Zapalene vyrazky

Príspevok v téme: Zapalene vyrazky
lucka963

ahojte ja som tu uz zakladala dost tem..trpim akne uz asi piaty rok a take je to vselijake raz horsie raz lepsie ale zacala som si zistovat vela veci ohladom toho a uz dlho sa obmedzujem v strave a pridavam rozne ine veci....konkretne: jem kazdy den aspon misu ovsenych vlociek s jogurtom, 1-2 jablka , pijem psyllium dvakrat denne, jem probiotika, vitamin A,C, zinok...denne vypijem 2 litre cistej vody a liter zeleneho alebo repikoveho caju......ale teraz nechapem co sa deje ale este asi tri dni dozadu som mala lavu polovicu tvare bez jednej vacsej vyrazky.iba take malinke.....a teraz tu mam 5 velkych zapalenych vyrazok a pritom nechapem lebo za posledne dva dni som zjedla asi 4 misy ovsenych vlociek s jogurtom,dost jablk ..vcera som mala zeleninove rizoto a zeleninovu polievku a predvcerom tiez nieco podobne..proste nic nezdrave (celkovo nejem nic slane,mastne,sladke obmedzujem)...a nechapem proste dnes som sa zobudila a zrazu jedna fakt ze velka hnisava vyrazka a pritom nechapem z coho :-( jedine co som este pridala ze som zacala pit acidko a za posledne dva dni som vypila asi pollitra ale ved acidko by mi skor malo pomoct ne? ved akne suvisi s travenim a teraz neviem co si mam o tom mysliet...trochu som vahala pretoze obsahuje aj mlieko a mlieko zhorsuje akne ale myslela som zea cidko pomoze.....neviete mi niekto povedat z coho to moze byt ked prave teraz sa mi to takto rapidne zhorsilo ked som tu stravu este zlepsila??

vitavi

Jogurty a acidko, ako i všetky mliečne výrobky sú jednou z najhorších príčin akné. Ak pridáš k nim cukor, vyrážky sa zapália.

simka111

ja som používala Zinerit aj skinoren aj neviem či všetko, ale lieky som nikdy nechcela a ani nechcem... ked som používala všetky tie kremy pleť som mala super, ale odkedy som prestala je to zle :( myslim, že tie kremy od kožnej neliečia, iba všetko akoby držali pod kožou a potom ked sa prestanu užívať všetko vybuchne...

chcem brať zinok aj pupalku tak dufam,že to pomôže

ffjvfd

sice ja som nikdy nemala nejaku vaznu formu akbe ani velke vyrazky. ale sudocrem z lekarne mi velmi pomaha na zlepsenie pleti a nemam ju ani zapalenu. pouzivam to na noc a rano si len tvar oplachnem a pouzijem la roche possay. effaklar K

Parker

Aj mne sa teraz vyhodili zapaly - hlavne tam kde mam otvorene pory - proste pot, teplo, hned sa to zapali....nic sa neda robit, treba to len prežiť:) neondiat si do toho a osetrovat....

Inak to acidko mne osobne zhorsuje plet...GL

laaasocka

no ja mam tiez problemy s akne. teda nielen s akne lebo mam viac tych zapalenych hrciek cervenych a bolestivych ktore sa nedaju vytacat. hlavne na brade a cele. ale uz mam po nich aj jazvy takze bez makeupu nemozem nikam a a ni s nim to nie je ktovie co. mam od doktorky Skinoren ale uz nepomaha Treba ist asi zas ku koznej a snad da nejake antibiotika. Bral uz z Vas niekto nejake ake mate s nimi skusenosti? Zineryt a pod. ??? Strava vraj nezhorsuje tieto prejavy skor nevhodna kozmetika

Alex6x

Ako už väčšina z vás vie, existuje veľa typov akné. Hnisavé vyrážky sú väčšinou spôsobené infekciou ktorá môže byť rôzneho typu. Aj ked tráviaci trakt ovplyvňuje stav našej pokožky, nieje vedecky dokázané že diéta alebo spôsob stravovania sú príčinou akné. Tiež mám problémy s hnisavým akné už vyše 1.5 roka a vyskúšala som naozaj všetko, rôznu kozmetiku, cenovo náročnú a svetovo uznávanú, hĺbkové čistenie pleti v rôznych salónoch, dva týždne pri mori, rôzne vitamíny.

Po tomto všetkom som sa konečne rozhodla navštíviť súkromného dermatológa so zistením že sama na to nevystačím. Určite Vám nemusím rozprávať ako mi klesla sebadovera, ako hrozne som sa cítila ked sa na mňa niektorý ľudia zhnusene pozerali ak som sa náhodou niekde objavila bez make-upu.

Súkromného dermatológa som zvolila aby som mala naozaj špičkovú starostlivosť a urýchlila celý proces.

Minulý týždeň v stredu som mala konzultáciu za €10.
V štvrtok odbery krvi z ktorých budú výsledky az o dva týždne. No medzitým som dostala krém, masť a olejček obsahujúci antibiotiká. Za to všetko som zaplatila €72.
Dneska bol útorok a do roboty som išla prvý raz po dlhom čase bez make-upu nielen preto lebo to urýchli moju dočasnú liečbu ale aj preto lebo moja pleť o mnoho lepšie vyzerá.
Výsledky by mali byť budúci týždeň v štvrtok a ak to neni nič závažné nasledujúci krok by mali byť antibiotiká ktoré by má toho mali zbaviť na stálo alebo aspoň na veľmi dlho!

Dostala som aj spomínané psyllium ale to mi dermatológ len tak povedal že bolo by dobré to užívať dva týždne aby sa mi troška prečistil tráviaci trakt, ale nepovažoval to ako súčasť liečby.

Zbytočne sa snažíme vypátrať príčinu nášho akné, od toho sú to odborníci.

Tak šup šup prv sa Vám urobia jazvičky na tvári tak ako mne!

Veľa šťastia!!

lienka lenka

ja som mala plet v katastrofalnom stave a pomohla mi kozmeticka. hlbkove cistenie u odbornika je velmi dobre. bola som pred mesiacom prvy raz v zivote a o tyzden idem znova a uz sa neviem dockat :-)

lucka963

lenze najhorsie na tom prave je vsetko toto robim.....vybnechavam sladke mastne slane....jem aj zinok aj vitamin C aj E aj probiotika aj rybi olej...denne vypijem 2 litre cistej vody a liter zelenho caju proste nechapem doteraz mi to akoby zaberalo ze to bolo celkom v pohode ja neviem co sa stalo nechapem naozaj nic som nezmenila.....aj si tvar cistim gelom od la roche rano a vecer...vecer si davam kokosovy olej ale este len treti den ho mam takze uvidime....makeup alebo skor kryci krem mam od oriflameu a vyzera dobry lebo ho pouzivam uz roky ten isty nic take som nezmenila......a mozem sa opytat ta pani doktorka je odkial? z BA? lebo ja chodim ku koznej u nas v meste ale proste ta je ako vsetky ziadne testy nic proste od veci totalne, je sice mila ale len same masticky a kremiky :-(( .... a to dado sens kde dostanem??

dada3245

Vyrážky na koži predstavuje poruchu činnosti mazových žliaz. je potrebné uržiavať pokožku v čistote, to znamená čistiť aj niekoľko krát za deň. Vylúčiť príjem veľkého množstva živočíšnych a mliečnych výrobkov, olejov a tukov. Tieto potraviny tvoria hlien, usadzujúci sa v pľúcach, v črevách, v pohlavných orgánoch a v prednom mozgu. U žien pritom môže dochádzať k bieleme pošvovému výtoku a tvoreniu cýst. Takže hnisavé vyrážky sú len informácia že musíme vo svojom živote niečo zmeniť. Ak kožné vyrážky majú biele sfarbenie, je ich príčinou mlieko a cukor. Ak sú skôr žltkavé, sú ich príčinou syry, hydina a vajcia. podávaj vitamín E, ktorý hrá významnú úlohu v ochrane bunkových membrán. sú nimi predovšetkým celozrnné obilniny, listová zelenia, orechy, semená, strukoviny. U hnisavých vyrážok doporučujem : 100 g šalvia + 100 g skorocel + 50 g harmanček + 50 g nechtík. štyri lyžičky na štvrť litra vody, vyluhuj 20 minút a teplým roztokom obkladať. doporučujem piť žihľavový čaj po dobu 2 týždňov 3 - 4 šálky denne a užívať len biokozmetiku bez obsahu chem. látok, ktoré pleť zaťažujú. Doporučujem nemeckú kozmetiku Dado sens. Vyrážky nevytláčať, tvár jemne kefovať v teplej vode s kozm. špongiou, ktorá otvára póry. Trvá min. 30 dní kým sa koža opäť zregeneruje a napadnuté kožné tkanivo vymení.

maruška

lucka, no ja som asi trapna, lebo som tu uz o ton pisala na podobnej teme, ale ako vidim sa tu stale opakuju temy a tie stare sa uz ani nedaju najst. ja ti na zaklade vlastnej skusenosti odporucam liecbu u dr. luby albertovej. urcite si uz o nej pocula, lebo byva casto v telke aj v rozhlase ale ja som sa o nej dozvedela prave na tomto fore. aj som sa u nej zacala liecit. akne si u nej lieci vela ludi a naozaj to pomaha. ked si pozries na stranke alternamedica tak tam urcite najdes aj o liecbe akne.nebud zufala, lebo sa to urcite da vyliecit.