Zapalene vyrazky

Príspevok v téme: Zapalene vyrazky
lucka963

ahojte ja som tu uz zakladala dost tem..trpim akne uz asi piaty rok a take je to vselijake raz horsie raz lepsie ale zacala som si zistovat vela veci ohladom toho a uz dlho sa obmedzujem v strave a pridavam rozne ine veci....konkretne: jem kazdy den aspon misu ovsenych vlociek s jogurtom, 1-2 jablka , pijem psyllium dvakrat denne, jem probiotika, vitamin A,C, zinok...denne vypijem 2 litre cistej vody a liter zeleneho alebo repikoveho caju......ale teraz nechapem co sa deje ale este asi tri dni dozadu som mala lavu polovicu tvare bez jednej vacsej vyrazky.iba take malinke.....a teraz tu mam 5 velkych zapalenych vyrazok a pritom nechapem lebo za posledne dva dni som zjedla asi 4 misy ovsenych vlociek s jogurtom,dost jablk ..vcera som mala zeleninove rizoto a zeleninovu polievku a predvcerom tiez nieco podobne..proste nic nezdrave (celkovo nejem nic slane,mastne,sladke obmedzujem)...a nechapem proste dnes som sa zobudila a zrazu jedna fakt ze velka hnisava vyrazka a pritom nechapem z coho :-( jedine co som este pridala ze som zacala pit acidko a za posledne dva dni som vypila asi pollitra ale ved acidko by mi skor malo pomoct ne? ved akne suvisi s travenim a teraz neviem co si mam o tom mysliet...trochu som vahala pretoze obsahuje aj mlieko a mlieko zhorsuje akne ale myslela som zea cidko pomoze.....neviete mi niekto povedat z coho to moze byt ked prave teraz sa mi to takto rapidne zhorsilo ked som tu stravu este zlepsila??

kdejeIQ

Moze to byt aj tym vysadenim, pretoze antikoncepcia este cca pol roka po vysadeni ma nejake ucinky. Cize k zhorseniu pride az neskor.
Co sa tyka tvojho obmedzovania v strave - na vplyv stravy na akne je vela nazorov, ale osobne si myslim, ze ma len maly vplyv. Jedine, co moze byt k dobru je pitie vody (min.3 litre denne), nejake tie cistiace caje (zeleny, zihlavovy...), ja teraz uzivam zinok (dve tablety denne) a vyhybat sa velkemu mnozstvu sladkosti a mastneho. Ovsenne vlocky su fajn.
Mozno je treba zapracovat na kozmetike, ktoru pouzivas. Necitala som si celu diskusiu, tak neviem ci si to uz niekde pisala. Ja osobne uzivam antikoncepciu a to jedine mi zatial zabera.

lucka963

ludiaaaaa ono je to horsie a horsie ja uz neviem co mam robit ja uz pomaly upadam do depresii hanbim sa vobec ukazat lebo som bola zvyknuta ze uz som to mala ako tak v pohode a ja mam teraz kazdym dnom novu vyrazku ale velku....a pritom za posledne4
4 dni najnezdravsjei co som zjedla boli kuracie prsia na sampionoch s ryzou co neni take strasne kuracinu jem bezne nevyprazanu...inak len same jablka a vlocky s jogurtom,nejake to rizoto co som tu uz pisala a polievky ...proste cim viac sa snazim tym je to este horsie myslite ze to mozem mat z vysadenia HAK ktoru som vysadila ale uz pomerne davno- v septembri...co mam robit? :-(

lucka963

tak nie prave to kukam na nete a to vyzera ze je tekute ale asi je to na ten styl tiez tam mam vraj vsetky mozne mineraly a tak

lucka963

nooo neviem ci prave toto nahodou aj nemam.......raz mamka doniesla taku plechovku ze tam su vsetky rozne mineraly je to ako piesok aj to chuti ako piesok ale da sa to v pohode vypit tak neviem ci to nieje nahodou to....nepisala som to tu lebo som nevedela co to vlastne je a mam pocit ze to je asi nieco podobne....a uzivam to uz tiez dost dlho mozno od oktobra no co ja viem proste stale je to take vselijake mozno mi to aj pomaha ale ktovie ja uz ani neviem

simka111

fakt neviem ako ti pomôct..:( lebo ja som na tom podobne aj ked jem zdravo raz mam dobru a raz zlu plet.. počula si už o trstinovej melase??? da sa kupit pod nazvom čierny zazrak...ja ho teraz beriem.ma skoro vsetky mineralny,vitaminy ktore maju dobry vplyv nielen na plet ale na celkove zdravie..mne pomaha aj sa citim ovela lepsie..najdes aj na nete viac info

lucka963

aj to som skusala a nejak nepomohlo skor akoby som mala z toho alergicke reakcie som potom citala ze je to dost alergen tak som prestala...inak chcem sa opytat ak mam akne koli nejakym potravinovym alergiam tak to znamena ze sa toho vlastne nikdy nezbavim? :-(( lebo uz si to neviem ako vysvetlit

lucka963

naco tu vobec prispievas ked mas taky nazor to si pis inde...nebolo dokazane pretoze u niekoho to nema vplyv a u niekoho ano..bohuzial ja som to stastie nemala a asi vidim nie ze ked zjem nejaku cokoladu alebo co tak rano mam cudujsasvete nove loziska po tvari.....ved mam oci a vidim to co na mna vplyva preto sa pytam co sa moze diat teraz pretoze som nic nezdrave nezjedla a moje hormony su v poriadku ved mi robili testy a niekedy mam aj cez menzes dobru plet proste ja to mam hocijak takze cakam na hocijaku radu ktoru som este neskusala