tvoj zivot formuju tvoje myslienky...

Príspevok v téme: tvoj zivot formuju tvoje myslienky...
Brenda

myslite si ze hlaska " vas zivot formuju vase myslienky" je pravda? lebo mna by zaujmalo ze ci sa da vsetko sformovat myslienkami alebo nie ze napr chcem si najst dobru pracu a ked budete na to myslet stale tak dobru pracu aj najdete? alebo co sa tyka partnerou ze napr myslim na toze si najdem dobreho partnera a zrazu si ho najdem? alebo ako to funguje? alebo je to skor o tom ze vytvaram si dobru naladu tym ze myslim na pekne a dobre veci a tym si formujem aj den za dnom?

lost

Hovorieva sa ze ak sa clovek strati v divocine, tak je sam na seba, co je fakt pravda..
A hovori sa ze 80% prezitia sa deje v HLAVE a zvysok 20% je na fyzickej sile..

Nieco na tom bude, a mozno sa to da aplikovat aj na benzy zivot :)

Pokial je ten plamienok v dusi, aspom mikro.. tak stale moze zvplanut obrovsky ohen.. alebo ako by som to prirovnal :)

lost

mohol by som dat aj extremny priklad ze:
byt miliardarom?
byt prezidentom?
byt expertom medzi najexpertmi vo vede, medicine, alebo comkolvek?
byt najlepsi sportovec?
byt najhocicim?

moze byt, preco nie ?

skusim po jednom:
miliardar... clovek co ma plat tisic eur mesacne ma asi vysmeje, cize 99% ludi, alebo aj viac, asi tak 99,99999% .. avsak ako sa asi miliardari stali miliarardmi a hlavne ti, co isli na to z NULY? nie cez noc, nevedeli podla mna co robia a ze Ako na to, proste isli a casom to muselo prist (i ked o tomto obcas pochybujem)

prezident?
staci na to vek a vediet sa predat, lahke ako facka

expert.. preco nie ? staci sa pozriet na vec Z KRBICE (out of box) a nie do nej z nej, proste ti experti maju iste roky za sebou v danom odbore, nie je to vec dosiahnutelne cez noc.

sportovec?
no toto moze byt extremne a asi najnarocnejsie z horeuvedenych, preco? fyzika nas limituje.. avsak, je to nemozne? neexistuje dokaz preco by to malo byt nemozne :) ak neskusim, nikdy nezistim ci by sa mi to podarilo

ISTE... ak ma clovek bonus vo forme dobrej genetiky, kapitalu, a stastia zo zaciatku, tak je to LAHSIE, .. AVSAK... nevidim dovod preco to neskusit, a hlavne nevidim dovod preco z boja predcastne odist.

Aj tak si ma ten typek s kosackou raz zoberie, tak preco ten cas TRIEZVO nevyuzit?

Realny priklad:
moj ciel je byt miliardarom.
OK fajn, mam plan, avsak zerie mi 80% casu zo zivota, teda spim a pracujem a aj to mam nespavost.. Hold, asi robim nieco zle! ciel nie je vysoky! ale idem na to zle.. idem CEZ horu namiesto toho aby som riskol prejst jaskynou..
ak mi to za ten ciel nestoji, tj. obetovat brutalne vela, AVSAK ZA BRUTALNY ciel, tak je sialene ist po nom, zase ani extremizmus asi nie je triezvy v tomto smere...

Ja verim v to, ze vsetko je mozne :o)
teda takmer vsetko..

A verim ze vela z vas uz nieco dosiahlo, nieco co bolo pred X-romi nemozne, avsak ani si to clovek neuvedomil ako to ziskal, alebo ze to ziskal :)

lost

podla mna to dokaze UPLNE KAZDY :P

ja som bol vzdy velmi tichy clovek, Velky Introvert, mal som na gympli zle znamky, nebavilo ma nic okrem zabavy (pc hier, filmy, virtualna realita, unik z reality), z viac dovodov, fyzikalne/zdravotne inteligencne..

ale potom nastal zlom, povedal som si... nic som si nepovedal, len som sa pomalicky (zopar rokov) "preformoval" na opak toho, a ten proces podla mna este neskoncil..

ALEBO, MOZNO je to tak, ze som to mal "predurcene" a mas pravdu ze nie kazdy to moze urobit.. No skor verim tomu prvemu, ze KAZDY na to ma, resp kazdy si moze polepsit..

neviem to popisat, lebo to by bolo na vela riadkov.. avsak si myslim ze ak tomu naj"hlupejsiemu" jedincovy ukaze niekto cestu, pokraca s nim chvilku, tka z neho dokaze vyformovat ZNACNE opositum toho co bol, mozno nie najlepsieho na svete, ale znacny uspech a "skok" tma hore by, podla mna, urcite mozny bol...

Homer_Jay

Nykita: súhlas, ale nedokáže to každý, musí byť silná osobnosť a nesmie byť hlupák .. ja som dlhodobo pozitívne mysliaci človek a poviem vám že sa mám určite lepšie ako keby som sa utápal v žiali ... bol som na niekolkych pohovoroch a uprednostnili ma pred ostatnými .. snažím sa žiť podľa svojich pravidiel a taký život sa mi páči ... mám vysoké ciele a verím že v živote neskončím ako nejaká nula ... sebavedomie sa nedá len tak získať, ale dá sa vybudovať ... samozrejme zdravé sebavedomie ;)

lost

Nykita a teraz si predstav co hovori 95% rodicov svojim detom :)
PRESNE toto, ze "na toto nemas, slkudni sa, zi pri zemi" ...

Malokto je OCHOTNY prekrocit svoj PRAH POHODLNOSTI, to je takmer urcite nevyhnutne ked clovek chce dosiahnut svoj a hlavne vysoky ciel..

NIKTO mu v tom nebrani, len a len on sam a teda jeho ochota bojovat :) no a niekedy aj (fyzikalne) zakony.

Nykita

Pravdepodobne to čo teraz napíšem vám príde kruto a pravdepodobne veľa z vás ma za to možno zloží, ale 5% zo všetkých ľudí na svete sú úspešní a 95% ľudí v živote vôbec neuspejú aj napriek pozitívnemu mysleniu a všetkému okolo toho. Pretože rozhodne málo kto dokáže naozaj silu mysle využiť, málo kto si dokáže úspech privolať. To nie je len tak, že teraz budem myslieť na to, tak sa to stane... Tu si treba vytvárať celé myšlienkové pochody a zvyky. A takisto, keby že vás napadne ako by sa dalo dobre podnikať a dostali by ste fakt super nápad, tak za kým by ste stým išli? Najpravdepodobnejšie za osobou, ktorá vás najdlhšie pozná, alebo jej najviac veríte a to rozhodne nie je dobré. Predstavte si, že ste uzavretí v nejakej krabici a zrazu sa pootvorí a vy uvidíte šancu, získate skvelý nápad, napriek tomu vaši najbližší, ktorí vás poznajú najdlhšie vás uzemnia a začnú hovoriť, že to nemusí vyjsť a začnú vám vyhadzovať všetky negatíva pre oči a tým vám tu krabicu znova uzavrú a to je celé zle! Práve tí najbližší ľudia vás najčastejšie odhovoria od toho nech je ten nápad akýkoľvek skvelý. Pokiaľ po niečom túžite a chcete to urobiť, tak to proste urobte a nemyslite na žiadne negatíva, proste to urobte, a pokiaľ sa to aj nepodarí na prvý, druhý, desiaty krát, tak to nevzdávajte... Trpezlivosť ruže prináša:) Pokiaľ sa budete stále snažiť a robiť to odznova až pokiaľ sa to nepodarí, tak vám to raz určite vyjde. Ja keby počúvam svoju rodinu a najbližších, tak som na tom rozhodne podstatne horšie ako teraz a nedokázala by som si v živote splniť toľko cieľov ako som aj splnila. Vždy dávam na seba a riadim sa svojimi intuíciami a svojimi pocitmi. To je jedna z vecí, ktorá v živote dopomôže k úspechu. Ľudia, ktorí budú chcieť, ale budú hľadať výhovorky a dôvody prečo nie to rozhodne nedotiahnu nikam... Ale rozhodne nie. Asi som kúsok odbočila od témy. Ale chcela som povedať, že znova tak jednoduché to nie je. Ale myšlienkami sa dá ovplyvniť mnoho vecí. :) Napr. ja sa už po dlhom trénovaní dokážem zbaviť bolesti len mysľou, ale to je o dlhom trénovaní. Ale iná vec je čo sa týka vibrácii a všeho okolo toho. To sa týka skôr nálady, vezmite si napr rádio, keď rádio naladíte na určitú stanicu, tak vyšle vibrácie, ktoré sa mu potom dostanú aj späť, tak isto keď sa vy naladíte negatívnymi myšlienkami na zlú náladu, tak vyšlete negatívne vibrácie, ktoré sa vám rozhodne vrátia. Alebo je tu napríklad aj teória, že pokiaľ si budete napríklad dlhodobo dookola opakovať že ste úspešný, alebo krásny, alebo čo ja viem čo chcete, a budete si to opakovať tak dlho až kým tomu váš mozog neuverí, tak sa to aj stane skutočnosťou a ľudia vás tak brať aj budú.A mohla by som pokračovať ešte veľmi dlho, ale to už by asi bolo otravné a moc z cesty, takže toto je zlomok z môjho pohľadu na svet. :) Ja sa týmto riadim a rozhodne si nemôžem sťažovať.

Cashia

je to zaujímavé, ale u mňa to funguje trošku inak..už sa mi viackrát stalo, že keď som na niečo intenzívne myslela, predstavovala si, atď (ako to tu mnohí opisovali) nestalo sa vôbec nič..ale keď som si len tak na okamih pomyslela, že napr. by bolo skvelé keby mi toto a toto vyšlo, keby som dnes stretla človeka, kt. som dávno nevidela a chýbal mi..a potom som to akoby vypustila z hlavy, viac na to nemyslela, nerozvíjala to..tak vtedy sa mi to (ešte ten istý deň) splnilo..
možno je to aj tým, že keď som vtedy často a intenzívne na niečo myslela postupom času prišli pochybnosti a tým som si to zrejme sama zničila..ale keď to bol len okamih (ale veľmi intenzívny) tak pochybnosti nemali kedy nastúpiť :))

lost

bibi123, okej :)
tak 18.11.2015 :)
to som zvedavy :D

ale dostal som napad ako si to sam sebe pripomenut, ak dozijem. staci mi si vytetovat ten datum a miesto na celo :D
ale to by bol extrem, idealne je si to zapamatat :) alebo..
zadam si nejaku automaticku platbu z uctu A na ucet B na inkriminovany den, s poznamkou v nejakej metafore :)
i ked da sa to este inak pokombinovat..

no a aspon mam dovod zit na dalsich 5 rokov :)

bibi123

vitaminwater-presne tak, pekne si to napisala. clovek musi mat nejaky ciel a podriadit mu svoj zivot tak, aby dany ciel dosiahol... ak si stanovim za ciel mat dobru pracu, nemozem cakat v posteli pri telke, ze mi niekto zavola a ponukne 5000eurovy plat. clovek sa musi vzdelavat(mat na pamati ciel, dobra praca, musim sa ucit, nestagnovat, obetovat cas, energiu, konicky)a nasledne posielat zivotopisy, oslovovat firmy, chodit na konkurzy a vyvijat aktivitu, aby som tu dobru pracu dostal...
lost, tak ja Ti to teda pripomeniem, ak bude este existovat toto forum:O))))

vitaminwater

podla mna istym sposobom ano... urcite to nefunguje tak, ze napr. chcem dobru pracu, tak na to budem intenzivne mysliet, a ona mi zrazu od seba padne k noham... niekto spomenul, ze to funguje vo forme cielov a s tym maximalne suhlasim... ak mam ciel, ktory chcem v zivote dosiahnut - mat skvelu pracu, ktora ma naplna, tak to mam v podvedomi a myslim na to, aj ked si to vlastne neuvedomujem... a tento ciel ma vedie, a aj vsetko moje konanie... vedie ma k tomu, aby som dokoncila skolu, ktora mi k takej praci pomoze, a potom tvrdo makam na tom, aby som si taku pracu nasla, zdokonalujem sa, postupujem, atd...