Umyvanie vlasov len s vodou

Príspevok v téme: Umyvanie vlasov len s vodou
xyxyxyx

Pocula som ze ked si budeme umyvat vlasy len vodou pocas 4- 6 tyzdnov tak budu krajsie a bohatsie(ak neberieme do ohladu tie tyzdne pocas ktorych su mastne a kde pokozka si vytvara vlastnu ochrannu mast)

A chcela by som sa spytat ci uz niektora z vas mala s tymto skusenost a ze po tych vydrzanych tyzdnoch bez samponu ako sa dalej zaobchadza s vlasmi... stale umyvat s vodou?

Dakujem.

zdrave vlask

ahoj xyxyxyx neodporucam vlasy umyvat len cistou vodou!!!!zlozenie vody je moc tvrde a vlasy su matne nezdrave tym im len ublizujete nie im pomahate,vlasy niesu zbavene necistuot tym su oslabene,trpi cely vlas a najme kutikula (obal vlasu ktory je na vrchu)na hydrataciu su urcene sampony aj kondicionery,aj oloje,aj vlasove vody...neodporucam vlasy umyvat LEN cistou vodou!!...

parazitik

toto som uz raz skusala, ale priznam sa, nemala som trpezlivost. takze som si ich raz umyla len vodou a na druhy den pekne samponom, lebo som bola nesvoja z nich. mozno by to fakt chcelo tyzden vydrzat. inak mam vlasy po zadok tak mozno aj preto som nemala nervy si ich tolko machat vo vode (predsa len so samponom to je rychlejsie, tym ze peni).a podarilo sa mi aj samponove umyvanie zredukovat na 2krat do tyzdna (predtym kazdy druhy den). a tiez to bolo take, ze som si musela zvyknut a cim menej casto sa umyvaju tie vlasy, tym sa akoby menej mastia.

milli11

Na toto ste nalakali aj mna. Musim to skusit. :)

Ja teraz pouzivam sampon Luna zihlavovy. Po tych chemickych samponoch mi dost padali vlasy, pri tomto sampone sa vypadavanie dost zredukovalo.

Zistila som, ze ani kondicioner mi netreba. Ani masku. Namiesto nej si davam na vlasy biely jogurt. Niekedy ho zmiesam aj s medom. A takyto biely jogurt s medom sa da pouzit aj ako maska na tvar. Pokozka bude hebkejsia ako po nejakom kreme avon alebo Loreal. :D

dwayne

testujem umyvanie vlasov uz asi 15dni a som silno spokojny zatial, vlasy vyzeraju po umyti asi 3xlepsie ako so samponom , podotykam ze mam dlhe vlasy po plecia.... uz teraz vidim silne rozdiely nehovoriac o tom ze mi vlasy padaju asi tak 4x menej... pisete ze teplou vodou si umyvat treba... mate pravdu pretoze teplou vodou si lahsie vymyjete spinu z hlavy a potom doporucujem oplachnut este hlavu asi minutku ci 2 uplne studenou vodou, ktora vam prekrví pokozku a zvýši regeneraciu a rast vlasov... vlasy dokonca po umyti cistou vodou vonaju co som necakal... cital som uz velmi vela veci ohladom tejto temy a mozem potvrdit ze na 80% typov vlasov to je len jeden velky + , nehovoriac o zdraví, usetrenia penazi za chrontavu chemiu v sampone .... ci prirodny ci neprirodny.. pokial si sampon nevyrobite doma zo zihlavy na zahrade mozte mi verit ze v kazdom je neskutocna kopa bordelu.... kazdopadne pokracujem a uvidim co prinesie dalsie testovanie :) ...

atm

psa urcite ziadnym samponom neumyvaj, zvlast ak je to sampon pre ludi, moze mu to len ublizit. navyse ma potom tendenciu sa vyvalat vo vsetkom moznom len aby sa tej aromy samponu zbavil pretoze mu to smrdi.

inac ja som takisto vyhodil vsetky sampony do kosa. mal som x problemov - vypadavanie, lupiny, mastnota, svrbenie pokozky. tak som vyskusal toto a ked sa po niekolkych tyzdnoch ta pokozka ukludnila, tak vsetky problemy naozaj z 90% zmizli. vlasy urcite nijak nesmrdia, su ale omnoho pevnejsie, nelamu sa, nic ma nesvrbi, proste nemam problemy. urcite vsak nemaju take super vlastnosti ako tesne po umyti samponom, su trochu na dotyk mastnejsie, ale tak to asi ma aj byt a je to prirodzene, hlavne nie je to ako u samponov, ze sa striedaju akesi cykly velmi peknych vlasov tesne po umyti a katastrofalnych vlasov dlhsie po umyti... nie su tie vlasy perfektne ako z reklamy, ale maju dlhodobo dobru kvalitu a hlavne citite sa s nimi velmi dobre a pohodlne. treba vyskusat a vydrzat prvych niekolko tyzdnov kym si organizmus najde povodnu stratenu rovnovahu

RNG

Ked umyjes psa samponom, prva vec, najma polovnicki psi ked sa dostane von dobre sa vytvala v prachu, aby sa zbavil tojho "nesmrdenia"
Jemu sampony zrejme smrdia

Maros 75

Ked neumyjem psa samponom smrdi.
Neverim,ze sa da umyt mastnota len cistou vodou.
Ak ano.....zacnem umyvat riad bez jaru.

Drunk

Vlasy si umývam obyčajnou čistou vodou už mesiac. Vlasy su napohľad "nemastne" no nadotyk cítiť že mastne su aj keď nie veľmi. Vlasy si umývam vždy keď sa sprchujem,takže každy 1-2 deň,čakaju ma ešte dve týždne takehoto umyvania,som zvedavy jak to nakoniec dopadne,ale aj keď vlasy nebudu nadotyk "nemastne" myslim ,že v tom budem ďalej pokračovať.Lepšie čista voda jak drahe šampony :)

Rebeka12

My zmakcujeme vodu 10 rokov,a vlasy vypadavaju o 106 vsetkym.Toto myslim neni spravna cesta.Ja skusam tiez vsetko mozne,aby nemastili a nevypadavali,najnovsie si ich umyvam len zltkom.