Neustale kojenie

Príspevok v téme: Neustale kojenie
Moni 77

dobry vecer,
mame 6 tyzdnoveho synceka, je to nase prve dieta,ktory bol prvy mesiac uplne uzasne babatko, no v poslednej dobe si vyzaduje neustale nosenie. to je asi ale vsade,no ovela vatsi problem je, ze si vyzaduje byt prisaty na prsniku neustale.trosku sa napapa a potom len cucka.len to ho ukludni. som zufala, lebo nemozem nic spravit, nikam odist od neho. neviem, ani kedy sa poriadne napapa, obcas to asi prezenie, lebo sapogrcka, hoci je odrgnuty. prosim poradte, ako ho odnaucit od neustale satia, kedze jeho plac je pre mna bolestivy. dakujem

monro77

Musim reagovat...moj syn je tiez vychovany, presne vie co sa smie a co nie. A to aj napriek tomu, ze bol 2 roky na mne stale nasaty.

rena23

moni, aj ja som mala tento problem, bola som prisna a dnes nielen ze mam s detmi (10,12) velmi pekny vztah, ale aj dobre vychovane deti, s ktorymi nie su problemi. Casto sa cudujem, ked si rodicia myslia, ze pekny vztah s nimi budu mat, ked im vsetko dovolia. Omyl! Deti potrebuju pravidla, pretoze im davaju pocit istoty a bezpecia, ale okrem pravidiel im, samozrejme, treba dat straaasne vela lasky. To je podla mna idealny recept na dobru vychovu. :-)

Moni 77

dakujem baby za rady a povzbudenie.
kamaratka mi radi to iste a pre istotu mu dat napit prevarenej vody, pripadne caju, aby zahnal pripadny smad. skusila som to, napil sa, trochu pomrnkal a zaspal ;) vraj mala podoby problem a musela byt tiez tvrda, hoci ja nie som ten typ, ale budem sa musiet asi aj ja ucit ;)
diky moc!

monro77

Ja toto velmi dobre poznam, dnes ma moj syn skoro 7 rokov. Ako babatko bol na mne nasaty skoro neustale az do dvoch rokov. Vtedy ma to urcite dost obmedzovalo, ani v noci som sa nevyspala, ale teraz mame krasny vztah, je to super chlapec...
Vyplakanie asi pomoze, ale ja som na to nemala...
Drzte sa.

vebe

To ti verime, ze je to neprijemne, clovek sa potom citi ako zla matka, ze necha plakat dieta. Lenze si predstav, ako reve a v postielke sa hadze take 9-10 mesacne dieta a vynucuje si tvoj prsnik. Tato predstava ti snad pmoze to prekonat. S takymito vecami budes konfrontovana pri dietati neustale, teraz je to prsnik, potom to bude neviem co, neskor pocitac, televizia, stale narocnejsie veci. Takze je dobre, ked si uz teraz osvojis, ze pravidla do zivota deti vnasame my rodicia a cim su jasnejsie, tym sa vsetkym lepsie zije. Cielom kojenia je nasytenie, to nieje hra ani cumlik a tym je to dane.

mimisek

Nechaj ho poplakat, neskac, ako on piska. Samozrejme, necakaj, az kym sa bude zadusat, ale ked vies, ze je zdravy, nasyteny, prebalenym nezvykaj ho, ze ho budes nosit. Nechaj ho lezkat, maj ho v dohlade, aby vedel, ze si tam a rob si pri nom nieco a len sa mu prihovor. Ked zaplace, nechaj tak, on sa nauci, ze mu to nepomoze, inak dopadnes ako pise vebe.

vebe

Ono ho to prejde, je ale pravda, ze pravidla stanovujes ty, ako matka. Ak nechces aby sa z neho stal maly "terorista", ktory si bude neustale nieco vynucovat, tak musis do jeho zivota vnasat pravidla a istu pravidelnost. Ak mas byt dobra a pokojna matka, musis si aj pospat, aj si porobit, aj niekam ist. Nie je celkom normalne, aby bol neustale pricucnuty na prsniku, takisto nie je dobre, ak je to jediny sposob ako zaspi. Mozno je to teraz prijemne, ale neskor si bude tieto veci tvrdosijne vyzadovat a tazko sa s tym potom bojuje. Mala by si ho kojit v tebou vymedzenych intervaloch