Očistná kúra

soffa

nie je dobre zacat hned z ostra!aby telo neutrpelo sok.na zeleninu ovocie,si treba zvykat postupne.zvysovat postupne davky.a zarad do jedalnicka aj vela cajov a hlavne cistu vodu.

maruška

ten článok čo sem hodil punk_zero napísala dr. ľuba albertová a tá je v alternatívnej medicíne a detoxikácii na slovensku pojem. ak chceš naozaj urobiť niečo zásadné pre svoje zdravie, tak sa obráť na ňu, neexperimentuj, lebo by to mohlo aj zle skončiť.

Elddir

V podstate mám rád ovocie aj zeleninu, lenže tú, ktorú dostaneme v obchode tiež nie je moc zdravá, veď je v tom samá chémia nie? To už potom človek fakt nevie čo má konzumovať. A áno, mäso jem 3x denne v podstate, preto by som to chcel aspoň čiastočne obmedziť a nejako prečistiť svoje črevá....

hammel

Jednoznačne očista hrubého čreva, pôsty, očista pečene a po týchto očistách už len zmena jedálnička a to čím viac surovej zeleniny a ovocia a šťávy z nich, orechy a semená. Čím menej varenej stravy tým lepšie

punk_zero

Ano, veľa zeleniny a celozrnnych vyrobkov. Keď nemaš rad zeleninu, tak si kup psyllium. To je vlaknina ktora ti precisti creva

- mira

Ide jar a je čas na očistu. Ak jedávaš mäso 3x denne, nestačí krátkodobá očista, bolo by asi dobré zmeniť celkovú skladbu jedálnička :
50-60 % celozrnné obilniny

30 % zelenina, z toho 1/3 surová alebo kvasená, 2/3 tepelne upravená, na jar je dôležitá zelená zelenina - vňaťky a pod.

5 % strukoviny alebo ryby

zbytok semienka, olej, slad, ochucovadlá, ovocie a pod.

Percentá sú len orientačné, menia sa podľa kondície konkrétneho človeka, ročného obdobia a i.
Strava je pestrá - pestrý výber druhov obilnín, zelenín, spôsobov prípravy a ochucovadiel, treba sa naučiť ju pripravovať.

Elddir

Pekný článok ale nedozvedel som sa nič konkrétne, čo by som mal zvoliť, akú kúru, nič....čo jesť a čo nejesť. Nepotrebujem špeciálnu kúru, netrpím nejakou zvláštnou chorobu, jednoducho len chcem očistiť kus svoj organizmus a dopriať mu oddych....