setrenie penazi

jajka001_

najlepsia investicia su nehnutelnosti, ale to su uz vacsie sumy, a aj nehnutelnosti lahko podliehaju skaze a znehodnocovaniu. keby som mala ze veeela penazi tak nakupujem domy a prenajimam ich, skupujem fabriky a prevadzujem ich ale to by som musela byt miliardar. bezny clovek da peniaze do banky a dufa ze nekrachne. investicne fondy sa mozu vyplatit a nemusia, su velmi rizikove. terminovane vklady sa uz moc neoplatia. nakupovat umenie, to je tiez pre expertov a zberatelov.
zlato je celkom ze fajn :) videla som dokument, tusim ze to boli rumunski cigani, davaju vsetko imanie do zlata a ked je nejaka oslava tak ho vytiahnu a daju si ho na seba. niektori ho maju rovno na zuboch, odtial im ho aspon neukradnu. v podstate to nemaju zle vymyslene,pri ich nenarocnom style zivota :)mena sa znehodnocuje, majetok ti mozu ukradnut alebo ho znici prirodna katastrofa

lost

podla mna obraz je fajn, ale musis nasjt "vacsiaho blbca" ktory za neho da viac ako za neho dam ja, aby som vygeneroval zisk. (ale toto plati SKOR na diamanty, nez obrazy)

ale zalezi na tom aky je nas investorsky ciel.

ak je to zisk, tak vtedy je to super podla mna, ale ak je to na zle casy (prezit ekonomicky krach krajiny napr, alebo sveta) tak potom je to take ze, mam sice obraz, ale chleba mi to nekupy :) (i ked ani zlato mi to kupit nemusi)

mate59, a nepamatas si kolko gramov zlata tam bolo v tom privesku ?

mate59

keď som sa narodil, dostal som zlatú ďatelinku ako prívesok.Nepamatám si, že by som ju niekedy nosil.Ako pamiatku som ju tiež nechcel, tak som ju predal ako zlomkové zlato.Vtedy stála 100 korún.Dostal som za ňu 3,3 eur dnes.
Zlato ako investíciu by som asi nekupoval,skôr obrazy,ale tomu musí človek rozumiet.Dobrá investícia je prenajímanie nehnuteľností.

lost

spravy.pravda.sk

hahaha, co som pisal pred rokom :D

"Infl ácia by sa v priebehu tohto roka mohla dostať cez 3,5 percenta. Riziká smerom k vyššej inflácii vyplývajú stále najmä z vývoja cien potravín," povedal nedávno Eduard Hagara, analytik ING Bank.

rad by som vedel na com fici, optimista jeden :D

lost

GiovanniX

vyvlastnenie a mas po pozemkoch :)
domy a byty su fajn, ale priroda ti ich moze vygumovat..

vsetko ma rizika, najlepsia investicia je asi do zdravia alebo vzdelania.

aj keby nasli obrovske loziska zlata, tazka nebude okamzita, cize ceny pojdu dole pomalsie a vzdy bude dost ludi,co budu chciet kupit lacne zlato a tym drzat cenu relativne vysoko.

teraz je na svete 160 000 ton zlata, a udajne este 80 000 sa moze vytazit (ale ktovie ci su tie cisla realne a presne, osobne si nemyslim ze by to oblo vsetko, kludne tam mozu byt este miliony ton zlata niekde hlboko pod zemou)

dalsia vec preco zlato nepojde pod 500 USD je fakt ze tazba bude sakra draha z tak hlbokej zeme :) - teraz je udajne 400 USD na uncu ta tazba.. alebo niekedy moze stat aj 600 USd a niekedy 250-300 USd, zalezi od koncentracie zlata a tak...

GiovanniX

ani zlato nie je dobra investicia,co ked najdu dakde velke loziska zlata?co sa stane?padne prudko cena zlata
ja kebyze mam vela penazi,tak vykupujem pozemky a domy,istejsia investicia podla mna nie je...

soffa

samozrejme ze si odkladam na horsie casy.nikdy nevies,ja by som nevedela zit od vyplaty do vyplaty,je dobre mat rezervu,.mozes si zalozit knizku,terminovane vklady,niejake sporo vkladne knizky,mas rozne moznosti.popripade investovat do niecoho.vsade mas rizika,ale doma by som taku hotovost nedrzala vobec.