Nevládzem sa učiť na skúšky

Príspevok v téme: Nevládzem sa učiť na skúšky
študentka1VS

Som prváčka na výške a čaká ma 5 skúšok. Tá škola je moj splnený velký 6 ročný sen. Ale to množstvo učiva ma ubíja. Proste nevládzem .. Neviem si to zapamatať,neviem nájsť systém, viem len to ,že nevládzem ...Vedela som ,že to nebude ľahké ale toto..Každým dnom sa to blíži a mna chytá panika!!!
Ako to robíte vy čo študujete na VS ?
Ďakujem za Vaše rady!

Peťa a Lenka

čaute, tak chcem vám napísať aké to mame my lahke, aby vám nebolo ľuto. Sme študentky VŠ SPU Nitra, a vysokoškolský život je o zábave, alkohole, party a sexe a nie o biflovaní sa nejakých knižiek.Umenie je najebať sa a byť do rána vonku a rovno ísť na skusku a spraviť ju. A nie sedieť nad knihou to by vedel každy. Aby ste mali načo spomínať a nie preklínať to že ste tam boli. Treba bývať na intraku a hned to budete brať inakšie, alebo si vybrať lahši odbor. aj tak je jedno aku maš skolu aj tak sa zamestnaš vacšinou inde ako to co si studovala.

uix

treba si v tom nájsť nejaký systém :)
vyhradiť čas na 1 skúšku a určite sa nesnažiť robiť 2 naraz :D a ak si na LF VL chod na termín, lebo potom sa ti nemusí ujsť miesto... človeku sa to nezdá, ale aj ked si nabiflení, stále je to o šťastí...
koho dostaneš na skušanie, aký test hodia v ten den, či ti práve sadne, či si sa dobre vyspala :D
a po dalšie neuč sa všetko! iba to čo nutne treba, lebo učiva je fakt kvantum, nejake vypracovane otázky od starších, prípadne spísane aspon niečo na testy...
lebo učiť sa všetko je nezvládnutelné...
tak držím palce :D mna teraz čaká už "len" 1 skúška ale tiež sa idem zapotiť pri tom (anatomia)...
ak sa nevieš sustredieť, skus kofein, ginko a musíš si dopriať aj humorné odreagovanie :)))
tak good luck ;)

KIKA555

ale ja som to vobec nenapisala toto vsetko s tym umyslom ze sa idem predbiehat kto ma aku tazku skolu a kolko skusok..
ide mi o to ze ekd tu enjake idndividuum napise ze ten kto studuje na ukf ju spravi aj keby neviem co bolo..
zarazilo ma to z toho pohladu ze clovek ide sudit tu skolu ked na nej enstuduje..mne o nic ine neslo..

ajajaja

ja mam tento semester dve skusky a ked toto zahlasim znamym a byvalym spoluziakom ,pozeraju na mna ...ako to nazvat...s uskrnom na tvari....tiez sa predbiehaju ,kto ma viac skusok,akoby to odrazalo narocnost skoly....nuz, o 9 dni mam testik z celej anatomie a ak ho nejakym zazrakom urobim,pojdem sa vyhodit o den na to na ustnu :D s terminmi to take ruzove nemam, najblizsie az 25. a potom ,ked by som uz tuto skusku mala v suchu, sa mi mozno ujde miesto aj na tu druhu skusku, ak nie ,tak ju budem robit niekedy cez semester,kedy samozrejme,budem mat kopu volneho casu pri biochemii a fyziologii :D ale treba to brat s humorom...vsak co ine nam ostava

Eva531

Jedna moja znama studovala externe odbor Osetrovatelstvo na Trnavskej univerzite. Pracovala ako zdravotna sestra, ale jej praca spocivala viac-menej v "papierovackach", presnejsie povedane asistentka vrchnej sestry, cize ziadne nocne, ziadne vikendy v robote, ziadne sviatky v robote, pracovna doba od pondelka do piatku od siedmej od rana do tretej poobede, jednoducho povedane, pre pracujuceho externeho studenta z hladiska pracovnej doby idealne podmienky na externe studium. Hovorila, ze to mnozstvo, ktore sa musela ucit, bolo takmer nezvladnutelne, ucila sa kazdy den od stvrtej popoludni do druhej do rana a nevynechala ani jeden jediny den, v sobotu cely den presedela v skole a v nedelu tiez cely den od rana az do druhej. Kvôli skole mala take kruhy pod ocami, ze vyzerala ako nadrogovana, proste chronicky nevyspata, pocas piatich rokov jedine cez leto cez prazdniny si dovolila spat dlhsie ako 4 hodiny denne. Skolu zvladla len tak-tak s odretymi usami a teraz uz ma magistersky titul, pricom velmi sa cudovala, ako to mohli zvladnut tí, ktorí museli robit nocne. Takze skola je to tazka, pokial si niekto vybral tento odbor. Ona to studovat musela s motivaciou takou, ze pokial si vysoku skolu neurobi, tak pride o zamestnanie a toto jej povedal zamestnavatel po 20-tich rokoch praxe. Studovat zacala v styridsiatke. Ja to vidim tak, ze je to buzeracia zdravotnych sestier na Slovensku, ja sice zdravotnu skolu nemam, ale keby som mala, tak na takuto skolu ani ma nehne, od toho lahsie sa mi javi naucit sa cudzi jazyk a vypadnut do zahranicia, najst si pracu v nemocnici v Nemecku alebo v Anglicku a zostat natrvalo tam, hoci len ako sanitarka, ale s príjmom daleko vyssim, nez zarobi na Slovensku zdravotna sestra s vysokoskolskym vzdelanim, nehovoriac o úcte zamestnavatela voci sestram na Slovensku a sestram v zahranici. Napriklad v Rakusku zdravotne sestry ziadnu vysoku skolu mat nemusia, na to sluzi trojrocna skola, ktora ani nekonci maturitou...

Mgr.

Ja už mám VŠ našťastie úspešne za sebou. Keď si na to teraz spomínam, ako som sa stále len učila... žiadny Silvester, Vianoce, či Nový rok. V tom období som sa už musela učiť na skúšky. Ale aspoň v lete som mala voľno. Študovala som jazyky na FiF UK. Tak vám len chcem povedať, aby ste to s tým učením nepreháňali. Úplne stačí urobiť skúšky na D alebo E -čka. V praxi ide aj tak o to, kto je aký šikovný, priebojný, a najmä o to, kde máte známosti. A navyše, tú nabifľovanú teóriu aj tak po čase zabudnete. Ja som skončila VŠ pred 5 rokmi a už si len matne spomínam na tie všetky poučky, teórie, literatúru, dejiny... V každom prípade...mať pred menom titul Mgr. nie je zlá vec :o)aspoň nejaká pamiatka na tie premárnené roky ... bez akejkoľvek zábavy, ktorú si teraz vynahrádzam.

KIKA555

IKONKA
ja to berem ja sa na nikoho neurazam ale aby niekto povedal ze ked niekto studuje na ukf tak ze sa nemusi pozret ani do jendej knihy a prejde cele studium je totalna p*covina. ako keby kazdy kto studuje na ukf je totalny magor . mne islo o to .
keby je to pravda tak by som chcela videt ze ekd si nekto zavola 155 v nitre a pride zachranar tak ako ho osetri a zachrani mu zivot ked by sa za cele 3 roky nepozre ani do jednej knihy a zostatnicoval by .. tak to yb som chcela videt . to by bola polovicka nitry mrtva!