Zaujímavé otázky

Príspevok v téme: Zaujímavé otázky
tribitka

Ahojte,
studujem na ekonomickej skole a mam za ulohu napisat pracu, v ktorej z ekonomickeho hladiska rozoberiem nejaku zaujimavu otazku, ako napriklad: "Preco su hnede vajcia drahsie nez biele, aj ked chutia rovnako a maju tu istu vyzivovu hodnotu?", "Preco su na drive-in automatoch na klavesnici vyznacene cisla aj bodkami pre slepych, ked k tymto automatom ide clovek len v aute, a slepy soferovat nemoze?" alebo "Preco si zeny svadobne saty kupuju, aj ked ich pravdepodobne uz nikdy nepouziju, a muzi si obleky na svadby poziciavaju, aj ked by kupeny oblek vyuzili pri mnohych dalsich prilezitostiach?" a podobne.
Problem je v tom, ze teraz ma ako na just nenapada ziadna otazka, aj ked bezne ma ich napadne vela, ked nieco zaujimave vidim, citam alebo podobne.
Tak ak by ste niekto mali nejaky napad na takuto otazku, prosim pomozte :) Dakujem :)

lost

Preco chce slovak-podnikatel byt za vodou zo dna na den?

A tento poznate?

Automobilový kráľ Henry Ford cestou na Floridu zbadal vodiča, ktorý sa usilovne snažil opraviť svoj automobil . Ford zastavil, vystúpil z auta a podišiel k šoférovi:

-Niečo sa pokazilo?
-Áno, ale najhoršie je, že ten voz neviem uviesť do pohybu . Neviem čo sa stalo .
Ford sa pozrel do motora, voľačo v ňom pomajstroval a o chvíľu sa obrátil k majiteľovi :
-Prosím, skúste teraz!
Automobilista stisol štartér a motor naskočil .
-Ďakujem vám, to je báječné . Prijmite prosím, týchto desať dolárov za ochotnú pomoc .
-Len si ich nechajte, - usmieva sa Ford. – Nepotrebujem vaše peniaze . Mám dosť svojich .
-Ale len si vezmite . Nemáte zas až tak nazvyš!
-Prečo si to myslíte?
-Nejazdili by ste predsa na fordke!

bibi123

podla mna by bola zaujimava problematika, preco si na Slovensku zacinajuci podnikatelia hned beru strasne drahe auta na lizing, ked ich potom nezvladaju splacat, pritom v zapadnych krajinach je to tak, ze milionari sa vozia na lacnych...
poznam strasne vela ludi, co sa vozia na BMWckach a maju tisice eur dlzoby socialnej poistovni...:O))))
napr. Tatra lizing kvoli platobnej neschopnosti dlznikov minuly rok odobrala majitelom az 80 vozidiel,....