Sestre priznali soc.stip. a mne nie - je to mozne?

:))))

No mi sme v rodine mali problem tiez s tymto stipen.a zda sa mi ze je to aj v tom-ze kazda skola ma urcity pocet penazi pre studentov-/a nie kazdemu su ochotmi vyplacat-aj ked by ziaci mali/aspon u nas tak bolo ked moje dieta si to vybavovalo-a bolo velmi jasne vidno,ze clovek ktory to vybavoval-zamerne to pretahoval,aby cim najmenej mesiacov vyplacali stip.
A este jedna vec je zvlastna-ze ked sa jednalo o platenie dani-tak mna a dieta danovnicka neodpocitala-ze vraj ja a dieta nepatrime do rodiny a odpocitala len dceru a druha.Ale ked sa vybavovalo stipend.tak vtedy uz brali do uvahy aj partnera a jeho prijem.Zvlastne postavene zakony.
Ja by som na tvojom mieste sla niekde kde su NESTRANNI a poinformovala by som sa o tom.Ako je to vlastne s tym vyplac.stip.
Niektory to velmi zneuzivaju-a zvlast ked vidia ze ludia sa v tom nevyznaju a nie su priebojni.Poznam dost ludi-ktorym tvrdili ze im nieco nepatri a nakoniec to bolo uplne inak.A dost je aj takych co maju doma rodicov podbnikatelov a este detom vybavia obedy za 1sk alebo stipendium a taky co ledva vyzije ho odbiju ako prasiveho psa-ze co on vlastne chce a ze si vobec dovoli prist pytat stipend.
Vsetko je len o znalosti zakonov co si clovek moze dovolit a co nie a potom o priebojnosti.
Zelam vela stastia.

socstipko

bibi123 - to nie je preto, ze mame rozdiel cca v 20km. Nakolko sa berie do uvahy len to, ci student studuje v mieste bydliska, alebo mimo bydliska t.j. viac nez 30km. A obe mame viac nez 30km - cize tento faktor je posudzovany rovnako. sestra mi vravela ze jej spoluziak dostava rovnake soc.stipko s bratom pricom rozdiel v km u nich je vyse 180km. Takze vo vzdialenosti to nebude.

bibi123

socstipko-zalezi tam na vzdialenosti, ak ona studuje dalej, musi dostavat viac, lebo z tych penazi sa maju akoze platit naklady na ubytko-intrak(Ty mas nizke cestovne ako ona, tak potrebujes nizsi zaklad) a cestovne(cca. to mas ako s intrakom, kto studuje 30km od domu, nema narok, kto studuje napr. 70km od domu uz ma narok na intrak-neviem presne tie vzdialenosti).. Dalsia vec je, ze mozno sa pani schvalne pomylila, ze ked videla, ze je polosirota, tak nech ma aspon nieco.. Nechaj to tak, neryp do toho, lebo aj jej ho vezmu...

ewelin28

tak ak to vsetko sedi...tvoja sestra dostava asi stipko neopravnene...ale pokial vam nato nepridu je to ok, inak by sestra muela peniaze vratit...

ewelin28

ale ved na vyratanie socialneho stipka je vzorec vseobecne platny...si vyrataj ci mas narok? ja si vzdy sama ratam :)..a uricte musite mat ako dve sestry rovnake stipka..teda pokial jedna nestuduje v mieste bydliska a druha mimo...ale podla poctu km ste na tom rovnako :)

socstipko

jajka:

no moja komtepentna uradnicka co vybavuje soc.stipko mi povedala, ze radsej to mam nehat tak, ze aspon moja sestra dostava stipko. Ona si mysli, ze dobre ratala a vacsia pravdepodobnost je taka, ze sa pomylila ta, co vybavovala mojej sestre stipko.

Lebo keby sa to preskumalo a zistilo, ze napr. ona ziskava neopravnene soc.stipendium, neviem, ci by to sestra nemusela vratit.

Kompetentna tvrdi, ze nie, ze ona ziadnu chybu neurobila, dala vstky potrebne podklady, no chybu urobila uradnicka, ze to zle vypocitala. No aj tak sa mi to nezda, aspon co som sa par zakonov ucila, tak v pripade neopravneneho poukazovania davky, prispevku a pod. sa to musi vratit. No mozem sa mylit.

Tej mojej uradnicke moc neverim, lebo tuto cinnost vykonava len docasne, nakolko len zastupuje riadnu pracovnicku.

No neviem co robit, nechcem ani sestre ukrivdit, lebo my zijeme len z toho co nam dava stat (otca nemame, mama sa o nas nestara po financnej stranke, ani vseobcne). Takze zrejme to necham tak, aby sestre pri tom najhorsom nevzali spät stipko.

AdamKrt

socstipko:

myslim, ze jedinu socialnu spravodlivost dosiahnes, ak do toho budes dalej vrtat, ze ak je to tak, ako Ti ta pani odpisala, ze teraz este aj sestre zrusia to stipko, ci ho budu spatne vymahat...