Sexualny zivot vaseho dietata

Príspevok v téme: Sexualny zivot vaseho dietata
marika.p

Dobrý den,nechcem aby ste si mysleli ze som volaka uchylacka ale pytam sa seriozne....mam dceru a je v puberte a samozrejme sa to aj prejavuje...chcem sa opytat ostatnych mam alebo otcov no skor mam ci sa da neako spozorovat ak uz vasa dcera nieje panna resp. ci uz vedie sexualny zivot...alebo otom nic netusite alebo tomu nechcete verit atd.

hena21

RNG, neviem presne ako to myslis, som toho nazoru, ze o sexe by sa nemali rodicia bavit ako o neskutocnom hriechu a hroznej veci, ale deti poucit, aby napr. dcerka neprisla domov tehotna v mladom veku, ale bola oboznamena zo vsetkym a zodpovedna za svoje ciny. Neda sa tomu zakazat, lebo dieta si VZDY v otazke sexu spravi po svojom. Neviem preco chces Marika vediet, kedy je tvoje dieta uz sexualne aktivne, pretoze na take veci pride matka vacsinou sama po case, preto patrat po tom nema zmysel. Vacsinou je to pre dieta chulostiva tema. Ak mate dobry vztah, tak sa jej to spytaj a uvidis jej reakciu

RNG

Ja som esate zo starej skoly, kde bola sexualita len vec dospelych a verte mi, bolo to lepsie, lebo sa tym predislo hromade problemov, ktore teraz nedospela mladez ma, vcitane roznych sexualne prenosnych chorob a psychologickych traum, kde sa dostanu deti kvoli prebudenym hormonom a nedostatocnou kapacitou riesit problemy, do ktorych sa takto casto a zbytocne dostanu.

kotatko8

Ty si tiez raz bola dieta, resp. pubertiacka, nebola? ;) Tak dobre vies, ako si sa v jej veku chovala ty, co si sa snazila pred svojou matkou zatajit a ake to bolo ked si stratila panenstvo :)))

sweater

myslim ze sa to neda vypozorovat, myslim ze si treba uvedomit ze to raz pride a neda sa tomu nijako zabranit, treba sa s tym zmierit a pokusit sa zabezpecit aby bolo dieta poucene o vsetkych nalezitostiach, rizikach, atd. a nespravat sa tak akoby to bol nejaky hriech, pekna komunikacie na ´dospelackej´urovni