Rozdielne záujmy.

Príspevok v téme: Rozdielne záujmy.
Blueberry

Ako ste na tom vy, váš partenr a koníčky?
Ide o to, že -
- môj ex bol dosť športovo založený = mal partiu, s kt. pravidelne hrával tenis, lyžoval, chodil na korčule, do posilky, na plaváreň atď, skrátka, mal kondičku. Ja som úplny opak - nie že by som sa ničomu nevenovala - chodím na zumbu, aerobik, rada si výjdem na biku, či na túru a pod. Ja to beriem skôr z tej "zážitkovej" stránky, nie z tej súťažnej. Plávať ani lyžovať neviem, lebo ako deti sme so súrodencami neboli k tomu vedení od rodičov a sama som sa akosi k tomu nedostala - vlastne z vody mám akýsi nepochopiteľný strach a čo sa týka lyžovania - už 3x som mala vážnejší úraz nohy, takže aj tam mám istý blok. A v konečnom dôsledku som na takéto športy "drevo", takže ma ani nelákajú, ani nebavia .
Expriateľ, keď niečo robil, tak musel podať dokonalý výkon - vždy si pamätal všetky nesprávne ťahy v tenise, kt.- urobil a referoval mi o nich . Ak sme si vyšli na bikoch, tak "letel" predo mnou, ja za ním s vyplazeným jazykom a stopoval, za aký čas sme tú trasu prešli - neznášala som to. Nevyčítal mi to, nehádali sme sa kvôli tomu. Občas síce spomenul, že keby som vedela hrať tenis, mohli sme si zahrať spolu....možno by som sa na to bola aj dala, ale vedela som, ako by to dopadlo -driloval by ma dovtedy, kým by som nebola dokonalá a ja, keby že mi to nejde, bola by som z toho nervózna.
Boli sme spolu len krátko a rozišli sme sa z iných príčin. Ale vždy som mala pocit, že TOTO by mohol byť problém medzi nami neskôr - ako tráviť spoločný čas a pod. V tomto prípade síce k tomu nedošlo, ale...
...spoznala som sa s niekým a možno to bude aj niečo viac . No ale zase mám také obavy, lebo aj on je "blázon" do športu - žije na lyžiach a v bazéne, či na biku. Trošku sme sa o tom bavili. Síce hovoril - nie je problém = naučím ťa to ...ale aj tak....čo ak mi to nepôjde, alebo sa k tomu nebudem môcť vôbec odhodlať?

No skrátka som sa chcela spýtať, či máte nejaké podobné skúsenosti? Podobné koníčky? Rozdielne koníčky? Problém? Neproblém?
Hm?

t333

zaujmy (samozrejme aj vyzor) su prve na co pozeram, ked sa o niekoho zaujimam.
...to je moj nazor v skratke.
uz sa ma vela ludi snazilo presvedcit, ze zaujmy nie su dolezite ale mne sa stale potvrdzuje, ze su.
ide predsa o spolocne straveny cas pri tychto zaujmoch. ako budem totiz travit s niekym cas ked ja rad lyzujem, ona o zime nechce ani pocut? celu zimu pretrpi v meste, doma pri knizke...?
ak mame spolocne zaujmy, mame aj viac spolocnych tem na rozhovor. takisto to naznacuje aj vyznavanie spolocnych hodnot a je tam aj predpoklad, ze budeme mat menej konfiktov (nemam cas rozoberat do detailov) atd. atd.

jajka001_

môj manžel je stále zavŕtaný v motorke alebo na nej jazdí :) ja by som zas brala radšej športovca :) ved nemusite robit vsetko spolu. najdi si vlastne zaujmy, aspon nebudes na nom stale zavesena a neomrzis ho.