Mononukleoza

Príspevok v téme: Mononukleoza
KocurM

Mam priatelku, ktora vraj mala mononukleozu, cize v nej drieme herpesovity virus, ktorym ma moze nakazit. Predpokladam, ze ludia sa kvoli tomu nerozidu so svojim partnerom , ale vedome sa tym nakazit fakt nechcem. Je teda mozne sa nejak chranit proti tomu alebo aspon znizit riziko prenosu? Siri sa to aj bezpriznakov, takze je asi nemozne odhadnut kedy je virus aktivny, vsak? :-/ Dost blbe.. Neviem aky postoj teda k tomu zaujat. Som asi paranoidny.

tstekvickats

pre KocuraM ja som priateľa poslala k všeobecnej dr. normálne jej povedal, že jeho priateľka má mononukleozu vzali mu krv a našťastie výsledok bol negatívny...takže zájdi za všeobecným dr....mononukleoza je sviňa v tom, že u každého sa prejaví inak a aj ked ju prekonáš tak sa ti môže vrátiť...ja mám teraz aj iné zdravotné problémy, oslabenú imunitu, únava :(( dúfam, že to čo najskôr prejde...a budem už konečne úplne zdravá

lusy92

ja som mala mononukleozu v oktobri. a poviem vam bolo to strasne, vsetci tvrdia ze som to dostala od priatela, nakolko sa to prenasa pusou. Ano, take cisla som citala, ze tento virus nosi vacsina v sebe a u niekoho sa prejavi, u niekoho nie. presne ako herpes,pri vhodnych podmienkach vypukne. tstekvickats - lezala,lezala... mesiac v kuse, doteraz som niekedy velmi unavena,a kedze tento virus uz ostava v tvojom tele navzdy, tak je mozne ze pri dobrych podmienkach sa znova ozve, ale je velmi malo percent co sa im to vrati v takom rozsahu. unava je normalna, aj znizena imunita,... aj ked ja mam pocit ze ma to posilnilo, ze ked sa telo vysporiadalo s takym silnym virusom, tak s tymi mensimi si lahsie poradi:) ale samozrejme aj ja som mala strach, je to normalne, ale neviem co s tym, ako, ja to poznam len z tejto stranky:)

RNG

Cisla, na ktore sa odvolavam su oficialne zdravotne statistiky a mnohe z nich su prevadzane v pripade virusov mikrobiologami pouzitim elektronovych mikroskopov, tj nie beznymi lekarskymi metodami
Ten EBV virus aj mna prekvapil, lebo mononukleoza za mojej mladosti bola len u namornikov, kde ju nazvali "kissing decease", ked namornici pristali a mali den volna aby si nasli nejaku "ochotnu" a potom prelezali najmenej tyzden dva s horuckami.
Ale zrejme pri dnesnom globalnom styku a miesanim sa ludi sa to roznieslo globalne a nastastie odrody EBV, ktore su dnes nie su pre velku vacsinu nebezpecne a nakazu nimi na 90% dnes ludia nijak nepoznaju

KocurM

Laurina22

Kukni google.. Je to trochu podobne angine. Jednoznacne to netuzim dostat, znama s tym skoncila v nemocnici. Ale je zjavne, ze sa to siri predovsetkym pri slabej hygiene. Aj ked ten virus v sebe uz mas, mozes jeho mnozstvo znasobit ked si v styku s infikovanym a tym si privolat chorobu. Ten ale vobec nemusi mat priznaky choroby, lebo ma dobru imunitu.. ak som to pochopil spravne.

RNG

Bezni lekari nemaju k dispozicii ziadne presne testy na virusy, hlavne ked su len v malych mnozstvach v tele a neprejavuju sa typickumi priznakmi./symptomami.

KocurM

RNG

Si si tym cislo 98% isty?? To sa mi nejak nezda, mononukleoza je v mojom okoli velmi zriedkava, nechce sa mi verit, ze teda vsetci maju taku dobru imunitu a neochoreju, aj ked v sebe maju virus, ale mozne to je. Taktiez mam pocit, ze su castejsie chore zeny - to som si vsimol aj pri oparoch. Ja som napriklad opar nikdy nemal, no pochybujem, ze ten virus vo mne nie je, ved to je prakticky nemozne, dostane ho clovek uz v detstve asi tak, ako kiahne. Moze to teda svedcit, ze mam dobru imunitu?

Kiahne som uz mal. No okrem toho nic ine.

Dam sa otestovat, aby som si bol isty.

KocurM

No najlepsie by bolo asi dat si spravit krvne testy.. Ale zas neviem, ci sa v nich nieco prejavi aj ked je virus neaktivny. Neviete , ci ma na to otestuje prakticka lekarka? Ocakavam, ze to bezplatne nebude.

tstekvickats

aj ja som prekonala infekčnú mononukleozu teraz v januári, čo som si myslela, že som už zdrava, ale kamarátka mi vravela, že jej sa do dva roky stále vracalo...a teraz mám zase pocit únavy, chrípku...tak neviem či sa mi to zase nevrátilo...chcela by som sa opýtať na skúsenosti ľudí s mononukleozou ako to u nich prebiehalo, ako sa liečili...

RNG

Virus na mononukleozu EBV(epstein barr virus) ma dnes vyse 98% obyvatelstva v malych mnozstvach schovaneho na nervovych spojeniach v tele.
Pokial mane silnu viralnu imunitu, prakticky ziadne nase vnutorne virusy sa nemozu prilis rozmnozit a lekari ich povazuju za spiace(dormant) co je daleko od pravdy.Virusy su vzdy aktivne , alebo sa za vhodnej prilezitosti poklesu imunity vzdy mozu k aktivite prebudit.
Preto tu stale opakujem ze v case sucasnej tichej celosvetovej viralnej epidemie je dobre si posilnovat viralnu imunitu.Postriedky na to , co odporucaju rozni lekari,som tu opakoval v roznych temach, tj mozes pouzit vyhladavac alebo Google.sk a zadat tam slova napr rng,herpes
Tak simmozes pozriet, akomsa da zvysenie imunity dosiahnut roznymi neskodnymi potravinovymi doplnkami, z ktorych niektore len posilnia telo a niektore su doslova antiviralne svojimi ucinkami.
Momentalne ako starsi clovek, u ktorych sa rozne virusy zacinaju coraz castejsie objavovat, beriem toho casu monolaurin, vyrobok z kokosoveho oleja, ktory je aj antiviralny okrem protiplesnovy a ucinny na mnohe choroboplodne bakterie, vcitane napr casto spominaneho Helikobactera pilori.