Pocity uzkosti a samoty

Príspevok v téme: Pocity uzkosti a samoty
Mato23

Zdravim,mam taky problem,ktory sa so mnou taha uz dlhsiu dobu,v hlbke duse strasne tusim mat nejaku slecnu,ktora by ma bezvyhradne milovala a ja ju, mohol by som sa jej so vsetkym zdoverit,starat sa o nu, skratka zit len pre nu.Avsak tohoto dosiahnut je velmi velmi zlozite. Nehovorim, ze mam nejaky problem, ze by som bol utiahnuty a neschopny dialogu..prave naopak, myslim ze vyzeram celkom k svetu, viem sa zabavat, vtipkovat a bavit sa aj s neznamym clovekom o hocicom. Problem vsak je v tom, ze kde takeho cloveka najst. A ked nahodou natrafim na taku slecnu, ktora mi niecim imponuje, vzdy to prejde do tej fazy,kedy si uvedomim,ze k nej asi nieco citim a stavam sa zranitelnym. Uz to prestane byt hrejive a prijemne, stane sa to mojou slabostou.Na ktoru vsak doplacam,pretoze ked zacnem verit,stava sa vselico a holka obcas strati zaujem a to velmi boli...ked sa uz dostanem na spravnu vlnovu dlzku. Potom je to opat dlha a bolestiva cesta za zabudnutim a pozbieranim sebavedomia. Myslim,ze mam problem s nadvazovanim kontaktov bez toho,aby som sa nebal ci sa opat strasne nepopalim.Myslim,ze to zacalo uz davno, este na konci strednej skoly a zaciatku vysokej, ked som zazil prvy vazny vztah,ktory skoncil po pol roku neuspesne..velmi som tu holku miloval a ona mna prestala.Odvtedy vsetky porovnavam s nou a vzdy ked sa s nejakou slecno zblizim viac, pride to do fazy,ked sa zacnem strasne bat,ze sa to pokasle a ona mi ublizi. Preto sa bojim otvorit sa niekomu, ved na chlapa sa to predsa nehodi:) chlap ma byt silna osobnost,ktory dokaze vsetko prelusknut. A najhorsie je,ze ja takto posobim navonok..je to vdaka mojej snahe tak posobit,ale vo vnutri som len slaba babovka,co sa boji sklamania.. a tato priepast medzi vonkajskom a vnutrom a zoziera. Je to pretvarka z mojej strany,ktoru neviem ako dlho budem schopny zvladat...

Mato23

skusim to..nebude to jednoduche,ale myslim,ze tych par viet co ste mi venovali ma trochu upokojilo a dodalo aspon trochu tej sily..hlavne ta3, nieco na tom asi bude..mozno to je tak,ze cim viac sa clovek snazi,tym to viac unika :) treba nechat veci plynut a ocakavat..a raz to snad pride:) skusim dat teda sancu jednej holke,ktora momentalne prejavuje o mna zaujem..a uvidime. dikec:)

ta3

Mato, nie si pesimista, len mas zle skusenosti a vela zlych prikladov okolo seba, preto tie pochybnosti a radila by som Ti este, zabudni na statistiku, to su iba cisla, pravdepodobnost je mala, ale kde je napisane, ze sa to prave Tebe nestane?, nikde, takze nedaj sa odradit skusenostami, tomu co okolo seba vidis, statistike, s doverou kracaj zivotom, ocakavaj krasny vztah a on nakoniec skutocne pride, ved je velmi zriedkave, ze vztah vyjde hned na prvy alebo piatykrat, to chce iba odhodlanie a trpezlivost, opytam sa Ta takto, aka sanca je, ze vyhras prvu cenu na sportke, nuz miziva, to vieme vsetci, ale keby som verila, ze vyhrava iba mizive mnozstvo ludi a ze ja to urcite nemozem byt, sportku by som nebola podala, ja som naj napriek malej sanci podala jeden stlpec, zaroven so mnou ju podalo xludi a s xstlpcami ci tiketmi a hadaj, kto vyhral prvu cenu este aj s premiou?, spravne tusis a aj ked mozno neveris, bola som to prave ja, takze takto nejako je to s tou statistikou, ano jen velmi malo ludom v dnesnej ammoralnej dobe vztah vyjde, ale preco by sme to nemohli byt prave my?, toto je tajomstvo pozitivneho myslenia, ktore skutocne prinasa ovocie, takze Matko, hlavu hore, fandim Ti, lebo vyzera, ze si dobry chlapec, ktorych je dnes malo ako safranu

Mato23

ono to prave tak nejak nejde.A tak isto casto rozmyslam,ze vlastne aky by to malo vsetko vyznam.Aj ked vacsinou jednam emocionalne, predsalen jedna racionalna myslienka sa tu vynara - aka je statisticky sanca,ze sa mi podari najst dievca,ktore to so mnou vydrzi na stalo vzhladom k tomu,ze najdem nejaku, s ktorou to nevyjde. Vidim to vsade okolo, moji kamarati sa rozchadzaju, je okolo toho plno bolesti a smutku, skor je vynimkou,ze 2 mladi ludia spolu ostanu dlho.A ked to takto vidim z odstupom, premyslam, ci nie je naozaj lepsie byt odkazany sam na seba - clovek sa aspon nepopali. Je to potom dilema dlhodobeho slabsieho smutku,alebo kratkodobeho intenzivneho smutku..Neviem ci som skratka taky pesimista,alebo to tak naozaj je..

.....

Maťko pravda je taká že tato doba vytláča citlivých ľudí niekde bokom a presadzujú sa ľudia ktorý aj po citovej stránke majú ostré lakte.Si čistý romantik a narodil si sa do nesprávneho storočia len malé množstvo mladých dievčat to dokáže oceniť.Priniesla nám to táto doba.Uprednostňujeme hmotné statky pred citom a láskou.20 ročné dievča dá prednosť staršiemu zazobanému mužovi len preto,že si myslí že vila, auto a dovolenky v zahraničí ju spravia šťastnou.Tvoju povahu by skôr ocenili ženy ktoré si už čo to s nevydarenými manželmi užili.Nechaj tomu všetkému voľný priebeh , nájdi si radšej dobré kamarátky a časom uvidíš.

ta3

Janka,
nie nebolo to tu vzdy az take, jam am svoje roky, preto to mozem porovnat, Mato ma pravdu, dnesna doba tomu neprispieva, naopak a preto je tu tolko citovo prazdnych a ludi psychicky na dne

Mato, neboj sa otvorit, Ty si citliva dusa a potrebujes rovnako citlive dievca vedla seba a ktora Ta nepochopi, to nie je ta spravna pre Teba, ten rozpor medzi vonkajsim prejavom a vnutornymi pocitmi Ta nici, neboj sa prejavit svoje pocity, nepretvaruj sa, pretvarovanie sa je isty druh nasilia a nasilnie v kazdej forme je destruktivne, bud vzdy sam sebou, jedine, co by si mal urobit je, zbav sa strachu, ze to zase zle dopadne, strach je velmi zla emocia, ked sa niecoho obavame, akoby sme to do svojho zivota privolavali, Ty musis verit, ze tam vonku niekde je dievca, ktore by stalo za to a ist za tym, hladat ju, drzim palce

Mato23

a moc tomu neprispieva ani dnesna doba..obcas mam pocit,ze ludia su z kamena,ze taketo veci vedia skratka lepsie prekonavat.. alebo to proste vedia lepsie zakryt, ze ich nieco boli..Ved stale sme svedkami toho,ze ludia sa rozchadzaju,stale novi a novi psychicky polozeni jedinci..Pride mi to trosku ako nejake 'citove cudzolozstvo'

janka24

Otvorit sa niekomu-v tomto prípade žene, nie je zlá vlastnost pre chlapa,ale toho sa každý boji a myslím,že každý sa obáva dalšieho vztahu,ak sa mu už nejaký zrúti a má pochybností.U teba je asi aj tým problemom tvoja bývala láska,alebo skor ten pocit z toho sklamania,ked sa zamiluješ a zrazu ta ten milovaný opustí ...