Tampóny alebo vložky?

Whittie

Bože lioness_01 ty si už fakt mimo či čo? Každého tu ideš zase presviedčať o svojej pravde tak ako na celom tomto fóre. Pokiaľ viem, syndrom toxického šoku môžu dostať aj muži čiže nejako tá tvoja "pravda" nevychádza. Žiadny výskum síce nepotvrdil ani nevyvrátil ako to s tampónmi v skutočnosti je, no vyzerá to tak že ty si si asi urobila svoj vlastný výskum keď tu každého iba presviedčaš. Myslím že vložky sú už aj tak staromódne. Hlavne dnešným mladým dievčatám ktoré si chcú užiť bez toho aby pretiekli na diskotéke alebo niekde kde sa nemôžu poriadne dostať na WC sú tampóny omnoho vhodnejšie. Ak si nezažila ten pocit keď sa postavíš keď dlho sedíš alebo ležíš, keď sa musíš ísť v noci "prebaliť" lebo to potrebuješ, tak tu do každého nerýp. Pre také dievčatá sú určite omnoho lepšie tampóny. A k tej tvojej menštruácii... máš šťastie že ju máš slabú... pretože keby si ju mala silnú tak by si zistila že tie tvoje vložky nie sú až také super ako hovoríš....

Nela111

Ja preferujem vlozky. Najma preto, ze krv moze odchadzat z tela a nehromadi sa vnutri ako v pripade tamponu. Pouzivam aj tampony, ale len pri sporte, pripadne ak si vyhnutne musim dat tanga pod nejake nohavice, tak vtedy tampon, plus tango vlozku.

:)

cez den vylucne tampony, v noci vlozky.

neviem si uz ani len predstavit, ze by som mala mat vlozku pocas dna, krv tecucu po stehnach, pocit nepohodlia... no fuj.

STS moze vzniknut aj u muzov, aj u deti, s tamponmi ma len pramalo spolocne.

lioness_01

ja poznám osobne jednu ženu, dnes už matku dvoch detí, ktorá keď mala cca 16-17 rokov tak nič iné nepoužívala, len tampóny, tiež sekala frajerku, že tampóny sú najlepšie, a v živote by si nedala vložku a neviem čo, a nakoniec dostala STŠ a skončila v nemocnici fakt v hodine dvanástej... :/ a bolo to dosť husté... ja tomu fakt celkom verím, že to tampóny môžu spôsobiť...

vevericka

tampony znizuju koncentraciu kationov horcika a pri nizsiej hladine kationov horcika Staphylococcus aureus (bezny na kozi) tvori viacej toxinu..potvdila sa pri prvych sts..ako su na tom tampony dnes neviem..

nyky20

Však každému čo vyhovuje.

Zrovna nedávno som pozerala nejakú reláciu na takúto tému a tam sa pani doktorka vyjadrila že súvis" STŠ " nie je priamo dokázaný že sa vztahuje na používanie tamponov. Ale tak to je oblast do ktorej sa nevyznám ... a každý " odborník " na to može mat iný názor ...

lioness_01

vrbicka, ale ja mám tampóny odskúšan... mne je to ale skôr nepríjemné, teda počas dňa...proste ten pocit, že som zapchatá tampónom a vnútri mi to tam "kysne" ... nie každému je všetko príjemné...

ale rozhodne pre zdravie sú lepšie vložky,z nich aspoň nehrozí STŠ...ale samozrejme, je dobré keď si každý nájde to svoje a používa to čo mu vyhovuje...

nyky20

Baby musím len s vami súhlasit. Tvrdit že tampony sú zlá vec može len niekto kto má slabý menzes. Ja ked si spomeniem kým som používala vložky ten pocit ked sedíte v škole a po hodine sa postavíte a idete na wc - to može pochopit len tá ktorá to zažila ...

jediné čo lutujem je, že som sa ich dlho bála používat ale už som si zvykla a nikdy by som nemenila ...