Co mi moze byt?

Príspevok v téme: Co mi moze byt?
pietro.k

Jedno rano este cez sviatky som sa zobudil zo slabostou v pravej ruke, neustale studene koncatiny hlavne nohy ale za nejaky tyzden to preslo a uz to zacalo citanie chorob vsetkych moznych od SM a podobne a stale sa to taha az vlastne doteraz somnou ale bez tej slabosti obcas mavam svalove zasklby uplne som nesustredeny, mierne problemy s pamatou a posledne dni mam zvlastne pocity v tvary nie je to trpnutie ale ako keby som mal ochabnute lica, zhorsil sa aj spanok v noci sa budim.S jedenim problem nemam by som povedal ze mi chuti este viac ako predtym.Mal som pred sviatkami psychicku zataz co sa skusok v skole tyka neviem ci to moze suvisiet ale uplne tieto tyzdne ako keby som to nebol ja. Uzival som sumive magnezium teraz Magne B6 ale bez zmeny hlavne v tej hlave mam ako "vymetene"...znama mi povedala ci to nemoze byt TETANIA ale o tejto chorobe som cital a vlastne ani zdychanim ani nejake pocity na odpadavanie nemam...ak sa niekto s niecim podobnym stretol prosim poradte.

elleelle

ivana45
hm, veď my sme mu tu nestanovili diagnozu. Ale si myslím že každý hľadá pomocnú ruku kde sa dá. Prežila som si to a poviem ti pravdu že od vtedy chodím len veľmi málo na takéto stránky. Ale pietro.k ma zaujal....
pietro.k inak k tomu neurologovi by si mal asi zájsť, pre spokojnosť duše :-)
drž sa!

elsa5.5

ahoj pietro,nie som odborníčka,ale ja by som zašla k obvodnej lekárke a tá ťa pravdepodobne pošle k neurologovi a možno aj k psychologičke.

peitro.k

je mi 22 pomaly 23 no dva roky doazdu som pochodil veru toho dost nic mi nebolo zistene a doktori sprvili pomaly zo mna pripad pre psychiatra a posledne co potrebujem sa napchavat zo svinstvom menom antidepresiva a budem mat problemy s neziaducimi ucinkami cely zivot :)

ivana45

Pietro, tvoj vek ?

Mimochodom, rozumne si popisal problem, tak sa mi nechce verit ze uprednostnujes anonymnych internetovych radcov (vidis ani taky udaj, ako je vek, nepotrebuju a hned vedia co s tym...sori, priatelia) pred navstevou neurologa (potrebujes vymenny listok).
Alebo si tam uz bol?

pietro.k

elleelle: to vazne si mala podobne stavy? celkom si ma upokojila :-) daujem ti velmi pekne ze vie niekto takto povzdbuit aj cez internet a pochopit toho druheho nie hned odpisat cloveka ze je hypochonder a podobne. Ale uz som mal podobne stavy dva roky dozdu a cez zimu a nejako ma to zase chytilo moc mi asi ta zima neprospieva ale ako hovorim ked idem sportovat uplne som iny clovek. A horsie mi nie je stale rovnako ak by sa to zhorsovalo pojdem urcite k doktorovi ale ked to pripisujes k psychike nebudem zatial chodit po vysetreniach a pchat do seba nejake lieky co mi doktori predpisu fungujem v podstate normalne len s tymito tazkostami ak sa to da tak nazvat ale teraz si ma upokojila lebo uz som asi kazdy clanok o skleroze multiplex precital kazdy jeden koment plus o tetanii si vazne zlata este raz DAKUJEM

elleelle

Ako keby čítam o sebe!!! takto som sa cítila ja pred dvomi rokmi. Bola to depresia. Boleli ma nohy ako keby som prešla na Lomničák a späť, bolela ma hlava a mala som ju stiahnutú ako vo zveráku, stále som mala napnutú sánku zo stresu a z toho ma boleli uši, videla som rozmazane, točila sa mi hlava, trpli mi ruky, bola mi stále zima, bolelo ma v lavom boku....... Pochodila som lekárov od všeobecného cez krčné, gynekologiu, neurologiu..... Nejako som to prekonala aj sama, teda s pomocou kamarátky a blízkych. Viem čo prežívaš.
1, nečítaj choroby na nete
2, začni športovať, buď stále medzi ľudmi,vykecaj sa najlepšiemu priateľovi
3,nenapchávaj sa zbytočne kadejakými vitamínmi
4, teš sa zo života

Ja viem že sa mi to ľahko píše ale takto som to prekonala ja.
Ak ti je horšie a horšie zájdi k lekárovi.
Prajem ti skoré uzdravenie a daj priebežne vedieť ako si na tom.

pietro.k

este ma napadlo nemoze to byt ochorenie stitnej zlazy lebo dost podobnych priznakov sedi aj na mna z toho co som cital?

AdamKrt

Vymetene v hlave - zo skusok, to sa necuduj... Si v riadnom strese. Potrebujes robit nieco ine ako ucenie. Ludia, co namahaju prilis hlavu potrebuju oddych tiez. Bud taky, ze relaxujes - meditacie. Alebo aktivny, ale fyzicky, kde nerozmyslas, ale konas. Nejaky sport, alebo nejaky jednoducha fyzicka robota.

AdamKrt

Ten vitamin C celkom pomaha pri unave. Ked chcem rychly ucinok, rozhryznem tabletku a prehltnem ju, zapijem vodou.

Vsetky priznaky ktore popisujes sedia na nizky tlak pri ktorom nie su dobre priechodne tepny. Bud je ozaj problem s tlakom, alebo zanesene zily...

Aj v mozgu mas vlasocnice. Staci hustejsia krv, mensi tlak a mas problem, bolesti.

Ak Ti je dobre po tenise, vtedy Ti po namahe stupne tlak, srdce tlcie rychlejsie... Na regeneraciu je este dobry aj vitamin E, ten si mozes tiez kupit.

AdamKrt

pietro.k:

nesmies pit naraz, ale po troskach. Inak je to na telo sok a vyplavuje rychlo.

Moze Ti tlak kolisat. Ak ho mas nizky, ledva sa tlaci do stien. To by vysvetlovalo, preco po tenise si v pohode.

Kto Ti meral tlak ? Stava sa, ze u doktora je pacient v strese a namiera mu doktor vyssi tlak ako ma. Okrem toho, ak by bol aj tlak dobry, tepny mozu byt zanesene. Hlavne ak si pil v minulosti malo tekutin... Zanesena tepna je nepriechodzia, zvysuje sa v neja tlak, tlaci na steny a mas bolest.

Caj z hlohu, alebo hlohova tinktura precistuje cievy. Lecitin to robi tiez, ale tusim vo vyssich davkach, ako odporucaju.

Skus sportovat mozno menej, aby si sa neunavil, ale len dobre zadychal. Staci, ked sa Ti zvysi tep srdca. Mozes skusit vybehnut po schodoch napr. na nejake vyssie poschodie vo vyskovych budovach...