Sebecky, egoisticki a povrchny ludia...

Príspevok v téme: Sebecky, egoisticki a povrchny ludia...
snehulienka0

Zdravim, bude mi vediet niekto zodpovedať na moju otazku? Den co den prichadzam k zisteniu, ze ludia su tak neskutočne SEBECKÍ, EGOISTICKí a POVRCHNÍ, že ma to až bolí. To si tí ludia neuvedomuju ze robia zle? alebo si to nechcu uvedomit z vlastnej pohodlnosti? Ja nerozumiem tomuto svetu a vo svojich 22 rokoch prichadzam na to, ze sa mi tí povrchní egoisti neskutočne hnusia. Co mam robit? Odstahovat sa na pusty ostrov??ako to riešite vy?

Slobodna

máš dve možnosti, buď sa tým budeš trápiť a vyhýbať sa ľuďom alebo sa prispôsobíš. Všetko záleží od nášho uhla pohľadu, na každom sa dá nájsť okrem zlých vecí aj min. 1 dobrá vec. Ak sa budeš zameriavať na tie zlé veci, nikomu tým nepomôžeš, ľudia sa preto nezmenia a škodíš tým len sama sebe. Zameriavaj sa vždy na to pekné čo je na ľuďoch a uvidíš, že budú lepší. Svet treba vidieť v tom lepšom svetle, ak chceš byť šťastná a tie zlé veci si jednoducho nepripúšťať-ignorovať.

M74

Ja sa snažím všelikomu pomáhať a pod. a aj tak som sa nedávno dozvedel že som sebec a nikdy som nikomu nepomohol. Teraz uvažujem čo je na tom pravdy :-)
Najľahšie je asi začať vykrikovať, že všetci ľudia sú svine a ostatný budú súhlasne prikyvovať....
Skôr by som povedal: Nesúď, lebo budeš súdený.

ta3

Lost,
vidis, ake to ma vseliake vyhody, ked ma clovek psika? Vela ludi ma rado zvierata a tak automaticky aj ich majitelia su im sympaticki a preto ich obdaruvaju usmevmi, lebo vacsina z nas citi, ze ten, kto ma rad zvierata, nemoze byt zly clovek, ja som sa skamaratila s viacerymi prave cez zvierata

ta3

kdejeIQ,
iste, mas pravdu, tak to funguje v zivocisnej risi, ibaze my sme nie zvierata, my by sme sa mali spravat s vacsim citom, bohuzial niektori ludia su horsi ako tie zvierata, to je fakt

v krajine, kde teraz zijem boli rozsiahle zaplavy a bola som dojata z momentiek, ktore nafotili zachranari, hnedy had (smrtelne jedovaty) preplavoval na svojom chrbte zabu, cize predator zachranoval svoju prirodzenu korist, ludia, ktori prezili viac podobnych prirodnych katastrof su svedkovia toho, ze zvierata, ked je naozaj zle, zabudnu aj na svoje prirodzene instinkty, drzia spolu a vzajomne si pomahaju, udajne je bezne pri prirodnej katastrofe vidiet lisky a zajace pokojne stojace vedla seba, ved keby ludia boli k sebe lepsi, toto by mohol byt raj na zemi

Liv99,
mas pravdu, casto priamo tu na fore ludia utocia proti sebe len za to, ze niekto ma opacny nazor, je to smutne

vebe

Akoze nie som nejaka gramatikarka, ale ludia, aspon v nadpise sa snazte nerobit take hrozne hrubky, az to boli. V mnoznom cisle nemoze byt predsa ypsilon, to aj pocitac odmieta napisat.

exkrementor

Polozim otazku inak. Myslis, ze keby dnesni ludia nepoznali ohen, tak by ich vobec napadlo suchat nejake palicky o seba, alebo trieskat kremenami, aby hodili iskru? Myslim tych ludi, ktori zvyknu tvrdit, ake maju velke IQ? Myslim si, ze, ani sam Einstein by na to nemusel pocas celeho zivota prist, aj keby si velmi lamal nad tym hlavu.

exkrementor

lost,

nemas pravdu, bez inych ludi by si nikdy nedokazal prezit viac, ako ten tyzden. Iny ludia museli (aj ked mozno nepriamo) spolupracovat, aby vymysleli strelny prach, pusku, naboje, cele to vyrobilim doviezli k tebe. Iny ludia museli vymysliet, ako zapalit ohen, ako ti utkat saty, ako ich k tebe doviezt. Ini ta museli naucit v podstate vsetko, co doteraz vies o tom, ako sa v divocine spravat (ako plavat vo vode, ako si postavit stan, atd...) A ty si musel s nimi nejako priamo, alebo nepriamo spolupracovat, aby si tieto ich vynalezy a poznatky vedel pouzit. Keby si bol bez tychto ludi a ich spoluprace priamej a nepriamej, tak by si bol len velmi lahka korist pre hociktoreho okoloiduceho zvera.