hrčka (guľka) v prsníku

Príspevok v téme: hrčka (guľka) v prsníku
hrckaPrsnik

Pred pár týdžnami som si našla hrčku v prsníku, veľkú asi 1,5 -2cm. mama povedala, že mám počkať, že pred menštruáciou sa zvyknú zväčšiť uzliny. No už mám dávno po mentruácii a hrčka je tam stále. Podrobne som si prehmatala aj druhý prsník, tam nič také nemám. Hrčku mám v blízkosti bradavky, mierne pohyblivá je. Nestíham ísť pred vianocami k lekárovi, postačí ak pojdem v polke januára -dovtedy mám skúšky?

RNG

Rozne nefunkcne uitvary v tele sa daju osstranit najma enzymami a jodom, tiez niejktore potrebuju upravit hormony, kde a pre kolisajuce hladiny telom poriadne necisti a tak vytvara miestne "smetne kose" ako hrcky, myomy, tumory, cysty polypy....

hrckaPrsnik

dnes som bola na vysetreni. Mam fibroadenon o veľkosti 22x8mm. Kontrola o 3mesiace. Ak sa zväčší odporúča operáciu.

myslíte, že operatívne odstránenie hrčky v mojom prípade je nutné?

hrckaPrsnik

emeline:

No ja takisto beriem HAK diane 35- myslim ze to ma rovnake/podobne zlozenie ako cilest. Teoreticky to moze byt aj z toho. No tak doktor ma este dovolenku, tak ci onak, pojdem v januari.

emeline

boze baby, ved ani neviete, ako si skodite, ked vsetko odkladate, problem sa len prehlby, nevyriesi! mala som fibron v bradavke, a bolel, ihned som isla na ultrazvuk, kedze som nevedal, co to je, az tam som si uvedomila, ze to moze byt velky problem, tiez som mala skuskove. skuska neskuska, nechcela som, aby ma rezali. kedze bol pod bradavkou, tak to dali na moje rozhodnutie, ale odporucili pockat. Moj gynekolog mi odprisahal, ze to nemoze urcite byt z antikoncepcie, ale mne to nedalo logicky, lebo pri nej sa mi zjavil a tak som ju vysadila a on po pol roku zmizol, doteraz tomu nechcu uverit, ze ako je to mozne. Brala som vtedy Cylest a mam dalsie 3 kamaratky, ktore pri tejto antikoncepcii maju hrcky, ale neriesili to, nevysadili ju. Nuz, kazdy si pomoze ako sam vie

Menska

ak nie si spokojná s lekárom, najdi si druhého.. začni u gynekologa a tomu vysvetli čo Ti je. Neváhaj, a choď. U nás objednávka na USG, Sono a veci podobné trvá aj pol roka.. a zatiaľ sa malá hrčka môže stať katastrofou.

Menska

žiadne babské rady! Okamžite k lekárovi..nemusí to byť nič vážne, ale esituje aj druhá možnosť... a tú si môžeš sama vyrobiť, ak k lekárovi nepôjdeš. Nie si prvá ani posledná čo sa zúčastní takéhoto lekárskeho vyšetrenia. Ak sa máš čo len trošku rada, tak uteeeeekaj na ekárske vyšetrenie..

anykea

ja som ju mala tak isto.. a isla som hned doktorovi na druhú deň, doktor nevedel poslal ma dalej do TT a tam mi povedali ze je to len uzlina... myslim ze stači ist v januari.. ja tam mam tu uzlinu do teraz..

mastickarka

Kebz som si nasla hrcku v prsniku ja, najblizsi pracovny den by som bola u gynekologa. Skusky, neskusky. Az potom zistis, ci to ponahla.
Mimochodom, zasnem nad takzmito otazkami. To je ako spytat sa na hlavne mesto Francuzska, mila vysokoskolacka hrckaPrsnik.

RNG

Ja nemam ani sajnu, aka ta hrcka je a ani lekar nevie povedat len z ultrazvukoveho scanu alebo z mamogramu aka je, len zobranim vzorky z nej. A to sa nerobi bezne a lekari zaujmu len vyckavacie stanovisko, tj pozoruju a nic nbeurobia. Nuz ja osobne by som necakal, lecitin je aj tak pre telo dobry na cistenie ciev a mozgovu cinnost.A vyse 95% hrciek su tukove.
Tak isto enzymaticke cistenie, ktore odstrani hromady roznych utvarov, od cyst, myomov, "hrciek" az po tumory.Ani znizovanie estrogenickej cinnosti vytazkami z kapustovin(DIM I3C)
A tiez sa jedna len o neskodne potravinove doplnky, ktore cistia zamorenie v tele, pomahaju travit a teda su uzitocne pre vsetkych ludi vseobecne.

Vyckavanie a pozorovanie nic nevyriesi, ale uvedene prostriedky casto problem vyriesia skor, nez sa zhorsi do tazkeho stavu, ze treba operovat alebo dokonca amputovat a ozarovat, nehovorim uz o chemoterapii, ktora narobi v tele hrozne skody.
Vysvetlim to na niecom co asi lahsie pochopite:
Autoopravari vedia dobre ze stipka pravidelnej udrzby urobi viac, nez generalna oprava pri tazkej poruche v dosledku odsvindlovanej udrzby.
A vyckavanie povazujem za odsvindlovanie udrzby.
Tak isto ako keby som sa pozeral na farbu spinaveho oleja miesto jeho pravidelneho vymienania a cakal by som, kym sa z motora nebude dymit a potom by som nariadil velke opravy.

ceca28

Aj ja som si ju nahmatala,sem tam pobolieva,k lekarke s tym nechcem ist.mozno ze to zmizne.ma asi cca 0,5cm.pocka ci vyrastie