Zuby - trhanie nervov

loska

aljoska dakujem...o par dni ma to caka 2.3 ma priatel objednal u jeho zubara trosku sa poznaju....povedal mi ze musim ist...chcem sa este opytat ked mi vytrhnu ten koren tak ja by som si tam chcela dat urobit novy zub ma tu aj s tym niekto skusenost?

aljoška

Po vytrhnutí musíš počkat kým sa ti zahojí rana a samozrejme,že sa dá urobit náhrada.Musíš sa poradit s lekárom.Mne ked sa zlomil očný zub tak mi vlastne do korena zacementoval kolík a na ten mi potom urobili náhradu.Vobec to nebolo vidiet.Lenže ten koren musí byt na to zdravý.Ved uvidíš čo ti povie lekár až to uvidí.

loska

ja som pocula ze to dost zalezi aj od toho ako zuby rastu ci su tie korene rozrastene do stran v dasne alebo rastu rovno...kazdy mame iny rast zubov preto ma aj kazdy ine skusenosti s trhanim niekoho to boli a niekoho nie a nemusi mat ani injekciu ja si dam pichnut aj 10 :o)

iris.

a este, bratrancovi to robili bez injekcie,a ani to necitil.vraj mal uz tie nervy odumrete.ja som ich mala zive...aj ma potom mrzelo,ze som to neriesila zrusenim strojceka hned pri prvom zube,ked som to urobila pri druhom.zachranila by som si oba.teraz jeden mrtvy a zuby krive.

loska

aljoska dakujem...o par dni ma to caka 2.3 ma priatel objednal u jeho zubara trosku sa poznaju....povedal mi ze musim ist...chcem sa este opytat ked mi vytrhnu ten koren tak ja by som si tam chcela dat urobit novy zub ma tu aj s tym niekto skusenost?

iris.

mne dala injekciu na umrtvenie,ale ked mi tahala nervy,tak to aj s tou injekciou bolelo az tak,ze mi prislo zle a skoro som odpadla.museli mi doniest pohar vody a lahnut dole hlavou. hroza!! mala som to od strojceka...znicil sa mi zub a preto tak dopadol.potom asi o pol roka zacala boliet 5-ka na opacnej strane,bolo mi jasne,ze znovu od strojceka,aj zubarka mi to skontrolovala,prisla som k nej so strojcekom,pozrela to a zhodnotila,ze to ma na svedomi strojcek.jedina moznost vyberat znovu nervy alebo vyskusat prestat nosit strojcek-snimatelny.tak som sa rozhodla skoncit so strojcekom, vsak som ho nosila uz zo 3 roky po fixnom.zub sa dal do poriadku ale znovu sa mi dokrivili! skoda 30 tisic! ale hlavne,preco to pisem je to,ze to tahanie nervov bolelo hrozne a priserne aj po injekcii.
moja skusenost je taka.
:((

loska

ethel dakujem za povzbudenie ved kto nema strach zo zubara...vies mam 22 rokov a este nikdy mi nevrtali ja mam pekne zuby nechcem sa nejak chvalit ked som chodila do skoly chodila som pravidelne na prehliadky vzdy ma zubarka chvalila ake mam zdrave zuby ale ked som vysla zakladnu zanedbavala som to preto mam strach lebo neviem co sa tam bude diat...a ked ti to ozivalo bolelo ta to?