Manzel a byvala

Príspevok v téme: Manzel a byvala
vinetka

Ahojte,

mam hrozne depky a som nazurena, ze moj manzel poza moj chrbat navtivil byvalu (vydata s detmi). Nadiktoval jej vsetky nase udaje (tel. cisla, adresu) a ona nam uz stihla poslat aj pohladnicu. Rozisli sa kvoli jej nevere. On o nej vsak dodnes rozprava velmi pekne, ako o prvej laskej, svatici... Pomaly sa citim, ze ja som popri nej nula. Raz som s nou komunikovala cez chat (stale nam vypisovala) a poriadne ma sacovala. Ona je 10 rokov nezamestnana, sedi doma, nudi sa, tak kontaktuje byvalych. Manzel povedal, ze ju berie len ako kamaratku, blabla, ale vie, ze som na nu alergicka a aj tak za nou siel pokecat si o jej detickach. Co robit?

Weva

No neviem preco by to malo byt u vacsiny tak? My sme sa s priatelom bavili ze sa chceme vziat a zalozit si rodinu, potom sme absolvovali prehliadku ci vsetky ockovania a podobne su ok a potom sme si povedali "odteraz nedavame pozor - hura" a nechali sa prekvapit ako dlho potrva kym budem v tom.

Bolo to uplne spolocne rozhodnutie a nie ako pises "vo vacsine pripadov zena otehotnie nahodne, tak teda maju dieta" To mozno v 17, nie?

A "Ja som v situacii, ked nemam nad tymto kontrolu" - aka kontrola?
Ved ani ja som nad tym nemala kontrolu, chceli sme to obaja a pustili sme sa do toho, nastastie sme zdravi. Nechcem teraz tuto vypisovat aka som ja stastna ze mam takeho chlapa ale myslim si ze tak by to malo byt normalne. A ked sa zadari inak, nahodou, tak je to tiez fajn, ale pisat ako Ty ze toto je pravidlo mi pride nepravdive???

Ked si si brala chytreho, co uvazuje bez emocii a spocita si, ze o desat rokov by ste fakt mohli ist do dochodku, keby ste male nemali tak vam to asi vyhovuje, nie?

Co budem sama az do 70 s mojim manzelom robit? Oddychneme si i inak a budeme pozerat ako to vsetko rastie a rozvija sa. To je podla mna vymozenost. A to je podla mna preco som si ho brala - ale kazdy mame ine ciele - vsak nie kazdy musi mat rodinu. To beriem!

A jasne, s tymi prebdenymi nocami to zalezi od moznosti. Niekto moze robit z domu, pripadne si inak tu starostlivost zadelit. A oddelene by podla mna malo spat po case babo a nie ona s dietatom - ale to je tiez otazka nazoru na vychovu.

Prachy su super, ale radsej mam chlapa co netravi v robote 12 hodin denne. A po case sa da ist do jasiel - kde si dieta aspon azykne na ostatne deti a zacat robit part-time. Vsetko sa da a clovek vela znesie, najma pre svoje dieta.

A inak ja na Teba neutocim - ja Tvojej potrebe uplne rozumiem, len mi prislo nefer ze sa vsetci obuvaju do Tvojho manzela, ktory nech je aky je si stoji za tym co Ti od zaciatku tvrdil. To je vsetko - a ja vidim ze ho mas rada a ze mnohe co vas spaja Ti vyhovuje... ale asi sa budes musiet rozhodnut co chces viac. Alebo sa stane zazrak a on si povie ze do toho predsa ide :)

vinetka

Weva, ano, chlap sa na dieta v idealnom pripade tesi, ale vo vacsine pripadov az vtedy, ked ma uz zena to dieta v bruchu. Nelomcuje nim priserna tuzba po dietati len tak z cista jasna. Neviem, ako sa da na otcovstvo pripravit 41 rocny chlap. Pretoze vo vacsine pripadov, ako som pisala, zena otehotnie nahodne, tak teda maju dieta. Ja som v situacii, ked nemam nad tymto kontrolu a skor sa clovek docka vody z kamena ako z chlapa dietata, hlavne, ked je chytry a uvazuje bez emocii a spocita si, ze o desat rokov by sme fakt mohli ist do dochodku, keby sme male nemali. Kolko ludi ma takuto vymozenost? V tomto s nim suhlasim. On nechce skoncit ako ostatni, robit do 70tky a neuzit si zivot.
Nesnazim sa ho oklamat, to by som uz bola urobila davno, keby som bola taka hyena, stacilo by mi ho pridrzat alebo nezosadnut z konicka a bolo by... Takze mna obvinovat nemusis. Inak, neviem, ako si predstavujes prebdene noci u svojho manzela, ked bude vas zivitel a bude musiet chodit do prace, on sa vyspat musi. Preto vela parov spi oddelene - ona s dietatom, aby sa aspon chlap vyspal. Moj manzel nosi domov pekne prachy, ale aj travi v robote 12 hodin denne, o pol siedmej vyraza z domu a vracia sa o siestej-osmej, nie preto, ze sa mu to paci, ale preto, ze potrebujeme peniaze, takze v konecnom dosledku by som bola na dieta sama... Aj ja si to uvedomujem, ale co urobit, aby som to dieta nechcela, to neviem.

Weva

A "Dieta treba mat, ked je pripravena zena, lebo hlavne ona sa o dieta stara, chlap ju ma podporovat, to je v podstate vsetko, co sa od neho ocakava..." ????

To myslis vazne????

Na rodinu treba dvoch - matku i otca a obaja by mali byt v idealnom pripade pripraveni!!!! Muz sa na dieta tesi rovnako ako zena a je ochotny vela tomu obetovat, ci prebdene noci tak i pomoc vo vsetkom, starostlivost a podobne - tieto manipulacne reci o tom ako chlapa "odrb*t" aby som otehotnela bez jeho suhlasu mi pridu ubohe a fakt pod uroven... A ani nie som chlap a ale napriek tomu povazujem take reci za urazku! Kazdeho normalneho chlapa a otca!

Weva

ja som Ti uz pisala v minulosti - z toho co som pochopila on NIKDY dieta nechcel a TY si zmenila nazor... je to asi uplne prirodzene, ved si bola mlada a pristala si na to lebo si ho lubila. Stale vsak nepovazujem za fer robit z neho sebca len preto, ze si nadalej stoji za tym co VZDY tvrdil - ze v tomto manzelskom zvazku deti mat nechce. Ci sa mylim?

jajka001_

ja to uplne chapem. tazko sa odputava najma ked veris ze sa to zlepsi. pritom sa to mozno zlepsi prave vtedy ked sa to rozhodnes ukoncit...vtedy si uvedomi, co skutocne chce a potrebuje.

vinetka

jajka, zacinat v 30tke tam, kde som bola v 20tke sa mi velmi nechce. Zase od zaciatku. Roky som si budovala vztah a teraz koniec... Je to tazke. Sefka sa rozvadza, uz mali x sedeni na sude a este stale nie je koniec, nie je to sranda. Stale cakam, ze sa spamata a zatial sa staram o seba, chystam sa prihlasit do posilky a tak. Chcela som sa starat o rodinu, onho a o dieta, ked nechce, budem sa starat o seba.

vinetka

ta3, ano, toto by fungovalo, parkrat som ho odmietla (nie v zlom, ale akoze nemam chut, som unavena) a on sa isiel z toho zblaznit, ako potom skusal, ci este stale nechcem. Haha. Moj problem je, ze mu neviem odolat, ked sa uz po mne sapa a potom placem. Ale asi to urobim a potom dam vediet, ako bude reagovat, ked pol roka nic. Ide mi len o to, aby nebolo vzdy len po jeho. Ked je spokojny, naco by nieco menil.
talentmania, mrzi ma, co sa stalo kamaratke. Ja by som si velmi priala, aby manzel so mnou chcel to dieta mat, podfuk urobit nemozem, lebo ficime na prerusovanej sulozi uz roky, ma vymakanu techniku a vo vytahovani je majster sveta, ja sa dietata od neho nedockam, neznasam ten pocit, ze to ma pod kontrolou len on. U nas nehrozi, ze mu len tak z cista jasna poviem, ze cakame dieta, lebo on sa nepomyli nikdy... A vidim na nom, ze psychicky nanho nie je pripraveny, ale ktory chlap je? Dieta treba mat, ked je pripravena zena, lebo hlavne ona sa o dieta stara, chlap ju ma podporovat, to je v podstate vsetko, co sa od neho ocakava... Ja svojho muza poznam a viem, ze keby som uz bola tehotna, vsetko by bolo v poriadku, ale bohuzial som v pozicii, ze cakam, kym sa rozhybe on a keby toto mali doma vsetky (vykoumaneho chlapa), deti by sa nerodili. Ze som nebola chytra ako ostatne a nebrala antikoncepcne pilulky... Zlyhala by antikoncepcia a bolo by. Takto som v kasi. Hovori nieco o julovej dovolenke a mne je uz teraz z toho zle, aka tam budem plna nadeji a nic z toho nebude. Asi mu poviem, nech ide na dovolenku sam.

jajka001_

musim suhlasit s talentmaniou, presne to iste si myslim, ale takisto viem ze ty ho kvoli tomu neopustis a nebudes si hladat ineho...proste chces to dieta s nim, mas svoju predstavu a chces ju dosiahnut stoj co stoj.

talentmania

No neviem ja osobne by som dieta nechcela mat s niekym kto ho proste nechce.Jasne ze ta to trapi a prislo na teba obdobie mat dietatko len teraz si musis ty rozmysliet ci ho chces s niekym kto ho nechce.Lebo ak chces len to dieta a nic viac tak ok ale tak to si mozes urobit teda aj s inym.Ja to myslim tak dam aj priklad kamaratka strasne tlacila na priatela ze uz chce mat dieta boli spolu asi 6 rokov no ale on nechcel ze sa na to neciti ze on proste este nechce.No trvala si na svojom tiez vseliake spekulacie a tak ako ho oklamat v podstate az raz sa predsa len stalo a ona ma teraz 2 rocne dievcatko :O))Ano bola stastna ale ako sa on zachoval tak na jednej strane svinstvo na druhej strane neviem ved jej vravel ze on dieta este nechce.Proste ani jej nepomohol ona s malou doma vsak samozrejme vieme co sa deje ked mame dietatko a on si dalej uzival zivot.Ona v noci uspavala malu a on v noci na diskoteke proste on sa vobec o nic nestaral vobec ale vobec no a ked uz chcela co i len pomoct mala vraj zavriet hubu pretoze vraj nak sa teraz stara lebo ona vraj chcela to dieta a on ze vraj nie.Samozrejme ze su uz teraz rozideny a ona ma sice dietatko no len ci to stalo ho mat s takym co ho nechcel.Nezazila ten pocit ked sa na to dietatko tesia obaja.Teda asi to zle vyznelo ci za to stalo mat to dietatko urcite ano ale tak bolo by to lepsie keby mala oboch milujucich rodicov.

ta3

Vinetka
teraz ma napadlo, co by mozno zabralo, on od Teba dostane vzdy vsetko co chce a potrebuje, tak skus si aj Ty postavit hlavu, ked by mal zaujem o sex, ja by som ho odmietla so slovami: ty nechces dieta, tak ja nechcem ani sex, potom by sa musel vazne zamysliet, lebo asi tazko by pristal na spoluzitie bez sexu, len je otazne, ci takto vynutene dieta by prinieslo to prave stastie