ako dalej?

Príspevok v téme: ako dalej?
6fatima

Zijem s priatelom 3roky. Mame spolu 18mesacneho syna. Priatel neskutocne tuzil po dietati. Ked sa syn narodil tak asi 3mesiace behal okolo neho. Asi som spravila chybu ked som ho zacala usmerovat,nerob to takto ale takto atd. Povedal,Ty sa staraj o syna a ja o ine veci. Tak okrem inych povinnosti sa zacal viac venovat autu. Chapem,ze kazdy potrebuje svoje konicky,zaluby a pod. Ale nepracuje a preto si myslim,ze mali by tie konicky byt vyvazene. Ja napriklad nemozem nic, pretoze nemam na to cas (momentalne,resp. pri tomto partnerovi).Priatel je abstinujuci alkoholik,takze o to viac potrebuje nejake hobby. Mrzi ma to,ze mi skoro s nicim v domacnosti nepomaha a uz vobec s malym. Ak chcem aby ho len zobral na par minut von tak si to skoro musim vydupat. Co by s jeho strany malo byt automaticky. Priatel ma 30r. takze uz je dost zrely na to co a ako. (aspon podla veku by mal). Ak nema nieco na praci pri aute tak potom volny cas travi za PC. Proste nepaci sa mi ako travi svoj cas. Podla mna by na prvom mieste mala byt rodina, dohodnut sa co sa bude v dany den robit a podobne. Nie len to ako to MNE vyhovuje a na ostatnych kaslat. Spolocne ak chcem niekde ist tak sa vyhovara na maleho,ze je zly v aute a naco ho tam brat atd. Je to normalne??!
Dnes som zacala s nim rozhovor co sa mi nepaci, do toho zavolal kamarat,ze potrebuje cosi tak odisiel. Medzi tym mi stihol vytknut to,ako som ho na zaciatku ked sa maly narodil "komandovala". Co mam robit? Nebavi ma takyto zivot.

6fatima

...tak idem sa dnes pochvalit. Trosku ma dnes vytocil ohladom toho,ze som potrebovala povysavat a on za PC a maly zaplakany (boji sa vysavaca ak je zapnuty). Zapol mu radio v izbe,ze snad bude pokoj. On sluchadla na usi a sledoval youtube. No na porazenie. Ked som dovysavala,tak preco som namosurena?? Pekne som mu povedala,ze preco je dolezitejsi PC ako dieta?? tak opat ja z toho robim vedu, on sa NUDI a bla bla....Vravim mu treba povesat pradlo... pokracoval vo svojom zaujme dalej. Tak som sa zobrala do izby a nech sa stara. Tak si uvedomil,ked maly zacal plakat..lebo sa nudil a vyzadoval pozornost. Ked zbadal,ze ja nie som v izbe tak sa chvilu venoval malemu a potom dosiel za mnou,kde som atd. Po obede to uz bolo lepsie aj sa pohral s malym aj ho nakrmil. Tak uvidim ako to bude pokracovat.

smajliQa

ty si ho skomandovala, a jemu to akurat tak zahralo do kariet.. je to chuj.. sorry.... ale jasne mu povedz co chces, alebo ho posli do prdele... s malym ti vie pomoct aj rodina.... on je skor na pritaz... ze za pc.. boze... to co je za dementa, ked ma rodinu.. prepac ale.. nemam slov... kopla bys om ho do vajec.. fakt

6fatima

doubledog
slovacisko je.

jajka001_
tak to mi je hned jasne,ze ta zavislost je vynahradena tym PC. A sport? To by musela byt velka motivacia,mozno kamaratmi alebo tak nejak. Niekedy hraval hokej,takze sportove drevo nie je. Len si myslim,ze teraz je to max. lenivost. Sadnut a dajte mi vsetci pokoj.
A s tou istotou mas pravdu. Je si vedomy,ze pokial si kupim letenku a pride cas odchodu tak sa este nieco moze zmenit. Aspon on to vie pekne "zahrat".

jajka001_

miesto toho sedenia pri pc a tak, co tak dotlacit ho k nejakemu sportu? pc je len dalsia zavislost. nahrazka alkoholu.

jajka001_

niekto sa vie poucit a uvedomit a druhy zas nie...psychika zavisleho cloveka je narusena. aj ked abstinuje, stale je zavisly.

6fatima

jajka o to viac to neviem pochopit,pretoze mal vdaka alkoholu vaznu nehodu a obstal len tak-tak. Ked sa o tom bavime tak mu poviem co ma z toho ze zije?? Iba to,ze si splnil sen o dietati? A opat sa vrta v aute,atd. Vraj uz padol na dno a ja neviem co je to zivot. Nie kazdy potrebuje padnut na dno aby pochopil o com je zivot. Podla,mna mu ani to "dno" nepomohlo,max. tak v tom,ze abstinuje. Co je velke pozityvum. Nemyslim si,ze som nejaka emancipovana zena. Ja chcem len aby sa viac zaoberal rodinou a rodina mu bola svata. Pretoze vsetko mozno urobi pre znamych,neznamych aj o pol noci pojde (ako samaritan) ale co sa tyka dietata tak minimum. :(

jajka001

si je tebou velmi isty. preto ignoruje tvoje potreby. bohuzial toto sa stava velmi vela muzom, aj tym co vyzerali ok predtym, zrazu ked sa zmeni situacia tak nastane toto...a este maju oporu v spolocnosti lebo stale frci nazor ze zena je na staranie sa a domace prace. hoci doba sa zmenila. neuvedomuje si co ma, asi mu to za tu trochu snahy pre vas nestoji. neboji sa ze vas strati. a vyhraza sa ze si maleho necha - hej, dalsi typicky muzsky nelogicky prejav - postarat sa neviem ale bude vydierat.

6fatima

jajka na vybavovanie je tu ON. Zijeme v zahranici a ja jazyk velmi neovladam na rozdiel od neho. takze jeho "politika" je TY sa staraj o maleho a JA o ostatne veci. Ked nenavarim,tak to sa akurat tak poriadne nazlosti. Uz sa mi to stalo,kedze mam male dieta. Raz som ho nechala s malym na 3hodky a isla som s kamoskou na nakupy. Ked som sa vratila sa stazoval ako ho boli hlava. :)
Vtedy som mu povedala,ze ja to mam kazdy den. Podla mna on si vsetko poriadne uvedumuje a preto si vymysli neviem co aby vypadol z domu. Treba to zariadit a hento. Najlepsie na tom je to,ze to povie 5minut pred odchodom z domu. Ja ostanem s otvorenymi ustami stat.

kafik to vsetko s tym volnym casom suhlasim na 100%. Len ja to mam vsade daleko. nechcem sa vyhovarat lebo kto chce tak sposob sa vzdy najde. Kamosiek tu nemam vela lebo na to ani nemam cas,kedze mam dieta. Starych rodicov tu nemam, ani niekoho kto by mi postrazil dieta.Uz som raz navrhla,ze jeden den v tyzdni chcem pre seba, povedal,ze nie je problem. Lenze ako nahle prisiel MOJ den tak on niekde musel. Proste stale si nieco najde. Ked "dupem" za svoje tak povie,ze som sekera. NO uz fakt neviem ako na to. Keby som ho neusmernovala,tak ani nechcem vediet ake by to bolo. Ako keby sa pozabudal,ze ma uz aj ine povinnosti.

AdamKrt to,ze nie som sluzka,mu asi opakujem kazdy druhy den. To,ze nas moze stratit tiez. Jeho odpoved znie,ze ja mozem ist a maleho mi neda. Tak sa len smejem,ze ako sa chce o neho postarat,ked
to nerobi teraz.(nepodcenujem ho) A kde chodia ti burani k takym zenam?? No asi vedia dokonale medove motuzy tahat pod nos. Mna to trapi o to viac,ze je to moj druhy vztah :(. Tiez sa pytam,preco mam smolu na vztahy.