Parndorf

bibi123

zaplnit sa skrina da aj za menej:O))) zase nemozes vediet, ci sa Ti oblecenie bude pacit, niekedy je fakt zvlastna sezona, ze si kupim minimum... a to sa moze stat aj Tebe... ved vyskusaj ten Parndorf a uvidis, pred par rokmi to bolo par obchodov... teraz je to tak velke, ze potrebujes cely den, aby si sa tymi priestormi preluskal-navyse tam robi vela slovakov-takze pada aj jazykova bariera...

lost

na cene mi tiez velmi nezalezi, ale platit nejakemu akoze podnikatelovi na SK prirazku 100% !!!! tak to hadam nie :)
nie som debil aby som niekomu daval viac ako je potrebne.. to nedava ziadnu logiku.. to uz seriozne radsej podporim americku akonomiku, lebo slovensku to nepodpori (ukradne si to uzernik podnikatel a aj tak odide na dovolenku do sveta)

lost

ale zase by som sa obaval ciel/dani.. ak by som to poslal postou, lebo do lietadla by ma s takym nakladom asi nepustili..
no a platit extra 1/4 az 1/3 nad ich ceny by som nechcel, a to je 100% ze by sa to na colnici zastavilo :D
este som si tento detail neoveril..
alebo by som to spravil pri najhorsom tak ze x-tyznvy "across the states" vylet (aj so psom :D ) a nakoniec by boli tie nakupy..

lost

No s tym ny hlavne kvoli vyberu a cenam. teda chcel by som povedzme nakupit "handry" za 5-10 tisic a tak by sa mi to prave vdaka tomuto mnozstu oplatilo viac ako v SK/AT alebo mozno aj nie..
proste uplne zaplnit satnik :D

bibi123

lost-ceny ako pre koho... ja sa na ceny moc nepozeram, kupim si, co sa mi paci, ale zas nedam 200eur za obycajnu mikinu...kedze od 15tky mam rovnaku konfekcnu velkost, mam plne skrine a veci moc nevynosim, takze neviem posudit kvalitu, kedze ich milionkrat neperiem... napr. lacoste je tam predrazene, ale nike-hlavne tenisky, adidas je tam asi lacnejsi, nez v nejakom poluse alebo auparku.. tazko povedat, lebo v SR uz oblecenie asi 15rokov nenakupujeme.. Mamina robila na part time v Cechach a bola blbost menit tie peniaze v banke kvoli kurzom a poplatkom, takze to padlo vzdy na nakupy potravin a oblecenia pre nas:O))), ale takych poslednych 8 rokov uz chodime len do Rakuska. V Rakusku je vacsi vyber a hlavne, ked sa Ti nieco stane napr. roztrhne sa teniska, preteka cizma, nerobia problemy s reklamaciou. (minule som mala z pepe jeansov rifle za 130 eur, po mesiaci sa mi rozpadli!!!! na zadku:O) a zobrali ich hned spat-ziadna 30dnova lehota, ako u nas) v parndorfe maju aj gucci outlet kabelky, da sa kupit uz od 500eur, co je vyse 50% zlava z tej v obchodoch... ale kabelky Ta asi nezaujimaju:O))) new york je zbytocny, ak nechces to oblecenie aj na biznis-vela ludi to tak robi, ze si spravia dovolenku, nakupia a potom to tu rozpredavaju... ale to mas tak aj s Thajskom, ze si takto mozes zaplatit letenku...

lost

bibi123
a ake tam maju ceny? :)
v porovnani s SK a zaroven porovnanie kvality, da sa to nejak zhodnotit?

Mna by aj zaujimalo co je lepsie, nakupovat v pandorfe alebo v new yorku..
udajne maju v NY extra lacne ceny... ale nepoznam cloveka co by tam bol si skocitt nakupit par veci..

bibi123

sweater-parndorf nie je nazov nakupneho centra, ale oznacenie dediny, kde sa nakupne centrum nachadza a nie je to vo Viedni, ale nedaleko slovenskych hranic... vola sa to designer outlet
sign-bola som tam asi pred dvoma tyzdnami... vyber mali, ale zlavy skoro ziadne, takze kreditka plakala:O((( ae nakupila som si toho dost... podla toho, co chces ist kupovat.. najviac sa oplati dva tyzdne po Vianociach, vtedy su vypredaj..