nenavidin ho ale....

Príspevok v téme: nenavidin ho ale....
kristie

Nenavidim svojho manzela tak naco snim zijem?pretoze ho aj lubim.nenavidim ho preto lebo sa kumne sprava ako k sluzke.on zaveli a ja musim splnit vybavovat veci jeho veci on sa o moje nestara.a ked protestujem tak sa vyhraza ze ma opusti urobil to uz asi 4 krat.teraz dostavam peniaze na pridel 30eur pre mna a pre syna na jedlo a pritom ocakava ze ked pride domov tak chce mat navarene maso inak je zle nedobre takze mne a malemu ostane 20eur ale zato mam kupit uz aj malemu mliecko.oblecenie sebe a malemu som nekupila uz ani nepamatam:-( on nevie kedy mam narodeniny dokonca ani synovy nic nekupi ani na vianoce.a pritom on sam sebe kupuje veci od 150eur vysie.som stoho unavena,zufala je mi do placu.NEPOTREBUJEM ABY MI NIEKTO VRAVEL ZE HO MAM NECHAT TO VIEM AJ SAMA ALE NEMAM NATO ODVAHU OSTAT SO SYNOM SAMA.POTREBOVALA SOM SA LEN VYROZPRAVAT.

Deria

tiez si myslim, ze to nie je laska. ty si ho zrejme milovala ale teraz je to uz len strach a respekt. porozmyslaj nad vsetkym triezvo, bez emocii. aspon si preber tie moznosti v hlave, (nemyslim, ze uz ho mas hned opustit)ale porozmyslaj, co keby si ho opustila, no co by sa stalo? prezijes tak, ako ostatne a raz najdes pokoj. a tym, ze nad tym pouvazujes, mozno ta prejde aj strach a budes sa vediet lepsie branit.

jajka001_

korzar.sme.sk

tiez dobry clanok. len jedno ma zaráža, kde je v zákone povinnost zeny voci muzovi mu prať, variť a žehliť? a čo muži? tí majú aké povinnosti??

jajka001_

Ako je to s výživným medzi manželmi?

Manželia majú voči sebe vzájomnú vyživovaciu povinnosť. Výživné medzi manželmi sa radí pred všetky ostatné typy výživného. Ak bude osoba žiadať po niekom výživné, vždy to bude najprv manžel a až pokiaľ on nebude schopný výživné hradiť, obracia sa osoba na ďalšie povinné (rozvedený manžel, rodičia, dieťa, príbuzní). Čo sa týka manželov, platí zásada rovnakej životnej, kultúrnej a hmotnej úrovne oboch z nich.

Laicky povedané: keď manželia spočítajú všetky svoje príjmy a odčítajú potrebné výdavky (bývanie, strava, platby), zostávajúca suma patrí rovnakým dielom každému z nich. Takýto spôsob ale nemá absolútnu platnosť, súd totiž berie do úvahy individuálne potreby oboch manželov (napríklad zdravotné ťažkosti a nutný nákup liekov, pomôcok atď). Ak existuje medzi manželmi nejaká iná dohoda upravujúce spôsob prerozdeľovania financií, nebude samozrejme odporovať právnym predpisom.
Čo môžete urobiť v prípade, keď Vás manžel finančne obmedzuje?

Ak má jeden z manželov vyšší príjem, ktorý však využíva len pre seba, alebo si ich ukladá na svoj účet, koná v rozpore so zákonom.

Deria

ajaj.... ale preto ta opustil uz viackrat, lebo vie, ze ho znova prijmes a ze si na nom zavisla, proste si je tebou isty a to je cela katastrofa, ze to este aj zneuziva. on ta ma totiz precitanu. porozpravala si sa s nim niekedy o tom v klude, (nie v hadkach!)ze takto nevies zit, ze ak chce, aby vam manzelstvo vydrzalo, musi aj on pristupit na kompromisy? vzopriet sa takemu chlapovi prinasa so sebou aj rizika ale pokial chces nieco zmenit, musi vediet, ze aj ked ho lubis, nebojis sa ho opustit, inac sa nic nezmeni a budes cely zivot trpiet a syn tiez.

elsa5.5

jedným slovom je to sebec,sebec sebec a taký bude vždy,,slúžku si s teba urobil on,dones mu bločky s obchodu nech vidí koľko čo stojí,alebo ho zober na nákup,alebo nech ide on na materskú a potom uvidí,aj ty potrebuješ peniaze pre vlastnú spotrebu,no tam ale už potom budú vznikať hádky,nič na žiadny sviatok?to si ťa neváži,ani to čo v domácnosti robíš,hlavne že on si kúpi čo sa mu zapáči,no ja ti poviem nezniesla by som takého muža čo si ma ani nevšimne.....

lilek

to je strasne nechapem ako niekto moze zit s takym debilom a ako ho vlastne moze lubit...pride mi to chore... podla mna by si mala vyhladat pomoc aby ti otvorili oci ze ten clovek ta nemoze lubit keed sa k tebe takto chova a aby si cim skor odisla...drzim palce

invisble

Podľa neho nie... Aj keď sa to stalo iba raz, že jej nedovolil jesť, ale peniaze si od neho musela pýtať vždy, a vlastne, vždy dostávala iba na jedlo. Ak si chcela kúpiť niečo na seba, alebo pre mňa, tak mu to musela povedať, aby jej dal viac. Nikdy som nechápala, prečo keď si zarobí mama svoje peniaze, tak k nim nemá prístup...