Antikoncepčná náplasť

lilianna

moon-driverSUPER To som chcela vedieť. Či je v tom rozdiel Takže je rozumne nasadiť len 1 druh. Vieš, dobre vedieť aby niektorá z nás to nezačala božechráň kombinovať Dík

moon_driver

liliana..... ano teoreticky mas pravdu, ale.... tabletky a naplast obsahuju ine typy a mnozstva hormonov, kym si telo "zyvkne" na jeden typ a tomu sa prispobi, ty ho chces hned rozhadzat inym typom hormonov. Ono tie hormony nie su sranda, vedia narobit v organizme dobry bordel a preto je najlepsie ich brat co najmensie mnozstva
.
... ja osobne by som nedoporucoval take striedanie HAK, najdi si tu ktora ti vyhovuje najlepsie, a tak po roku zmen

lilianna

Pochopila som, že náplasť je rovnocenna s tabl. Takže. môžem 2 mes.aplikovať naplasť potom hrmonálne tabl. apodobne. Je jasné, že antibiotiká, preháňadlá a niektoré lieky znižujú účinok HAK. YES!

lekárnik

O dodržiavaní správnosti užívania HST bolo písané vo všeobecnosti..(vracanie a hnačky ovplyvňujú vstrebávanie liečiva podaného vo forme tabliet)Pri transdermálnej aplikácii-náplasť,je síce liečivo uvolňované do krvi,ale odpadá pri ňom len prvý prechod pečeňou-first pass effect.Liečivá podávané vo forme tabliet sú vstrebávané z čreva,a dostávajú sa do pečene,kde je istá časť podaného liečiva pôsobením špecifických enzýmov metabolizovaná,takže do krvi sa dostáva menšie množstvo prvotne podaného liečiva.Avšak aktivita týchto enzýmov môže byť ovplyvnená inými liečivami,príp.už spomínaným ľubovníkom.....v tomto prípade ATB(ampicilín)+množstvo ďalších liečiv ,ale aj ľubovník zvyšujú aktivitu týchto enzýmov-čo má za následok zníženie účinku.Špeciálnymi skúškami potrebnými na zavedenie lieku do obehu je dokázaný vplyv spomínaných látok aj pri užívaní HST vo forme náplasti.

lilianna

Len taká teoretická otázka:Môže byť aj takáto kombinácia? Užívať 2mesiace HAK tabl. 3mes. naplasť,atď? Na odľahčenie traviaceho sys?

success

moja skusenost je asi takato: najprv som brala tabletky, potom som skusila tieto naplaste, nosila som ich na ramene, raz sa mi odlepila a odvtedy som stale kontrolovala, ci je na správnom mieste. prestalo ma to bavit, tak som znovu presla na tabletky, ale naplastiam som v pohode verila, pouzivala som ich tri mesiace a nic sa nestalo

pre lekarnika

Ja som myslela, ze vyhodou naplaste je, ze neprechadza traviacou sustavou ako tabletky, takze odpada problem s vracanim, hnackami alebo pitim napr. lubovnikoveho caju. Ale asi som sa mylila.Alebo nie?