Umyvanie vlasov len s vodou

Príspevok v téme: Umyvanie vlasov len s vodou
xyxyxyx

Pocula som ze ked si budeme umyvat vlasy len vodou pocas 4- 6 tyzdnov tak budu krajsie a bohatsie(ak neberieme do ohladu tie tyzdne pocas ktorych su mastne a kde pokozka si vytvara vlastnu ochrannu mast)

A chcela by som sa spytat ci uz niektora z vas mala s tymto skusenost a ze po tych vydrzanych tyzdnoch bez samponu ako sa dalej zaobchadza s vlasmi... stale umyvat s vodou?

Dakujem.

redka

myrina a nebude to tym, ze prevarenim voda sa stala makksou? keby si si umyvala makkou dazdovou vodou tak by si ich mala tiez krajsie...

ladyblack

ked si chcete zacat umyvat vlasy vodou, na zaciatok je dobre vymenit sampon za obycajnu jedlu sodu zriedenu s vodou, a ako kondicioner pouzivat jablcny ocot. Vlasy budu najprv mastnejsie, cely ten proces kym si uplne vlasy zvyknu trva 6-8 tyzdnov, ale potom budu omnoho krajsie a zdravsie. Potom si uz mozte vlasy zmyvat kludne iba vodou, ta soda sluzi ako taka prirodna nahrada za sampon, aby ten prechod vymeny samponu za vodu bol plynulejsi, nebudu sa na zaciatku mastit tak akoby ste ich hned zacali umyvat vodou. Za sodu s octom date par centov, lepsie ako tie drahe sampony plne chemikalii.

zuzi74

Ani sa necudujem, ze mas vlasy kvalitnejsie. Tu chemiu co valia do tych samponov nam len nici vlasy a pokozku na hlave. A potom sa strasne cudujeme, z coho mame mastne vlasy a lupiny.

myrina

tiež som si začala umývať vlasy len čistou vodou. Sú teraz trochu mastnejsie. Keď nám cez odstávky nešla tepla voda,nalievala som si prevarenu vodu do lavora a zdali sa mi vlasy kvalitnejšie, asi sa k tomu vrátim, lepšie sa v lavori vymáchaju.

borg

Potrebujem poradiť od niekoho kto túto metódu vyskúšal. Ja som to totiž vyskúšal, tuším už 9 alebo 10 týždňov sa moje vlasy nedostali do kontaktu so šampónom, iba s teplou/studenou vodou a sem tam so šťavou z citróna zmiešaného s vlažnou vodou. Pamätám si ,že v 4. a 5. týždni som mal vlasy najmasnejšie, umýval som ich každý deň a umývam ich každý deň lebo jednak som na to zvyknutý a jednak napriek tomu ,že som vysadil šampón mi zvyknú masnieť tak či tak. Jediné načo som prišiel je to, že človek skutočne dokáže žiť bez šampónu a udržiavať vlasovú hygienu aj bez neho čím ušetrí. Vlasy po umytí nepáchnu. Musím povedať, že si na tom dosť pochvaľujem kondíciu vlasov, odkedy som vysadil šampón, nemusím používať žiaden vosk alebo niečo čím by som vytvoril požadovaný tvar vlasov/účes. Jednoducho sa dobre formujú, sú akési pružnejšie, tuhšie. Jediný problém ktorý ma dosť frustruje a núti premýšlať nad opätovným nasadením šampónu sú lupiny. Do 6. týždňa sa vôbec neobjavovali, po 6. sa objavili a ich hustota stúpla, mám ich hlavne pri korienkoch vlasov a keďže dĺžka mojich vlasov je momentálne cca 5-6cm tak po vysušení a učesaní to až tak nevidno ale miestami áno. Kto vyskúšal túto metódu, mal rovnaký problém? Ak áno ako ho riešil? Mám dilemu, na jednej strane ma to láka skúsiť znovu šampón či mi ich neodstráni, na strane druhej mi bude veľmi ľúto ho použiť keď jednoducho viem ,že bez neho je to (až na tie lupiny) oveľa lepšie. A z vedeckého hľadiska alebo ako to nazvať by mi bolo ľúto nasadiť na hlavu opäť nejakú chemikáliu ktorá by mi zničila to prírodné mazivo ktoré sa tam po 6 týždňoch údajne opäť obnovilo. Za prípadné rady vopred ďakujem.

vanillax

mam v plane vyskusat, ale este predym nez zacnem, bude v pohode ak si po zmyti vlasy vysusim fenom?? lebo bez neho moje vlasy vyzeraju ako hniezdo

RNG

Zdrave telo vylucuje rozne latky , vcitane aj na ochranu vlasov. Ked sa tieto latky z vlasov odmyju, tak ak ich nenahradis, takze vlasom skodis. Takze ta kozmetika, co sa na tie ucely pouziva nam viac skodi, nez je uzitocna. Jedine, keby si ju nahradil prirodnou, velmi podobnou ako to co telo samo vylucuje.
Ale kozmeticky priemysel o nic take zatial nestoji a veselo pouziva rozne skodlive chemikalie a naftove produkty

svanto

Raz som sedel za pocitacom a zadival sa na sediaceho psa vedla mna. Bol pekne osvetleny a trblitala sa mu fantasticka srst. A vtedy mi to doslo. Ten pes sa vobec nesprchuje a vobec nesamponuje. Ten bastos nachapal preco nanho tolko tak divne cumim.
Vlasy si umyvam len v teplej vode a pri tom rozcesavam. Potom utrem uterakom a do sucha vytrem papierovou utierkou. Ked su suche pekne vycesat hustym hrebenom.
A teraz pes cumi na mna a nechape. 50 rokov som si umyval vlasy samponom ja blbec. Mydlo pouzivam len na ruky, na telo a hlavu len teplu vodu.