Vysvedcenie

Príspevok v téme: Vysvedcenie
skoloupovinn

cawes..mam 15 rokov....mam velky problem. ako vela vela mladeze a klasicky, nicim nezvycajny....povedzme ze par znamok nemam najlepsich...a uvedomujem si ze na vine je moja nechutna lenivost...a viem ze na to doplatim ze mi rodicia zakazu pocitac, vychadzky, mozno ja mobil..ale co je horsie , ze mi pravdepodobne zakazu moj konicek, volejbal, tj treningy, zapasy, vsetko...a. to je to jedine o co nechcme v ziadnom pripade prist.lenze ako presvedcit rodicov, ze nie volejbal je na vine mojim zlym vysledkom :(:(:(:(:(:(:(

Mato23

Nic si z toho nerob, aj mne vsetko mozne zakazovali, dokonca ked som bol mladsi,tak som zvykol aj dostat poriadnu bitku :) Neucil som sa moc dobre..A dnes s odstupom? Pred menom mam Bc., za rok tam bude Ing..a cele ich snazenie bolo uplne ale uplne zbytocne :) Takze to ze ti rodicia zakazuju veci je celkom kontraproduktivne a skus im to nejak vysvetlit..a hlavne si uvedom,ze to robis len a len pre seba, takze aj ked ti rodicia nic nepovedia,zober si z toho nieco pre seba.

lioness_01

pravducka: čo sa hneď ježíš? :D ja som na nikoho neútočila, ja som len j´vyjadrila svoj pocit z tvojho príspevku, to tu človek nemôže slobodne nič napísať? tak ako si sa slobodne ty vyjadrila k problému, tak sa ja slobodne vyjadrila k tebe... vôbec som neútočila, iba som napísala, že si prototyp adolescenta, ak za všetkým hľadáš chybu v rodičoch...

pravducka

lioness_01

ty najradsej utocis a myslis si ze vo vsetkom mas pravdu

ano, som v adolescentnom veku, ale nikdy mi rodicia nebabrali do zivota...mam uplnu volnost, su velmi ohladuplni, beru ma taku aka som... a to je spravne..v nasej rodine vladne dokonala harmonia
a to mam takmer ciste jednotky....ale ak nieco neurobim dobre- vacsinou to so skolou nesuvisi, netrestaju ma takymito sposobmi...bud sa porozpravame, alebo to nechame tak...a ja sa z toho vacsinou poucim

aj ked sa dobre ucim, znamky nic nezarucia a to dieta si musi samo v hlave uvedomit co je pren spravne a co nie

a pravopis mam v poriadku takze nekecaj hluposti

a totalne ucebnicova - ako si sa vyjadrila - si presne ty!!

lioness_01

pravducka... :D ty si totálny prototyp adolescenta ! ale totálny učebnicový ! :)))) že tupí rodičia (ešte tuším aj s ypsilonom si to napísala :) ) ... takže chyba bude v dementoch rodičoch a nie v lenivom decku... :)))))

kafe

Nuž.. nie len rodičia bývajú tupý. Ono sa také čosi stáva aj pubertiakom (že sú blbci). Lebo nie každý je ako Teenynka, ktorej docvaklo PREČO sa učiť.
A dovolím si typnúť, že tie "nie najlepšie známky" sú asi štvorky, a to by ani mne nebolo všetko jedno. Mať sprosté decko je jedna vec, ale živoť ho lebo sa nedokáže zamestnať (je LENIVÉ!) je už kapánek horšie. A skolupovinn má k tomu skvelý nábeh.. ako si asi bude plniť svoje pracovné povinnosti?
Ako je povinnosťou rodiča starať sa o svoje deti, tak je POVINNOSŤOU decka pripravovať sa na svoje povolanie.

pravducka

prepac ale takych tupych rodicov - to ja nepochopim....alebo su len nevedomi

v kazdom pripade je uplne od veci vtlkat do hlavy svojim detoch vlastne presvedcenia, nazory a myslienky , takto nic nedosiahnu....a este zakazat sport! preboha

to je taky typ rodicov, ktori nic nechapu

a znamky tiez nic nemusia znamenat

Teenynka

normálne sa čudujem, že v tejto dobe ešte niečo takéto funguje :-O ďakujem za takých rodičov. ja som nikdy nemala kvôli známkam nič zakázané. učila som sa a učím sama pre seba, pre svoju budúcnosť. dokonca od svojich 13-14 mi rodičia vôbec nekecajú do školy. samozrejme, že sa zaujímajú o to ako sa mi darí, ale je čisto len na mne kedy sa budem učiť, koľko atď... a známky mám dobré - jednotky, dvojky.. myslím, že takto človek získa určitú samostatnosť a lepšie pochopí, že veci, ktoré robí sú pre neho a nie kvôli nejakým zákazom...:-O

a čo sa týka tvojho problému..tu by mohla pomôct otvorená komunikácia..sadni si s nimi a vysvetli im čo je vo veci a že zákazom volejbalu nič nevyriešia (skôr si myslím, že je hlúpe zakazovať zdravý pohyb)..sľúb im, že budeš zodpovedný a na konci roka to bude omnoho lepšie. skús im povedať, že nech ti skúsia tentokrát veriť a nesklameš ich.. a v lenivosti sa polepši :) držím palce...

Teenynka

normálne sa čudujem, že v tejto dobe ešte niečo takéto funguje :-O ďakujem za takých rodičov. ja som nikdy nemala kvôli známkam nič zakázané. učila som sa a učím sama pre seba, pre svoju budúcnosť. dokonca od svojich 13-14 mi rodičia vôbec nekecajú do školy. samozrejme, že sa zaujímajú o to ako sa mi darí, ale je čisto len na mne kedy sa budem učiť, koľko atď... a známky mám dobré - jednotky, dvojky.. myslím, že takto človek získa určitú samostatnosť a lepšie pochopí, že veci, ktoré robí sú pre neho a nie kvôli nejakým zákazom...:-O

a čo sa týka tvojho problému..tu by mohla pomôct otvorená komunikácia..sadni si s nimi a vysvetli im čo je vo veci a že zákazom volejbalu nič nevyriešia (skôr si myslím, že je hlúpe zakazovať zdravý pohyb)..sľúb im, že budeš zodpovedný a na konci roka to bude omnoho lepšie. skús im povedať, že nech ti skúsia tentokrát veriť a nesklameš ich.. a v lenivosti sa polepši :) držím palce...

kafe

kámo, ak o niečo nechcem prísť, tak makám jak blbá, aby som o to neprišla. Je to aj tvoj prípad? Snažil/a si sa?
Rodičov presvedčíš veľmi jednoducho. Dobrými známkami.

jajka001_

tak zacni makat a ucit sa, nech im dokazes, ze to je fakt len tvoja lenivost. a potom ti dovolia aj volejbal. mal si na to mysliet skor.