Darceky a ich prezentacia

Príspevok v téme: Darceky a ich prezentacia
AdamKrt

Blizi sa cas Vianoc a vo vacsine ludia davaju svojim blizkym, obzvlast partnerom/partnerkam viac darcekov.

Zaujimalo by ma, kolko eur minate napr. na partnerku/partnera na Vianoce ? Zhruba aky obnos ? Dalej, ci jeden darcek, alebo viac darcekov /kolko/ ? Prosim napisat aj ci sa jedna zhruba aj o vek osoby, alebo ci je zamestnana, student, nezamestnana a ako dlho ste spolu.

Ako zvyknete darovat jednej osobe viac darcekov ? Balite ich, ci date len tak ? Balite to do papiera okrasne, ci aj s maslickami, stuhami... Ako to prezentujete ? Ako to radi prezentujete pod stromcekom - napr. vela darcekov, jeden darcek, ktory obsahuje dalsi a dalsi ako matrioska, alebo schovane darceky a musi sa hladat... :) Co z toho povazujete za vhodnejsie, aby to vyznelo lepsie pri darovani ?

AdamKrt

Ale na druhu stranu to neni fixna suma. Na buduce moze byt vyssia, alebo podstatne nizsia. Rad potesim priatelku darom, ale viem, ze prehnana snaha moze mavat niekedy opacny, nezelany efekt, ze cim sa clovek viac snazi, tym horsie. Takze v buducnosti sa este uvidi... Naviac, moze mat aj priatelka problem prijat vacsi dar, alebo ju to moze dohnat tiez k vacsiemu kupovaniu, co by som nechcel.

Mna minule Vianoce sklamalo, ze som jej povedal presne co chcem, dopodrobna popisane a ona kupila nieco obdobne, co by som si v zivote nekupil a malo to iba polovicu parametrov. Pritom tvrdila, ze jej predavacka povedala, ze to neexistuje take a ked som siel do podobneho obchodu, tam bolo aspon 10 druhov takeho... Mal som z toho dojem, ze prisla do prveho, ci druheho obchodu a ked to nebolo zobrala prve, co jej padlo pod ruku... Moc sa s tym neparala... :(

AdamKrt

karkulkaa:

ako pre koho, ako kedy, pri akej prilezitosti... Niekto si dava symbolicky, niekto riadne. Tiez som mal nejaku predstavu o sume pre priatelku a nakoniec to bolo na Vianoce 2-3x viac :)

Druha vec je, ze neni minut, ako minut. Niektore darceky sa daju zohnat v niektorych obchodoch vyhodne, inde su predrazene. Potom je to otazka, ze dany nakup inde by mohol stat kludne 10x viac... Alebo opacne. Clovek da dost penazi a dojem z darceka je minimalny. Ale odhadom tak pre priatelku neviem, do cca 250E ? Zhruba... To nepocitam rozne darckey po mimo len tak.

karkulkaa

a koľko si pripravený minúť ak smiem vedieť alebo koľko ľudia priemerne míňajú na darčeky na Slovensku?

karkulkaa

no myslím,že to by bol pre teba darček na nezaplatenie....my bývame spolu, ale bábo zatiaľ na pláne nemáme

no veď to ja neznášam keď mi povie,že nič nechce, tak poslednú dobu to riešim tak,že ho vezmem do obchodu nech si sám vyberie, čo chce a ja to zaplatím..aj keď to už nie je potom prekvapenie, ale tak aspoň som si istá,že sa mu to páči a bude to nosiť alebo používať a viem,že to neodloží niekde naspodok skrine

ja by som mu chcela dať spraviť tričko s autom,ktoré momentálne má....jedno už také má s aflou romeo, ale keďže ju predal a má nové tak by som chcela aktualizovať aj tričko...myslím,že by ho to potešilo lebo je to menší "blázon" do áut

AdamKrt

karkulkaa:

hehe, to co by som rad, mi zatial priatelka neda :) Aby sa prestahovala ku mne a mat spolu dieta :)

Ale tiez ma so mnou problem, pretoze nic takeho nepotrebujem :)

Co sa tyka chlapov, tak hodne z nich je zatazenych napr. na vseliake noze. Kazdy spravny chlap musi mat noz :) Daju sa kupit rozne svajciarske mini multifunkcne prakticke, alebo otvaracie jednoduche, niekde na rezanie klobasok na kempovacke. Ci specialne naradove - taky som si kupil. To je dobry darcek pre technicke typy. Je to kombinacia vreckoveho nozika, ale vacsieho v kombinacii s normalnymi kliestami a nastavccom pre univerzalne hroty - srobovaky. Kedze robim s PC a casto servis, tak ked nemam co, kludne tym otvorim pocitac, odstrihnem kabel, vytiahnem nieco kliestami atd. V podstate je to viac naradie, nez noz.

Nieco taketo...www.noziarstvo.sk

karkulkaa

no ak by som dostala všetko, tak to by som sa veľmi potešila, ale ja nie som náročná..hocijaká vec z toho by ma potešila, ale by ma potešil aj hocijaký malý výlet

fotorámček už máme, ale vôbec ho nevyužívam pretože ja mám rada fotky,ktoré si môžem chytiť..takto digitálne si ich môžem pozrieť aj v compe a ten obrázok, či puzzle sa mi hodí viac pre ženy ako pre chlapov....a mne by postačilo aj to

a si nenapísal,že čo chlapi si najviac želajú pod stromček lebo s mojim je to vážne ťažko

AdamKrt

karkulkaa:

to co by si prijala, ako vsetko, ci nieco z toho ? :)
---------------
Este som zabul co som chcel kupit, ale to asi niekedy inokedy. Moze to byt vhodny darcek pre zenu i muza - fotoramik do ktoreho sa nahraju fotografie a premieta ich v urcitom intervale :)

Alebo nedavno som videl niekde, tusim tu, ze sa da urobit fotka ako obraz na platno, dokonca oramovane, alebo pod sklo, ci na hlinikovu platnu. Hodit si tam nejaku peknu spolocnu fotku, alebo pekny zaber krajinky z nejakeho spolocneho vyletu...

www.nayfoto.sk

karkulkaa

no my sa niekedy ako tí dôchodcovia cítime :)

a čo by si rád ty dostal na Vianoce?alebo chlapi radi dostávajú na Vianoce?

AdamKrt

Jaj, papuce som jej kupil tiez paradne z pravej koze. Ale daroval som jej ich radsej skor len tak. Zdalo sa mi to ako take stare klise, papuce na Vianoce :) Ako manzelia po 50tich rokoch :)