Klein Levinov Syndrom

kls

Mila Radka, s prekvapenim zistujem, ze i na Slovensku je zopar ludi s KLS. Prajem Ti, aby choroba u Teba mala lahsi priebeh ako ma u mna. Momentlane mam 30. epizodu choroby a koncim 20. rok zivota s KLS. Minuly rok som stravila celkovo 5 a pol mesiaca v stave, kde som bola zavisla od druhych. Zaujimalo by ma, ktori lekari Ta diagnostikovali alebo v ktorej nemocnici? Vedz, ze dnes existuju zdruzenia chorych KLS, tu su nejake linky. Niekedy je prijemne vymenit skusenosti a mat pocit, ze nie sme sami/y :
USA : klsfoundation.org
UK :kls-support.org.uk
FR : kls-france.org
Lucia

Radka-KLS

Ahojte, mna taktiez zastihol KLS..uz 4.rok...zo zaciatku som zaspavala kazde dva mesiace....no posledne dva roky uz len 1 alebo 2 krat...najviac som spala 16 dni.

kls

ja trpim kls uz 19 rokov. diagnostikovana som bola az v roku 2003 pr arnulf isabelle v parizi, ktora ma dalej pravidelne sleduje a ktora je svetova spicka na kls. choroba ani po rokoch nezmizla, epizody su coraz dlhsie a menej caste, s variabilnou intenzitou. momentalne som na prazdninach na slovensku a som znovu v ataku, no velmi slabom, dokazem trochu vnimat svet okolo, aj ked nechapem uplne vsetko, co ma obklopuje. spanok je menej pritomny, asi 15 hodin denne, no dezorientacia a neschonost akejkolvek intelektualnej cinnosti su velmi neprijemne. momentalne beriem litium, ktore asi zlepsilo priebeh ochorenia. v slabych atakoch si moji najblizsi nie vzdy uvedomuju zavaznost situacie, je to dost nestabilizujuce, kedze zvonku sa nic, absolutne nic nevidi. nepamatam si to, co som robila vcera, mam problem odhadnut cas, ktory plynie a prejst cez ulicu, lebo neodhadnem rychlost aut. v popularnych bulvaroch novinari radi pisu o hypersexualite a nadmernom prijme potravin, to su ale symptomy, ktore pozna len mala cast populacie kls, vobec nie su systematicke, aj ked vzdy zaujmu velku cast novinarov. pravidelnymi symptomami su ale nadmerna spavost, derealizacia a snove pocity ako aj kognitivne poruchy a poruchy spravania.
v minulom roku bolo prvykrat dokazana geneticka naviazanost : dokazali ju vedci v stanforde, tim pr mignot, kde uz roky studuju nase geny. snad po par rokoch to privedie nove terapeuticke riesenia, ktore tak dlho ocakavame.
novinari tiez radi romanticky pisu o "sleep beauty syndrome", no tato choroba nas obera o velku cast aktivneho zivota a s romantickymi rozpravkami nema skutocne nic spolocne.

Robqo18

no ano,mozne je aj to :d nanestastie sa o KLS vela nevie a na Slovensku pravdepodobne nevie ani to malo co vo svete ano :d

RNG

Wikipedia pomerde dobre popisuje tento syndrom spavosti
en.wikipedia.org
Nazyvaju ho "autoimunny" lebo dosial nevedeli zistit co ho sposobuje. Kedze je v epizodach trvajucich v priemere 12 dni a po rokoch moze celkom zmiznut, iste to nie je dedicne-inac by to nebolo v epizodach a nezmizlo po case, skor sa nazdavam ze je to seria mikrobialnych alebo parazitickych utokov na telo.
Mikroby su pravdepodobne take, ktore sa tazko diagnozuju alebo take, co mame bezne v tele a nasa obrana ich v drvivej vacsine vie kontrolovat.
Takze sme spat na mykoplazmach ,
L- formach , a virusoch.
O viralnych imunitach som pisal pri herpes, hpv, ebv a podobne
L-formy a mykoplazmy som adresoval najma pri chlamidii pneumoniae a boreliozach.

Parazity, ktore tak isto mozu napadnut mozog cyklicky(napr cysty toxoplasmozy a podobne)treba vyhubit protokolom Dr Huldy Clark.