstivit, a nebat sa poriadne porozpravat so svojim stomatologom, on uz vie co a ako. Urcite. drz sa

RNG

atb typicky zabijaju bakterie, nie vsetky na nestastie, ale zabiju aj probiotika v nasich crevach, cim otvoria cestu pre kvasne infekcie a plesne,a aj bakterie, na ktore nie su ucinne a ktore za normalnych okolnosti nase probiotika potlacaju.
Ak si mala to nestastie, ze je to kvasna alebo plesnova infekcia, alebo bakteria, na ktoru to atb nezabera, tak vysledok moze byt hnisanie
Preto osobne davam prednost roznym doplnkom ktore maju silne antimikrobialne vlastnosti na rozne bakterie, plesne, kvasne infekcia a tiez virusy a pri tom su setrne na nase probiotika. Samozrejme sa nejedna o jeden prosdtriedok, taky zazrak neexistuje ale viacero.
Menujem aspon niektore z nich:
roztok citricidalu, carvacrol z oreganoveho oleja, l-lysin, extrakt z olivovych listov, Samento/prima una de gato, graviola, lapacho, collostrum.....
Ale definitivne by som pouzil iontoforezu striebra, ci uz ti ten vacok prepichol a drenazoval alebo nie, lebo drenaz nevycisti tu oblast kompletne a zostane tam este dost mikrobov, ktore je najlepsie striebrom vyhubit.V tom mam aj osobnu skusenost a dosiahol som to bez drenaze a resekcie, dokonca aj bolesti, lebo som necakal na to, kym dostanem zapal
No a samozrejme by som zobral aj silne probiotika, najma ked si predtym uz brala silne atb a iste si nezobrala probiotika na nahradu tych , ktore ti atb znicilo.

Nika25

Rng dakujem za radu niečo som napísala zubaarkovi upss poslalo mi to až 2 krát,mám otázku prečo sa zapalujú dasná aká môže byť príčina? Ďakujem

Nika25

Ahoj zubaarko mala som na mysli dolné podnebie.Dnes som bola u zubára mala som na dasne väčšie ložisko hnisu ktoré mi prepichol a vyčistil som myslela že sa od bolesti zbláznim. Tak zajtra idem znova na čistenie a že ked by sa to nelepšilo že by ma poslal na rentgen.Ale najhoršie sú noci zaspávam až niekedy nad ránom a lieky od bolesti nejak nepomáhajú tak akoby mali.Chcem sa ta spýtať asi pred 5 dnami som dobrala antibiotikum Ciprinol môže to mať nejakú spojitosť reakciu na toto antibiotikum?:-(dík

Nika25

Ahoj zubaarko mala som na mysli dolné podnebie.Dnes som bola u zubára mala som na dasne väčšie ložisko hnisu ktoré mi prepichol a vyčistil som myslela že sa od bolesti zbláznim. Tak zajtra idem znova na čistenie a že ked by sa to nelepšilo že by ma poslal na rentgen.Ale najhoršie sú noci zaspávam až niekedy nad ránom a lieky od bolesti nejak nepomáhajú tak akoby mali.Chcem sa ta spýtať asi pred 5 dnami som dobrala antibiotikum Ciprinol môže to mať nejakú spojitosť reakciu na toto antibiotikum?:-(dík

RNG

O tej kyslosti a zasaditosti je zialbohu privela hluposti vselikde.
V zaludku napr musi byt velmi kyslo, inac sa potraviny nemozu natravit a dokonca aj niektore enzymi potrebuju kysle prostredie.
Krv musi byt velmi blizko neutralnej, inac telo ma velky problem.
Zlc musi byt silne alkalicka, aby mohla pre creva neutralizovat kysly obsah zaludka.
Rozne mikroby potrebuju rozne prostredia, takze pri alkalizacii podporime jedni, pri okyslovani druhe.
Zdoraznovanie alkalizacie je dnes hlavne pre to, ze nasa civilizovana dieta je prilis prekyslujuca.
Co sa tyka koze pouzivanim mydiel ju silne alkalizujeme a nezdravo odmastujeme=vysusujeme.Cez praskliny v suchej kozi sa do koze dostanu rozne nakazy, najma plesne, ale aj rozne bakterie sposobujuce hnisanie a zapaly.
Preto sa odporucaju mierne kysle kremy, ktore tento problem ciastocne napravia.
Inac aj rozne oleje su vlastne mastne kyseliny, slabe, ale predsa potlacajuce alkalicky vplyv mydiel a samponov.
Takze obraz ph je v tele velmi komplikovany, a zjednodusit ho na len odkyslovanie vsade je velmi nepresne a nespravne.