vysoky krvny tlak

Príspevok v téme: vysoky krvny tlak
jablckooo

mam 25 rokov a vysoky krvy tlak. stravujem sa zdravo, viem, ze som mala vysoky tlak z nadvahy, schudla som 35 kg a myslela som si, ze aj tlak sa mi znizil, skoro rok som nebrala lieky. a teraz znovu sa mi zvysil. cez den mam tlak normalny 120/80 a menej, ale v noci sa mi vyrazne zvysi napr. aj na 150/100. co s tym? nemate nejake rady? nerada by som sa vratila k liekom

RNG

Kocurnik(nepeta catharia, catnip) ma najma ukludnujuci ucinok. Z hromady raslin tohoto druhu je asi najcennejsia nepeta catharia citriodora, lebo obsahuje aromaticky olej, citral, ktory je antiviralny aj protirakovinny
en.wikipedia.org
Viac o citrale najdete na nete, alebo aspon cez Google.sk zadanim slov rng, citral.
Zlozenie obsahuje mnohe zlozky, ako lemon balm alebo melisa(medovka)

RNG

Zvyseny tlak moze byt z nervozity a stresu, na to su destresovacie techniky priopadne ukludnujuce doplnky ako St Johns Wort, Sam-e 5_HTP,GABA, a na noc trebars uspavacie, ako valerian, chmel a podobne.
Spanok ma na tlak znacny dopad, preto je treba sa cez den zdrzovat na silnom svetle a v noci spat v uplnej tme.
Zvyseny tlak moze byt vysledok zapchatych ciev , ktore sa daju cistit lecitinom , lipazou a pouzivanim antioxidantov.

Zvyseny tlak moze sposobovat aj "Husta krv", co je typicke na stredoeuropanov, a tato sa da riedit napr rybacimi olejami alebo este ucinnejsie fibrinolytickymi enzymami ako nattokinaza, lubrokinaza serrapeptaza, pripadne novsim vytazkom z morskych rastlin(eclonia cava) pod menom Seanol.

Niekto ma aj zuzene cievy z roznych dovodov(kava, cigarety, ...)
ktore sa daju rozsirit spruznenim silnymi antioxidantmi alebo vasodilataciou napr ovocim hlohu(Hawthorne cratageus) ktore posobi na cievy mechanizmom ACE, podobne ako mnohe lieky, ale bez skodlivych bocnych ucinkov.
Vsetky spomenute su potravinove doplnky, ktore sa daju bez obav brat hoci aj cely zivot ako sucast potravy.

etela

V tvojom prípade sa môže jednať, že máš kolísavý krvný tlak, čo je horšie ako vysoký alebo nízky. A to hlavne preto, že nemusíš práve vedieť aký ho práve máš a neberieš lieky. Určite by si to mala konzultovať s lekárom a v prípade nutnosti brať lieky, ak ti ich predpíše.Pri vysokom tlaku sa ti namáhajú funkcie orgánov a ak ho neliečiš, orgány v tele sa ti opotrebovávajú.Skutočne to netreba podceňovať. Veľa ľudí si nevie uvedomiť aké je vážne mať vysoký tlak v krvi.

jajkafr

jablckooo
skús sa ukľudniť tlak si kontroluj len 2x denne ráno keď vstaneš a večer maximálne keď to je zle... a skús zájsť za lekárkou a znova začni brať lieky

jablckooo

Rok som mala tlak normalny bez toho aby som brala lieky. cize bez liekov bol normalny, teraz uz mam stres aj z toho, ze sa mi zvysi tlak :( hrozne

jajkafr

jablckooo
môže to robiť aj napätie, stres... vieš niektorý stres necítiš je to také vnútorné napätie o ktorom možno ani nevieš, alebo ak niečo potláčaš ako si písala tie problémy že to spracuješ ale vo vnútri ťa to štve... a stres sa u každého prejaví na orgáne, ktorý má najcitlivejší, čiže u teba sa to prejavuje na tlaku...
a rok si nebrala lieky vôbec? alebo ten tlak si mala ok na liekoch?