Sosovky- vsetko zrazu vidim vacsie

Príspevok v téme: Sosovky- vsetko zrazu vidim vacsie
eva654

Dobry den. Mam taky problem,ze odkedy nosim kontaktne sosovky ( dioptrie minusky) zda sa mi,ze vidim vseto vacsie. Teda nezda sa mi to, som o tom presvedcena. Vsetko sa mi zrazu zda opticky vacsie ako to bolo s okuliarmi a som z toho dost zmatena. Je to celkom neprijemne. Je to normalne? Musim si na ten pohlad zvyknut? Alebo mam zle dioptrie na sosovky? Sosovky mam dnes na sebe treti den, tak este tomu dam sancu,ale inak mi je to dost neprijemne, to videnie. Akakolvek rada ma velmi potesi. Dakujem.

eva654

No bola som dnes u ocnej a povedala mi,ze to si len musim zvyknut, ale tiez sa mi to nezda a dost ma to trapi. S okuliarmi vidim normalne a vezmem sosovky a zrazu vsetko vacsie. Normalne ma z toho niekedy chyta panika. Dioptrie mam -4,5 a -5. Mam aj cylinder 0,75 na oboch ociach.

weva89

zalezi mozno od dioptrie,ale ja mam -2 a -2,5 a ziadne zvacsenie nepocitujem.nosim bud sosovky,alebo okuliare alebo doma aj nic a rozdiely nevidim.len v ostrosti,takze sa mi to nejako nezda.

[zruseny17]

a pozri,ak mas akykolvek problem, alebo otazku, este stale mas moznost ist svojmu ocnemu alebo sosovky proste nenosit:) ja som musela, takze som nad tym nejak nespekulovala,cez sosovky som videla ovela lepsie, a to som nosila okuliare od sest rokov,tak si predstav tu zmenu ked som v dvanastich presla na sosovky. a zvykla som si:)

[zruseny17]

ja mam minus 6 sosovky a okuliare minus 7.Sosovky mozu byt slabsie,lebo su priamo na oku. Aspon tak mi to odovodnila moja ocna:)

eva654

No nemam ten pocit,ze by som si na to zvykla. Strasne ma to rozculuje, hlavne ked prechadzam zo sosoviek na okuliare alebo naopak. Ako mozem s jednym vidiet tak a s druhym inak? Fakt to nemoze byt zlymi dioptriami?

[zruseny17]

ahoj, je to normalne, aj ja mam minusky a ked som prechadzala na sosovky tak som mala ten isty pocit...casom si zvyknes, neboj sa. Ja nosim sosovky uz 15 rokov a som velmi, velmi spokojna:)