Bývanie v troch vežiach v BA

lost

bibi123 - ale na 1. poschodi je zima zdola, resp. vidia ti aj do taniera :)
neviem si zas predstavit ako ziju ti co su na prvom nadzemnom podlazi, proste poschodie nula - zarovno zeme a chodnik tesne pod oknom :)
i ked ked niekomu nechuti vyska, nic sa neda robit :) idealne je potom asi 1 alebo 2 poschodie :D
taka vyska je sranda, ze ludia su ako mravci :D
ale trva to vecnost sa dostat dole na zem.

ja som mal moznost "ochutnat" asi vsetko mozne :D
garsonka (do 30m) = fakt len na noclah, a to v BA idu od 40000 a vyssie, no hroza, katastrofa
mensi byt (do 55m) = je to lepsie, ale max tak pre single cloveka
stredny byt (do 70m) = je uz pre dvoch idealne, clovek neregistruje pocit ze "kam mam ist aby som druheho nevidel?"
velky byt (do 120m) = to som este neskusal, ale jeden kamos co zije single so psom tak to pochvaloval :D ale tusim to bolo az 150metrov, 4izby niekde v centre prahy :) hold, anglicania si to mozu dovolit bez problemov
domy sa mi pacia len jednodpolazne s minimalne jednopodlaznou pivnicou, unavuje ma stale behat hore a dole po schodoch.
v tomto case si myslim, ze idealne (aspon pre mna) by bolo cca 120m bungalov s 80m pivnicou (tam by bol bordel, zvysok krasne jednoduchy a priestranny) :) mozno este extra 30m a stacilo by to pre dvoch maximalne, a mozno aj do dvoch deti. garaz na 3 auta. obrovsky bazen. aspon 500m anglicky travnik pre psa :D

a este vestica co mi povie ake cisla padnu vo vecernej loterii, lebo taketo nieco by si mohol dovolit ledva generalny riaditel v dochodku.. v meste.. na vidieku to mozne je :)

mne sa ta europa prestava pacit :(
1. male bytiky
2. manualne prevodovky
3. priserne nestabilna mena

bibi123

Dada-za cenu jednoizbaku mas skutocne aspon dvojizbak v lokalite, kde je aspon kusok zelene. Mozno casom pribudne aj nejaky fesak a pomoze s hypotekou;O)))
lost-ja vyhlady z velkych poschodi neznasam, uz 2. poschodie mi robieva problemy:O))) praveze sa budu stavat take male byty-ale vies ako to je, pracujuci ludia sa chodia domov len vyspat, takze im to vadit nebude... a tiez by som radsej zila sama v takom malom byte ako s nejakym spolubyvajucim vo vacsom, keby som bola single a nemohla si dovolit hypoteku na vacsi byt...
beskyd-ja mam napad ako upratat BA, povystahovat z tade vsetkych ufrflanych doselcov(ako napr. Teba) a hned tu bude cisto, lebo tu budu byvat len ti, ktori chcu:O)))

lost

beskyd
hahhahaha :D:D

tak to bolo dobree :)

a musim tiez suhlasit :)

upratanie by bolo nakladnejsie ako postavit nove :D

beskyd

lost, to sa uz neda upratat proste, len firmy a skoly prestahovat inde a blavu zburat:) akurat by som nechal slovnaft a poslal by som tam robit odsudenych z celej republiky namiesto ilavy, este by stat usetril na nakladoch na starostlivost o vaznov a ti by si to tam odmakali pekne aj by sa mohli nadychat tej petrochemickej aromy dosyta ako bonus.

Adka741

Mna na tých troch vežiach odradza to že tam maju recepciu ako v hoteli. Neznašam ak by na mna niekto pozeral čo si prave nesiem domou napr z obchodu: Vešiak na pradlo, alebo ak kupujem nový gauč... alebo kto ide so mnou ku mne na návštevu a za tu recepciu treba platiť mesačne okolo 25 eur.

lost

No poznam cloveka co tam chvilku bol a hovoril ze aj v takej vyske ako je 10. poschodie je strasne pocut tu bajkalsku ulicu a jej ruch, a udajne tam aj "casto fuka"
Avsak dalsi clovek co byva v petrzalke na len 5-6. poschodi a hovoril ze cesty nie je pocut.
Mne by sa pacil tne vyhlad, aj som si tam pozeral ceny, ale su extremne presvihnute. a tolko poschodi co maju tri veze - to predsa nie je "vyskova budova" :)

bibi123, no len dufam ze nebudu staviat 30metrove byty :D ja ked som pozeral len tak zo zvedavosti pozeral, tie byty (vacsinou starostavby) su ukrutne malicke. Take by som si kupil len ako "noclah" ale nie kde budem cely den :/
no ale tie ceny su ake su a clovek ledvna nasrkabe na prave taky mikrobyt.
___________
inac nechcel by som velmi byvat v kralikarni ako su 3veze, koleso, manhatan (ktory sa premenoval zo zaujimaveho mena OBYDICK), vienna gate (papierovy domcek) a podobne haluze.. je to taka kralikaren proste :) priserne vela ludi na priserne malom mieste. skoro taky hotelovy sposob zivota, ale bez akehokolvek servisu v cene :D

bibi123

osobne by som si tam byt nikdy nekupila, cely zivot mam psov a aj budem mat, takze by ma nebavilo chodit kilometre, aby som ich mohla pustit na volno... Podla mna je hlupost kupovat 1izbak(hypoteka je na niekolko rokov a nikde nie je napisane, ze raz nebudes mat deti, potom to budes ako riesit???). My s priatelom byvame tiez v novostavbe v casti Noveho mesta - Ahoj a sme tam velmi spokojni, mame auta(mame ich viac, takze v centre by nebola sanca ich parkovat), takze sa hned vsade rychlo dostaneme.. Pozname rozne skratky, takze sa vieme dostat do roznych casti BA, aby sme sa vyhli hlavnym tahom(vinohrady, pozemky zeleznic, lesy). Kamaratka zije v koloseu a to je nieco strasne, s ostatnymi si vidia az do hrncov, preto by som nikdy takyto byt v extremne hromadnej zastavbe nekupila... Inac odporucam pockat. Developeri uz prisli na to, ze sa velkometrazne byty nekupuju a trend je jednoznacny-je strasne vela single ludi, bezdetnych parov, tak sa v priebehu 2-3rokov planuje masova vystavba malych bytov...