Yorshirsky psík

bibi123

Alicce-ak nemate balkon 24hodin denne otvoreny, tak ho nan neuc.. noviny mozte dat do kupelne a je to velmi prakticke. Chodenie na potrebu sa cvici rychlo a lahko(naucila som to uz 5psov, z toho 3cudzich, co si kamaratky nevedeli rady). Ked sa psik vycika(nesmies mu davat hlavu do toho, psik nechape preco mu robis takto zle!!!)povies fuj a normalne ho rychlo vezmes a utekas s nim na noviny alebo von na travnik a tam ho pohladkas a povies mu tu sa cika(neviem, ci to chapu, ale zabera to:O))) ), taktiez si zoberies maskrtky a za kazdu vykonanu potrebu ho pochvalis a das mu odmenu, treba chodit so steniatkom kazde 2-3hod von, aby si to spojil.. Steniatka cikaju ako tusim milli napisala hned, ako vstanu... Psy nie su hlupe, rychlo sa to naucia, 8tyzdnova alabajka si to zapamatala hned po prvom raze, ale zavisi aj od veku a rasy, 10tyzdnovemu steniatku by to uz nemalo robit problem... Co sa tyka pelechov, nasa yorky ma tri (prepravnu budku so strechou, vedla nej ma pelech a este jeden ma v pracovni), sama si urcuje, kde chce lezat a ta prepravna budka ma vyhodu-ked sme sli na vystavu, k veterinarovi, tak je to bezpecny transport a doma sa tam moze schovat s kostickou a nikto ho nerusi-taktiez plati pravidlo, ze to by malo byt jeho teritorium, nemala by si tam na neho siahat! Ked sa budes chcet s nim hrat, vzdy si ho z tade zavolaj, ale musis respektovat, ze to je len jeho miesto...pes by mal mat nieco so strechou-lebo je to pud, ked vlci hladali pristresok, aby na nich neprsalo, ta strecha u nich vzbudzuje bezpecie... nasa doga nema takuto budku, lebo taku velku do bytov ani nevyrabaju:O))), ale chodi sa schovat pod stol, ked jej ideme napr. pazure ostrihat:O)))alebo ked si chce oddychnut a nechce byt rusena...
psik by do polroka nemal chodit sam po schodoch!!! mozu sa mu poskodit klby a osobne by som nepovolila yorkymu chodit na poschodie v dome-moze sa mu hocico stat, smyknut sa, ked bude po schodoch bezat dole a pod., nasa ani nemala tendenciu chodit hore, max na 1-2schodiky, ked nas isla rano privitat..
rada na zaver:
najdolezitejsie je psika spravne socializovat-neboj sa ho pustat za inymi psikmi a ludmi, ked ho budes pri kazdom zvierati, cloveku brat na ruky alebo ho tahat na voditku, vybudujes v nom pocit, ze kazdy mu chce ublizit, ze vsetci naokolo su zli a tak bude po vsetkych potom cely zivot vystekovat.. My sme si nasu dogu velmi pekne socializovali, chodi bez voditka, bez kosika, ked stretneme nejakeho yorka alebo maltezaka, civavu pekne sa onuchaju a idu dalej, s vacsimi psami sa aj normalne nahana a hra...

bibi123

lost, ja mam meniny 16.2., ale dakujem k blahozelaniu k nicku:O))))
co sa tyka toho spania, je potrebne hlavne steniatko stale nenadrapovat, ale nechat ho kvalitne vyspat-organizmus sa v spanku regeneruje, prebieha rast.. a druha vec, ze pes v domacnosti spi ovela viac, ako taky, co je za plotom a musi stale brechat po okoloiducich:O))) taktiez to zavisi aj od rasy, ale tie cisla, co som pisala, su priemer

bibi123

lost, ja mam meniny 16.2., ale dakujem k blahozelaniu k nicku:O))))
co sa tyka toho spania, je potrebne hlavne steniatko stale nenadrapovat, ale nechat ho kvalitne vyspat-organizmus sa v spanku regeneruje, prebieha rast.. a druha vec, ze pes v domacnosti spi ovela viac, ako taky, co je za plotom a musi stale brechat po okoloiducich:O))) taktiez to zavisi aj od rasy, ale tie cisla, co som pisala, su priemer

milli11

Najskor nech vie zakladne povely, sadni, zostan, ku mne, fuj, ticho.
A potom uz mozes skusat aj vselijake triky. :)
Ja svojho teraz ucim "popros". To si sadne na zadok a predymi labkami akoze prosi vo vzduchu. Ked mu pri tom ukazujem hracku, posluchne ten prikaz bez probemov. Bez hracky vsak len sedi. :/ Zadarmo uz ani ten pes nic neurobi. :DDD

lost

Slobodna, ale tych 50-200 povelov, to som pocul od realnych cvicitelov/trenerov :)
ale ktovie ake povely to su, skusim zistit :)

milli11

Oriesok je pes krizeny z viacerych plemien. Casto je uz taky zmixovany, ze uz ani nie je jasne, z akych plemien.
Ano, aj ja som pocula, ze psy z utulku su najvernejsi a aj dobre pocuvaju. Lenze nemas istotu, ak chces stena, aky pes z neho vyrastie, ci bude kratkosrsty alebo dlhosrsty. Napriklad ja, so svojou utlou, malou, chudou postavou by som mala problemy chodit na prechadzky so psom velkosti bernardina alebo mastifa.

lost

strih nieco konzervativne, alebo moderne, neviem ako to nazvat :)
hlavne nie take carymarycikcak alebo tak

mozno nieco ako 2.bp.blogspot.com a ako uz milli11 pisala ten obrazok, alebo nieco medzitym :)

nie prilis rovnu ale ani kuceravu srst :)

lost

jack Russel by sa mi velmi pacil, ale vyhovorili mi ho ludia co uz maju psov.. ze je priserne (velmi) aktivny a znicil by byt :D
ten jack vyzera ako "bart simpson" alebo ako by som to definoval, taky maly ale zlaty cert :D :D

a ten oriesok, to je nejaka rasa, alebo metafora? nevedel som najst ako vyzera alebo info o nom.. (alebo ako sa vola po english?)

tiez som rozmyslal nad utulkom, avsak nejak som od toho upustil, ked som nasiel toho pudla s PP ... i ked rozumiem ze to nie je ziadna garancia atd.. z utulku by som aj zobral, ak by na nasiel nejaky co by "padol" . no neviem.. je mi ich celkom luto ale :(

a preco si myslis ze by som sa nevedel hrat s pudlom ? :P :P

milli11

Pre lost.
Ti znami svojho psa vobec nestrihali podla vzoru pudlikov, akych normalne pozname. Oni mu davali strihat srst na normalneho psa. Bol proste taky cely kuceravy. Normalne sa podobal na irskeho vodneho psa.

www.pedigreedpups.com

Ja som chcela pritulneho a mileho psa. Na zabavu, aj aby mi mal kto zohrievat nohy pocas chladnych dni. :) Tiez rychlo chape, co sa od neho vyzaduje, lahko sa cvici (ale kusky pudlov od neho velmi necakajte).
Mam cavaliera.

www.chiens-online.com