Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Beh a chladný vzduch večer

Príspevok v téme: Beh a chladný vzduch večer
Bibčulik

Dobrý,
po menšoväčšej prestávke začínam opäť z behom, a tak sa chcem opýtať ako sa hlavne teraz do mrazivého počasia obliecť, aby to neuškodilo môjmu zdraviu resp.dýchacím cestám. Viac tenkých vrstiev, alebo menej hrubších, potrebujem poradiť od tých čo behávajú aj keď mrzne. Ako chrániť hrdlo a priedušky?

excell

Zožeň si funkčné prádlo, napríklad Craft v Treksporte, nie je lacné ale zdravie máš iba jedno tak nehľaď na peniaze, bolo tu správne povedané že to prádlo má byť na tele obtiahnuté, bude to tvoja druhá koža, rozhodne sa veľkým oblúkom vyhni bavlne, tá je absolútne nevhodná, môžeš škaredo prechladnúť.

mate59

behaj najprv volnejším tempom,striedaj rýchlosť.Dôležité je dýchať nosom a vydýchnuť ústami.Ja bežím na nádych 4 kroky a takisto aj výdych,ale môžeš sa sebe prisposobiť.Ak s dychom nestačíš, spomaľ.Momentálne ešte nemrzne,ale ja behám do mínus 6 stupňov.Potom už nie.Na behanie ti stačia legíny,aby boli upnuté na telo,ale bežecké nohavice sa dajú kúpit napr. v akcii v Lidli za 10 eur.Takisto aj tričko.Dôležitá je spodná vrstva,najlepšie je tzv funkčné tričko,je to z umeliny,ktorá má vlákna usporiadané tak, že odvádzajú pot hneď od tela na povrch trička,neznačkové stojí v akcii 5eur musí byť na tele obtiahnuté,na nom mám bundu,ktorá je tiež priepustná smerom von,ale nepremokavá.Behám len v týchto 2 vrstvách do-6 st.Ak by si behal-a v bavlne,tá nasiaka,ostane mokrá a keď zvolníš tempo, rýchlo schladne.A keď by na tom bola nejaká vetrovka, zadrží všetko teplo,budeš sa prehrievať, viec potiť a to nie je ok.Beh je najlacnejší šport,tieto veci kúpiš lacno.Iná kapitola je obuv, ak sa behu chceš venovať dlhodobo,na obuvi sa nešetrí,ale sú aj značky,s vysokou kvalitou a rozumnou cenou.Budú Vianoce, možeš to mat ako darček.Funkčné prádlo kúpiš v Tesku stále,v najhoršom prípade by som naň dal klasické bavl. tričko a nejakú teplákovku počas behu rozopnúť do polovice.

Adulka

Skus pozriet na nete bezecke oblecenie, ja som si nedavno tiez pozerala..lebo na beh neexistuje nevhodne pocasie, len treba byt spravne obleceny.

Textová Inzercia

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Beh a chladný vzduch večer - Fórum - ZDRAVIE.sk