vitarianstvo

doubledog

"co sa neda nijak zatial namerat tam asi nie je"

nie, to sa mylis:)
ani tvoje myslienky sa nedaju namerat a predsa ich mas.

RNG

Hromada literatury je okolo tych "orientovanych " vodach a dokonca predavaju krystalicke nadoby co ich akoze "nabijaju"
Tato "kystalicka" z rozmrznuteho ladu je len jedna z teorii, ktora sa v tomto poli krystalov a ich vplyve na nas siri.
Rozmrznuta ciastka je nejak "nabijana " castou ladu, co este nerozmrzol, abu som to nejak laicky popisal. Odborne to zialbohu nemozem, lebo je to len nedokazana teoria, a z hladiska fyzika rozhodne nic krystalickeho sa tam dokazat neda a to ani elektronovou difrakciou(krystalografia ani inymi metodami, ako index lomu vody, Augerova povrchova spektroskopia a podobne). Nuz co sa neda nijak zatial namerat tam asi nie je, vsakze.Ak o tom niekto poda naozajstny fyzikalny dokaz, tak to zoberiem na vedomie, zatial je to len vec viery, ako cele reiky.

doubledog

ja by som to hned nezavrhoval.

ako je zname, hmota ma nielen casticovu, ale aj vlnovu povahu.

vacsina ludi ma sklon uvazovat v casticovych terminoch (iony, atomy, vodik), ale mozno je prinosnejsie uvazovat o tom ako o vlneni.

moze ist o nejaku vibraciu, frekvenciu ci rezonanciu.

vevericka

rng na tej podivnej stranke nebola zmienka o krystaoloch ineho chemickeho zlozenia..tam tvrdili, ze ak voda zamrzne a rozmrzne ma krystalicku mriezku,ved aj hammel spominal, ze ak do teplej vody das lad mriezka sa vraj obnovi..preto sa mi to zda na hlavu..tajne som verila, ze ma na mysli vodikove mostiky ako take alebo povrchove napatie, ci nieco v tom zmysle..ale ocividne nie..

RNG

Nuz nemozno vylucit, ze ked sa tekutiny pohybuju okolo, roznych krystalov ze sa tam nevytvori urcite mnozstvo ionov ci polarizovanych atomov. takze sa neda uplne vylucit uzitocnost takejto aby som to laicky vyjadril"nabitej " vody. Ale je zatial na to primalo naozajstnych dokazov, tj musiom to brat len ako velmi nepravdepodobnu teroriu, hoci sa to celkom vylucit neda.
Mnohe krystaly maju totiz najma na svojich spickach polarizacne elektricke polia a to moze nejak vyvolat ionizaciu alebo, polarizaciu primesi vo vode, co je samozrejme v pakticky nemeratelnych mnostvach Ale poznat to napr pri mrznuti kvapociek na snehove vlocky, ze po prechode okolo krystalov je rozdielny tvar vlociek. Ale tam to zhruba konci, lebo nic ine, co sa okolo toho tvrdi kdekade v ramci zdravia nebolo nijak zodpovedne dokazane.
Treba rozlisovat teorie, predpoklady, vieru a dokazane fakty a nemiesat ich dokopy.

doubledog

krystalicka mriezka vody je zavadzajuci termin, nechapem, preco ho niekto pouziva :)

pokial tomu ja rozumiem, ide o "usporiadanie", akusi pamat ci bioenergiu vody.

mohli by vymysliet lepsi termin, aj ked chapem, ze im na tom prilis nezalezi. asi nemaju prilis chut na hadky a debaty.

a k teme:
ciste vitarianstvo mi pride ako nerealisticke stravovanie, ktore nezabezpeci dost energie, napriek tomu, ze vysoky podiel zivej stravy je pre zdravie velmi dolezity.

ale kazdopadne, ak raw food, tak je vhodnejsia skor pre zeny.

vevericka

RNG ved to my vieme..ale hammel sa snazi o niecom presvedcit, pri hladani som nasla podivnu stranku, kde tvrdia to, co popisuje hammel a popisuju liecivost takejto vody a neviem co este..takze sa si naslo par jedincov co, im uverili..

RNG

Krystalicka mriezka je usporiadanie atomov do pevnej struktury. Akekolvek krystaly maju orientovanu difrakciu(krystalograficke metody)co na ziadnej vode este nikto nepozoroval. Tj ako promovany fyzik so znalostou krystalografie(vyse 45 rokov) mozem spolahlivo potvrdit, ze sa jedna o rozsirovanie bludov ked sa hovori o krystalickej strukturem pravych tekutin, akychkolvek.
A mam dostatok spoluziakov,viacerych univerzitnych profesorov fyziky, ktori ma v tomto podporia aj na Slovensku

lioness_01

hammel :D ale popíš a vysvetli nám, nevzdelaným dementom, čo je to tá kryštalická mriežka :D na to sa ťa totiž vevericka pýta už dlhšiu dobu :D