kolko minut sa sprchuteje? u nas vecne hadky

Príspevok v téme: kolko minut sa sprchuteje? u nas vecne hadky
opalka

Moj priatel sa kazde rano sprchuje 20 min, ak sa holi, tak 30 min,no prebieha to tak, ze tych 20 min na seba leje vodu......non-stop
zacinam s tym mat dost problem, pretoze:

- je to strasne plytvanie vodou podla mna
- plytvanie casom, ked si predstavim, ze ides do prace a ponahlas sa (to,ze sa tolko sprchuje neznamena, ze si kvoli tomu privstane!!!!! )
- ked mam ja volno, ze rano do prace nejdem, tak ma to rusi v spanku,lebo kupelnu mame hned pri spalni a ta voda strasne huci
- samozrejme, to ide do penazi a preto,aby som nejak vykompenzovala jeho dlhe sprchovanie, tak ja to svoje skracujem na minimum

myslim, ze to nie je fer, chcela by som pocut vas nazor,kolko vam trva sa osprchovat.....ja som zena, mam dlhe vlasy a ak si aj vlasy umyvam, som osprchovana za 10 min a to vodu pustam len, ked sa namocim a zmyvam

priatel tvrdi, ze on sa musi odmocit :)

ide mi to strasne na nervy, viem, ze su aj horsi veci, ale aj tak, naco platit nehorazne peniaze za vodu, ked sa to da aj inak, ja som bola vychovavana neplytvat nicim

0vecka

ja som nikdy v byte nebyval..jj tepla mi chuti ta studena podla mna nieje dobra na zuby... najme v zime ked je este studensia ako v lete...

lost

I ked niekedy je ta bezna studena voda vskutku VELMI studena (i ked ma myslim ze vzdy nad 10C take nie je az tak.. ale je o 25C studensia ako hrdlo, alebo aspon o 20C .. ale co mam skusenosti tak ak ta voda stoji aspon par minut v tych trubkach v byte, tak sa tam zohreje na relativne fajn teplotu,,, napr 20C plus minus? :)
len hadam, este som neskusal odmerat teplotu takej vody..
No nejak som si zvykol na taku teplotu ale nie je to super ak je clovek chory :)
Mozno by pomohlo ak by sa napustila studena voda a nechala odstat ?

lost

0vecka,
a chuti ti ta tepla ? :)
lebo... mne vzdy rodicia hovorievali ze nikdy nemam pit teplu vodu z vodovodu (netyka sa v dome ked je studena zohrievana priamo doma), lebo ze obsahuju vela chemikalii a tak a ze "bordel"..
ale tak chemicke skusky som nerobil :)
i ked v niektorych miestach je aj ta studena divna, resp. chutila ako priserne prechlorovana, ale neviem ci to nebol len nezvyk :)

jajka001_

www.poradte.cz

Jak vyplývá z názvu,tak teplá voda je pouze užitková,tzn. na umývání,na osobní hygienu atd. Není určena k vnitřnímu požívání.V zásobnících vody a v potrubí se mohou vlivem teploty množit různé bakterie a jiné"potvory"jinak za studena neškodné

0vecka

hmm j apijem bezne teplu vodu... inaq je to jedno je to len studena voda a dodana nejaka energia a tej energie mame tolko ze sme dokonca pred dvoma rokmi odstavili druhy blok.... :-P

0vecka

ono nic nieje drahe ked sa to realizuje v obrovskom meritku ... ja to proste nevidim ako problem aspon urcite nie na slovensku ... proste vody je dost a je relativne lacna dokonca na plno miestach aj zadarmo... takze je hlupost nou nejako setrit ...

:))))

Len aby na to precistenie a upravu vody boli podmienky.Nebola by to urcite lacna zalezitost.Podla mna treba si vazit vsetko co mame.A nie rozpravat hlasky tipu-nemoze sa to stat.

ddatelinka

ovecka, splachovať slanou vodou? vieš si predstaviť, ako rýchlo by skorodovali všetky kanalizačné potrubia? alebo by to chcelo prebudovať celú kanalizačnú sústavu s použitím odolných materiálov voči agresívnemu prostrediu.
kvalitnej pitnej vody je naozaj čoraz menej. slovensko sa aj nazýva strechou Európy, z vodohospodárskeho hľadiska. všetky väčšie vodné toky nás míňajú.
riešenia však stále existujú, aj odpadová voda sa dá prečistiť do takej miery, že bude použitá na pitné účely (iste ste počuli o experimente v Austrálii). takže ovecka, to čo odtečie z tvojej sprchy, aj s močom a zvyškami kože, mydla .... sa dá prečistiť a získať kvalitnú vodu. máš pravdu, nemusíme sa báť ;-)