Rozdielna úroveň vzdelania partnerov

Príspevok v téme: Rozdielna úroveň vzdelania partnerov
maja-škola

Myslíte že v budúcnosti to može vyvolávať vo vzťahu konflikty? Moj priateľ si nespravil ani maturitu, ja študujem na VS. Jeho učenie príliš nebavilo , pre mna bola naopak škola vždy číslo 1. Nechcem ho podcenovať je mi jasné že nie každý je na štúdium ale trocha ma zamrzí ked mi povie :"Že ved to predsa nemože byť až také ťažké...Že ved to obkecáš vlastnými slovami ." No a takéto reči proste...
A tak ma zaujíma Váš názor ...
Ďakujem!

rew

ako uz bolo napisane, vzdelanie a inteligencia spolu vobec nemusia suvisiet.. len dva priklady(osobna skusenost):
priklad cislo jedna> manzelsky par, starsi ludia, ona s maturitou, on len tak tak ukoncil ucnovku bez maturity (problem nebol vo vysledkoch v skole ale skor v osobnych konfliktoch s ucitelmi.. :)) ked dojde na tuto temu, ona sa tvari ako keby bola nieco viac a s radostou ho zhadzuje pred inymi.. pritom blba jak trubka, nevie poskladat kuchynsky robot podla navodu, najprv sa vtipu zasmeje a potom sa dve minuty snazi pochopit v com je pointa.. on podla mna velmi inteligentny, chape suvislosti, zrucny...
priklad cislo dva> vazeny vzdelany clovek s X titulmi pred aj za menom.. vyucoval isty odbor na vysokej skole.. z nejakeho mne neznameho dovodu (mam pocit ze bolo pod jeho uroven sa s mne podobnymi ludmi bavit takze nepoznam detaily) nastupil jedneho krasneho dna do nasej firmy.. prijali ho ako experta od ktoreho sa budeme mat co ucit.. po necelych dvoch mesiacoch letel kedze bol uplne nepouzitelny (zvyknem sa dost podcenovat, ale ked som videla coho je schopny po odbornej strake tento clovek, celkom mi stuplo sebavedomie.. :))
maja-škola> si to len a len ty kto musi citit ci nieco taketo je konkretne vo vasom vztahu problem.. ci ide len o ten 'papier', alebo su medzi vami intelektualne rozdiely s ktorymi sa neviete zmierit.. (ci uz teba v nejakom zmysle uraza ked ti -mozno nechtiac- vyhodi na oci ze mas v niecom co on ovlada medzery, alebo ma koli tvojmu vyssiemu vzdelaniu on komplexy.. alebo su to fakt rozdiely typu: A:milacik ideme vecer do divadla? B:Capuju tam pivo?) prepac, diskusiu som len preletela a nevsimla som si tam nejaky dalsi prispevok od teba.. takze neviem detaily a z tvojho uvodneho vidim len to ze mas problem s vetami typu 'ved to predsa nemože byt až také tažké'. No a..? je podla mna uplne normalne ze su veci ktorym rozumie lepsie ako ty.. a su zas ine veci v ktorych si lepsia ty.. podla mna je fajn ked sa takto ludia doplnaju... ale mozno je to len vytrhnute z kontextu a nechapem ako si to myslela..

alusinka

Moj poloviciak ledva dokoncil Strednu skolu (alebo ju skorej flakal) a na VS ani nepomyslel... Ja som sa ucila velmi dobre, mam aj VS, ale nikdy som ani len nepomyslela na to, ze by bol nieco menej ako ja. Skor naopak. Chlapec ledva zmaturoval, dokonca aj 2x prepadol a dneska tak dobre zaraba, ze ja aj kebyze mam 5 titulov, urcite by som sa na jeho uroven nedostala... dokonca som sa nedavno dozvedela, ze ma dislexiu.

A aj napriek tomu vsetkemu ma prehlad vo vsetkom a ja ho obdivujem.

M74

Ja osobne by som to tragicky nevidel ak je tam rozdiel vo vzdelaní, poznám VŠ
ktorí sú úplne blbí a SŠ ktorí schovajú priemerného VŠ do vačku. Vzdelanie síce čo to napovie o kvalitách a úrovni človeka, ale to nie je všetko a plno výnimiek sa nájde na každej strane.

wowo1

v pohode, nie je to problem.ak je ovsem inteligentny.
moj priatel bol ucen,,a dokoplaa som ho na vs, a teraz ma firmu v angli co zamestnava slovac.
dalsi bez maturit,,,ale Havlov {ex prezident cr} kamarat/.
dalsi moj sucastny len ucen, ale pocitacovy expert...
vrele doporucujem,,je to obohacujuce, kedze ja mam vs..pozriet sa na veci s obycajnej strany

:))))

TAK SONA PRED TAKYMI LUDMI KLOBUK DOLE AKO SI TY-PRESNE TO SOM PISALA.MAS CHARAKTER A TO JE ZAKLAD VZTAHU A AJ TVOJ MANZEL MUSI MAT CHARAKTER A BYT NORMALNI/VZDELANIE ESTE NIC NEZNAMENA/
ZELAM VAM VELA STASTIA V ZIVOTE.

Cheri39

sona100 - súhlasím s tebou

marcelina159 - ak si schopná napísať "vybrovať" namiesto vibrovať a "záujmi" namiesto záujmy, tak neviem, ako si zvládla vysokú školu!

sona100

ja som doktorka pedagogiky a môj muž nemá ani maturitu, ale má také prednosti čo ja nikdy nebudem mať alebo nedosiahnem jeho úroveň, takže sa krásne dopĺňame, a preto on si váži mňa a ja jeho, vzdelanie nie je všetko čo sa vkladá do vzťahu, hlavne on je veľmi praktický a šikovný človek, titul na papieri mi vôbec nepomôže, hlavne keď stále čosi kazím a robím všetko naopak sveta a on to potom dáva dohromady

:))))

Podla mna aj dvaja ludia ktory budu mat vzdelanie/vysoku skolu/ak nebudu mat charakter-tak sa dokazu pourazat a nezit poriadne ako sa ma.

:))))

Podla mna ak sa dvaja ludia maju radi na vzdelani nezalezi-skor zalezi na charaktere cloveka.Ak clovek ma charakter nebude vobec riesit vzdelanie partnera.

ivana45

uhlie, suhlasim,
Je kopec vysokych skol a zaoberaju sa blabolom.
Titul sa da kupit. Je kvantum vysokych skol, kde zaplatis skolne a vezies sa. Trocha namahy venujes uceniu, ziskas kopec casu pre prijemny zivot na ucet rodicov a statu (mojicha dani). Pritom sa vobec nemusis naucit nic, cim budes prospesnejsi vacsiemu mnozstvu ludi.
Nechapem, preco su ekonomovia Ing.
Nechapem, naco je nam tolko socialnych ekonomov, socialnych pravnikov. Uz niektore nazvy studijnych odborov su frazy alebo prazdny blabol.
Kedysi stredoskolsku pracu robia vysokoskolaci.
Ale vztah medzi vysokoskolackou a absolventom ucnovky bez maturity povazujem za rizikovy. Mozno aj preto, co som napisala. Ze mi pripada lahke, ziskat dnes nielen maturitu, ale aj VS titul. Ak je -pravda- jedno, aky titul.