Nemam sa s kym o tom porozpravat...

Príspevok v téme: Nemam sa s kym o tom porozpravat...
arabeska

Dobry den. Trapi ma jedna vec, nemam sa s kym o tom porozpravat, rozhodla som sa preto napisat na forum.
Mam 25 rokov a som vydata. Moj manzel si minule pisal cez chat s kolegynou. Je to kolegyna, s ktorou sa poznam aj ja, parkat sme boli u nej na navstevu. Videla som, ze vzdy, ked sa k nemu priblizim chat vypne. Pytala som sa ho s usmevom, ze preco to robi. Snazil sa to uhrat tak, ze zvelicujem a ze proste len nema rad, ked ma niekoho "za chrbtom". Mne to vsak nedalo ze preco robi take drahoty a ked siel urobit kavu, otvorila som si chat. Docitala som sa, ze ta kolegyna sa velmi trapi - kvoli chlapom. Nic konktretne tam ohladne toho nebolo, ako som pochopila, nechcela velmi o tom pisat. Nakoniec vsak hodila kompliment mojmu muzovi, ze aky je on dobry chlap. A moj manzel jej nad to odpisoval veci typu, ze "aj ty si ako z ineho sveta" "si proste anjelik"...
Zaskocilo ma to! Neviem, ci sa mam bat a vidiet za tym nieco viac alebo to brat len ako prejav empatie zo strany mojho muza, ze sa snazil psychicky pozdvihnut zdeptanu kolegynu...?

elsa5.5

arabeska,musela si mu to jednoducho pripomenúť že je ženatý,aj že za tvojim chrbtom robí veci ktoré by nemal,no vidíš ste si to vydiskutovali a snád už bude pokoj:)

arabeska

myslim, ze mi dal zapravdu, ze to bolo nemiestne. Jemu to podla mna v hlave "nedocvaklo", ze ta kolegyna si moze teraz namyslat. On je taky dobrak, ja viem, ze ju chcel utesit, ale prepiskol to no. A mam z toho dojem, ze jeho najviac stve to, ze ja som sa kvoli tomu cely den velmi trapila.

Monavka

Vidim, ze si zalozila dve temy, tak ti kopirujem, co som ti napisala do druhej:

Kamosenie sa s kolegynou este nikdy k nicomu dobremu neviedlo... A este s nezadanou!!!!! S kolegami mam vylucne pracovne vztahy, nenavstevujeme sa:) Mala si zakrocit skor. Mnohi ludia sa nezastavia pred nicim a nemaju problem balit zenateho chlapa...

Napisem len to, ako by som reagovala ja, mozno som prilis stiktna, ale je to moj nazor:

1.) S kolegynou si nema co vypisovat, vidia sa predsa v praci, nie?

2.) Veci vypisovane inej zene typu "si anjelik" nepatria do repertoaru zenateho chlapa, pokial nejde o doberanie sa s kamaratkou.

3.) Skryvanie chatu. vypinanie ho a utajovanie by som nerespektovala. Ak nema co skryvat, nema dovod sa vypinat!

Ako ti napisala bibi, povedz mu, co si si precitala, normalne priamo a spytaj sa, o co ide, preco flirtuje a podobne. Zaroven podaj vysvetlenie, co chces, aby urobil - vystrihl sa podobnym chatom, prerusl styky s kolegynou mimo prace a podobne.

Na navstevy s kolegynou ho nepustaj, posad si ho a povedz mu, ze sa to nehodi...

goccia

arabeska

dolezite je, co bude robit dalej. dal ti za pravdu? chce to odteraz zmenit? aky si mala z neho dojem? a ako sa citis?

arabeska

Tak som vysla pred nim s pravdou von. Najprv to bral na lahku vahu, usmieval sa, ze on ju berie ako sestru, ze velmi zvelicujem, ze to tak nie je... Ale ked som mu davala argumenty, ze preco si myslim, ze je taketo konanie zenateho muza nemiestne, asi mu zacalo dochadzat, ze to neni take nevinne, ako si myslela. Odovodnil mi to tym, ze on ju chcel nejak utesit, ze dlho rozmyslal co jej ma napisat, nic ho nenapadalo, tak nakoniec napisal toto. Tiez som mu na to povedala svoj nazor, ze si myslim, ze empatia sa da vyjadrit aj inak a proste sa to nehodi, aby zenaty take pisal... a tiez to, ze nie je povinny robit butlavu vrbu slobodnej single kolegyni...
Tiez som mu vytkla, ze ked to teda myslel iba ako nejaku „utechu“, tak nema dovod to predomnou skryvat. Tak povedal, ze to nechcel ukazat, lebo vedel, ze mi to vadi... no zacarovany kruh. Ale ospravedlnil sa mi a chova sa ukazkovo.

jajka001_

ťažko povedať, ono to moze byt nevinne, alebo obaja mozu mat nejaky zaujem, alebo mozno sa k niecomu pomaly schyluje. nemozes robit nic, aby si nevyzerala ako hysterka, nakolko sa nic vlastne nestalo. mozes sa zacat snazit viac svojho muza zaujat, aby nemyslel na nu. nie vycitkami ale vacsim zaujmom o neho, volaj ho von niekam sa zabavit nech nie je pri pc.

arabeska

Dakujem za rady a nazory. Momentalne sa vo mne striedaju rozne pocity. A v bruchu mam z toho vsetkeho krce. A sadla na mna depka. A nemozem nic ine robit, hoci mam roboty a povinnosti vyse hlavy :( Jednoznacne to musi ist zo mna von... uz len najst ten spravny sposob komunikacie

mondan

arabeska,
podľa môjho názoru a priamo z môjho života..vzťah je nielen o dôvere, ale hlavne o komunikácii..Ja som druhý krát vydatá, ale poviem ti, že máme s manželom vzťah založený hlavne na komunikácii, rozprávame sa denne a to aj o blbostiach ale aj o vážnych veciach. A hlavne ak nám niečo na tom druhom prekáža, musí to ísť hneď von..Tiež som dosť výbušný typ človeka, ale toto ma naučilo trochu sa ovládať.Zo začiatku vzťahu môj manžel nebol na to zvyknutý, ale časom mu došlo, že je to úžasné hovoriť aj o tých horších veciach, ako sa len mojkať a rozprávať sladké rečičky. Niekoľko krát za deň mi povie ako ma ľúbi a dá to aj patrične najavo, ale po 11r. manželstva sa aj teší na debatu, v ktorej sa môže posťažovať..
Takže rada pre teba rozprávaj čo ťa trápi a na začiatok ti musí stačiť ak ťa bude počúvať, neskôr sa pripojí a potom budete takéto problémy riešiť úplne z nadhľadom. Hlavne nebuť ticho! To je začiatok konca ver mi, už som to zažila.

smajliQa

ta kolegyna ma davno nieco za lubom, inak by nevypisovala zenatemu chlapovi, ale riesila to inde.. je to suka, a ty sa ovladaj, lebo ked si oni dvaja tak dokonale rozumeju tak aby nahodou nehladal zas utechu u nej....